Jump to content

MartInR

Użytkownicy
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About MartInR

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  MI5

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. MartInR

  MIUI 7.11.9

  W tej i poprzedniej wersji nie działają powiadomienia sms z zewnętrznej aplikacji Chomp SMS. Konkretnie, przy nadejściu wiadomości brak dźwięku, brak wibracji, brak migającej diody. Po odblokowaniu telefonu pływające powiadomienie jest, odpowiednia ikona na belce wraz z powiadomieniem po rozwinięciu również. Raczej nie jest to wina aplikacji (ostatnia aktualizacja, 25 października). jakieś sugestie ?
 2. MartInR

  MIUI 7.9.7

  Z tym pulpitem trochę namieszali, w mojej opinii. Na plus dla mnie to tylko możliwość przeniesienia kilku ikon za jednym zamachem na inny pulpit. Minusy, żeby dodać pulpit trzeba coś na niego wrzucić, puste pulpity same znikają, brak możliwości zmiany kolejności pulpitów (jednak jest taka mozliwość) U mnie nie działa dodanie nowego pulpitu w lewo, w prawo jest ok. Namęczyłem się żeby wszystko ustawić tak jak miałem przed aktualizacją. Czy ktoś może potwierdzić na MI5 brak możliwości dodania pulpitu w lewo.
 3. MartInR

  MIUI 7.6.8

  Może komuś się przyda. Na moim MI5 zrobiłem tak: Wgrałem przez twrp-3.1.1-0 nowe MIUI, potem wgrałem SuperSU w wersji 2.79 RS3, dalej reset i dłuższa chwila czekania. Po tym jak system wstał zrobiłem aktualizację SuperSU przez Google Play, po wejściu w SuperSU aktualizacja pliku binarnego reset i root gotowy. Przy wgraniu od razu wersji 2.82 przez twrp SuperSU wywaliło że nie ma roota.
 4. Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu nie mogę poradzić sobie z rootem w moim Mi5. Ale od początku. Standardowo robię aktualizację MIUI przez TWRP potem wgrywam SuperSu i reset systemu i nie było problemu. Problem pojawił się przy aktualizacji Androida do wersji 7. Niby SuperSu się wgrywa przez TWRP i potem są komunikaty, że przyznano jakieś aplikacji uprawnienia root-a. Jednak przy próbie odinstalowania np. Klawiatury google wywala w SuperSu, że nie ma root-a. Taka sytuacja jest również na najnowszym Miui 7.1.12. walczyłem już z SuperSu w wersji 2.79, 2.7
 5. MartInR

  MIUI 6.12.29

  Panowie Na moim MI5 nie działa root instalowałem przez TWRP wersje 2.79 i 2.79 SR1. Podczas próby odinstalowania np. klawiatury google krzyczy że nie ma roota. Miui 6.12.22, obecnie 6.12.22. Jakieś sugestie ? Niestety nie działa. Nie wyskakuje żadne info o binariach. Na Google Play jest chyba tylko wersja 2.79. Użycie starszego SuperSu powoduje brak karty Sim. Sytuacja wygląda tak samo po aktualizacji do MIUI 6.12.29. Powiedzcie jak prawidłowo odinstalować SuperSU ? Może poprawny reinstall pomoże. Nawet był bym skłonny wykupić wersje Pro, tyl
 6. Wielkie dzięki @AdamKli zadziałało. Jeszcze musiałem pobawić się z APN, ale mms-y działają jak trzeba
 7. Witam Pytanie kieruje głównie do @AdamKli Na moim MI5 korzystam z Chomps SMS, dzięki Tobie rozwiązałem problem z nie przychodzącymi sms-ami. Jednak jest problem z odbieranie mms-ów i wysyłaniem. Mms-a nie da się wysłać z tej aplikacji ponieważ po kliknięciu na przycisk plusa, gdzie wybiera się rodzaj treści tzw multimedialnej nic się nie dzieje. Nie ma możliwości dodania jakiegokolwiek zdjęcia. Sprawdziłem na innym telefonie, wysyłanie mms-ów działa ok. Czyli jest to wina optymalizacji Chomps SMS na urządzenia Xiaomi. @AdamKli z tego co wiem to korzystałeś/korzystasz z Text
 8. @fyme Wielka prośba jak byś miał czas sprawdzić jak zmienić ten margines/odstęp miedzy ikonami/widgetami, a krawędzią ekranu. Ewentualnie jakieś wskazówki czego mam szukać i gdzie. Miuihome to jakiś laucher. W sklepie google nic takiego nie ma, a przynajmniej o takiej nazwie. Będę bardzo bardzo wdzięczny za pomoc.
 9. A jeszcze jedna sprawa wie ktoś może dlaczego wywala Chomps-a z autostaru po ponownym uruchomieniu telefonu. Druga dodana prze zemnie aplikacja zostaje. Chomps-a wywala. I jak wywali to nie dochodzą znowu sms-y.
 10. @pood Spróbuj Total Commanderem przy kopiowaniu zapyta się o zmianę uprawnień, dajesz ok i powinno się skopiować. Jak skopiujesz zmieniasz uprawnienia na właściwe rw-r-r.
 11. @AdamKli Wielkie dzięki za pomoc, sms-y przychodzą bez problemu.
 12. Dzięki. Spróbuje i dam znać czy coś dało. Międzyczasie dodałem Chompsa do auto startu. po tej zmianie z banku sms dotarł od razu. Zobaczymy co z InPostem będzie po zastosowaniu się do wskazówek.
 13. Nie to żebym się wymądrzał, ale: Jak dla mnie to słaby powód. Jak napisałem Chomps SMS używam od dawna, na Galaxy S4 nie było żadnych problemów. Xiaomi mam od niedawna. Ustawienia Chomps-a identycznie jak w S4. Więc moim zdaniem problem polega na ewentualnym nieprawidłowym działaniu Chomps-a na Antku 6.0.1, w S4 mam KitKata. @Bohyn Całkiem możliwe że na stockowej nie będzie tego problemu, przełączę i sprawdzę przez parę dni jak to będzie. @AdamKli Czekam na twoja wypowiedź. Textra i Chomps wyszły z pod tej samej ręki.
 14. Chomp SMS. Używałem jej na poprzednim telefonie S4 i nie było żadnego problemu.
 15. Witam wszystkich. Posiadam Mi5 i mam problem z przychodzącymi sms-ami. Chodzi o wiadomości z numerów krótkich oraz z InPostu z kodem do odbioru przesyłki. Sms-y z InPostu nie podają informacji z jakiego numeru została wiadomość wysłana. W miejscu numeru jest, że od InPost. I w tym przypadku wiadomość nie przychodzi wcale. Drugi przypadek to kody autoryzacji operacji z banku. Numer nadawcy jest 4 cyfrowy, wiadomość przychodzi dopiero za którymś razem. Raz przyszło za drugim, przy następnej operacji dopiero za 4 razem. Dodam jeszcze że smsy z T-Mobile z kodem autoryzacyjnym (
×
×
 • Create New...