-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
A co ona ma takiego, czego nie ma klawiatura Xperia zawarta w polskim MIUI do RedRice?
-
Kiepski dźwięk (z powodu drastycznie niskich parametrów – częstotliwość próbkowania 8 kHz i bitrate 8 kbps) jest także w nagraniach mp3 rozmów telefonicznych. Może jest sposób na ingerencję w te parametry? Bo niestety jedyny znany mi sensowny zewnętrzny program do tego, czyli CallRecorder (https://play.google.com/store/apps/deta ... rder&hl=pl) na RedRice nie chce działać Znacznie lepiej jest z nagraniami z dyktafonu: 44 kHz i 64 kbps, choć i tutaj chętnie bym je podwyższył, gdyby była taka możliwość.
-
Zezwolenia na autostart oraz procesy „Usługi Google Play”
latet opublikował(a) pytanie w HyperOS - korzystanie
Witam, Generalnie piszę w odniesieniu do MIUI 5, ale o ile pamiętam w wersji 4 było tak samo. Nie rozumiem jak to jest z przyznawaniem aplikacjom prawa do autostartu. Czy to coś zmienia? Testowałem to przed chwilą na widgecie pokazującym stan baterii – widget oczywiście uruchamia się po starcie systemu zawsze, niezależnie, czy ma tę opcję przydzieloną czy nie. Mam tez na liście aplikacji z prawem autostartu "Sklep Google Play" oraz "Usługi Google Play". Nie pamiętam, czy umieściłem je tam ja, czy system. Pytanie brzmi – czy powinny tam być, czy nie? Która z nich odpowiada za pobieranie aktualizacji apek? Ponieważ aktualizacje apek pojawiają się względnie rzadko, ciężko mi to samemu przetestować. Zauważyłem jednak, że "Usługi Google Play" często są na 1. miejscu w statystyce zżerania baterii. Strasznie mnie to wkurzało, ale znalazłem 2 sposoby na "wyciszenie" tej usługi: 1) wyłączenie zgody na lokalizowanie tel. przez soft. 2) uśpienie jej przy pomocy Greenify. Bardzo chciałbym wiedzieć za co jest odpowiedzialny proces/usługa "Sklep Google Play" (normalnie trudna do zabicia) a za co "Usługi Google Play" (też niezabijalne normalnie). No i jak się to ma to zezwoleń na autostart. Dzięki! -
Zależy, są lepsze i gorsze połączenia, ale ogólnie jest dużo ciszej niż na Xperii NeoV, której używam na zmianę z tą samą kartą SIM.
-
Gdzie znaleźć tę opcję? Czy dzięki niej można ustawić głośność rozmów na większą niż możliwa defaultowo? Bo dla mnie główny problem z tym telefonem to zbyt cichy dźwięk podczas rozmowy tel. Muszę używać trybu głośnomówiącego jak normalnego - czyli z głośniczkiem tylnym przy uchu.
-
A możesz z tych wielu wymienić 3 najważniejsze?
-
W takiej sytuacji może nie byłoby od rzeczy udostępnić w dziale DOWNLOAD także wcześniejszą wersję (4), która tego problemu nie miała, z opisem, że wersja 5 ma problem z płatnymi apkami.
-
Myślę, że nie tylko dual-sim. Kupiłem HM świadomie, choć nie planuję wkładania do niego 2 kart i jest super
-
Otóż to. Dlatego proszę o wsparcie w ubłaganiu naszych developerów o niezabieranie nam tej możliwości, co Acid zapowiadał...
-
O, i to jest argument, który mnie przekonuje (zdjęcia kontaktów w HD), bo normalny backup do pliku vcf uwzględnia tylko miniaturki zdjęć. I jak tu nie kochać MIUI?
-
Nie czuję potrzebny mieć konto Xiaomi – ale wynika to z mojej niewiedzy na temat korzyści, jakie to daje. Ekran startowy aktywacji tego konta mówi ogólnikowo o "Usługach w chmurze", ale jakoś chyba nie za bardzo są mi one potrzebne, bo nie mam nic, co chciałbym w tej chmurze koniecznie trzymać, za cenę zżerania baterii w tel. przez kolejną usługę korzystający w wi-fi...
-
To normalne. Zrób root-a z poziomu CWM Recovery. Jest to zresztą metoda prostsza, szybsza i niezawodna.
-
wcdma jest także w użyciu w Chinach.
-
Dotarła do mnie folia na ekran, 2 doby od zamówienia. BŁYSKAWICZNIE!
-
Tak, Acid napisał tam o tym bardzo niepokojące rzeczy, ale nie traćmy nadziei, że się z tego wycofa i CWM oraz możliwość wygodnego rootowania z poziomu CWM nie zostaną nam, szaraczkom, odebrane.
-
A jaka to metoda na mokro? I co potem z tą wilgocią pod folią?
-
Naczytałem się o złej jakości fotek z Hong Mi, więc byłem nastawiony na jakąś porażkę, tymczasem zdjęcia są zupełnie OK, jak na telefon.
-
Witam, Oryginalna ładowarka do Hong Mi jest 5V. Przyzwyczaiłem się jednak do ładowania wszystkich urządzeń z wejście micro-USB ładowarką od jakiegoś Samsunga (bo jest stale podłączona w wygodnie dostępnym miejscu) i na niej jest napisane 9V. Myślicie, że to może telefonowi zaszkodzić? To nie jest pierwsze urządzenie z oryginalną ładowarką 5V, którą z lenistwa i wygody ładuję ładowarką 9V. Jak na razie nic się nie zepsuło, dlatego przestałem się tego bać. Nie sprawdzałem, czy takie ładowanie jest szybsze, być może, ale nie o to mi chodzi. Ale na wszelki wypadek wolę zapytać Was tu, czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Pozdrawiam.
-
Nie jest tajemnicą, że pewna część problemów, jakie ludzie mają z telefonami, jest do uniknięcia poprzez instalację "na czysto". Ja problemów nie lubię, więc jak na razie zawsze tylko tak aktualizowałem MIUI – zawsze przez CWM z wszystkimi wipe'ami. Tak lubię, tak się czuję bezpieczniej i wolałbym taką opcję zawsze mieć, niż żeby mnie na siłę uszczęśliwiano jej odbieraniem Nie robi się wipe, bo i bez tego działa OK, czy nie robi się wipe, bo nie ma takiej możliwości?
-
Chodzi o to, że gdyby nie fix podmieniający SD (który jest jednak, nie czarujmy się, trochę sztucznym rozwiązaniem i powoduje pewne problemy i efekty uboczne) to karta SD, nawet 32GB nie byłaby automatycznie używana przez większość aplikacji i po prostu leżałaby odłogiem. Część aplikacji zapewne dałoby się łatwo zmusić ręcznie do jej używania, inne pewnie trudniej, a jeszcze inne w ogóle.
-
A jeśli użytkownik jest zagorzałym zwolennikiem instalowania nowszych wersji systemu zawsze na czysto (wipe system, wipe data, wipe cache, wipe dalvik)? Do się to zrobić na Mi2 inaczej niż z recovery? Może dzięki sztuczkom z dwoma partycjami system? No to jakaś proteza prawdziwego "nandroid" z CWM jest, dobre i to. A tę kopię się robi z poziomu telefonu, czy windowsowej aplikacji? (widziałem screena z jakieś takiej aplikacji i chyba tam była opcja backupu, ale nie wiem, co on miałby obejmować. Dzięki.
-
Wyjmujesz baterię i wkładasz ją - tzn. włączasz telefon trzymając nacisniety przycisk volume UP. Jaki byłby sens istnienia recovery, gdyby do jego uruchomiania niezbędny był działający system?
-
Dla mnie problemem z folią jest trudność w jej naklejeniu - ładnie, równo... (mam tzw. 2 lewe ręce). Ale jak już jest dobrze naklejona, to jest OK. Mam wrażenie, że na folii (błyszczącej - innej nie używałem) mniej widać odciski palców.
-
Witam, Z tego, co widzę na zdjęciu tutaj: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/ to Mi Recovery jest bardzo okrojone w stosunku do klasycznych CWM Recovery. Nie widzę tam opcji robienie pełnego nandroid backupu. 1. Czy do telefonów MI-2(s) można wgrać zwykły CWM? 2. Czy jest inny sposób na zrobienie pełnego backupu nandroid na MI-2(S)? Dziękuję.
-
Jeśli rozumiem, to chcecie zrobić tak, że jak się pojawi nowa wersja ROM, to będzie ją można (plik .zip) wrzucić na kartę, odpalić CWM (takie jakie się akurat ma, czyli np. angielskie), zrobić komplet WIPE-ów, zainstalować ROM, zresetować telefon i wtedy okaże się, że: a) system jest nowy, lecz bez roota CWM zostało zamienione na chińskie. c) nie da się zrobić root-a metodą wygodną i bezstresową z poziomu Recovery z pliku root.zip (zakładając nawet znajomość chińskiego). Dobrze rozumiem? Tak to ma być? A nie możecie się ulitować i dać nam do wyboru 2 wersje - tzn. druga byłaby taka jak obecne, czyli taka, która zostawi angielskie Recovery w spokoju? Poza tym, to co napisałeś wydaje się wewnętrznie sprzeczne: że rom będzie mógł się instalować przez Aktualizacje, także przez CWM ale już nie przez Aktualizacje
