Jump to content

maniman303

Użytkownicy
 • Posts

  30
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

maniman303 last won the day on June 9 2019

maniman303 had the most liked content!

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi Mix 2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

maniman303's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

6

Reputation

 1. Poczekamy do wyjścia wersji globalnej (tamta czcionka raczej musi mieć polskie znaki) i wtedy zipa będzie można łatwo ogarnąć, o ile w xiaomi.eu nie wywalą suwaka grubości
 2. Błagam, a dacie pogrubiony zegar na pasku statusu jak jest w oryginalnym miui :/? Plus udało wam się zachować opcję ustawiania grubości czcionki wraz z polskimi znakami?
 3. Jeżeli rozmawiamy o tym samym "nero" to się nie dziwię xd. Jak on zmienia tylko ikonki i tapetę. A to się nie psuje na trybie ciemnym, gorzej jak motyw podmienia grafiki w aplikacjach konkretnych, zmienia wygląd przełączników itd - wtedy się wszystko sypie (poza tapetą i ikonami na pulpicie).
 4. To błagam niech ktoś mi poda nazwę motywu "banglającego" z ciemnym trybem lub dokumentację jak taki zrobić...
 5. ja to się modlę, aby przeprojektowali od podstaw sposób w jaki działają motywy - żeby się dało w końcu mieć motyw i ciemny tryb na raz xd.
 6. Serio, jeżeli chcą żeby to się rozeszło to muszą dać bardzo konkurencyjną cenę, bo HD+ w 2019 to ostry przypał. Do tego tak jak mówili przedmówcy brak nfc. 900-1000 zł maks jak dla mnie, to ma to rację bytu.
 7. na 90% jest tam mały notch kropla i pewnie jakiś podbrudek mały czyli standard xD słabo i nudno, to nie ma czego pokazywać.
 8. Myślę błędem było w ogóle zaczęcie korzystania z niej zamiast chrome'a, edga lub firefoxa - takie cuda jak pobieranie zakładek z innych przeglądarek jest raczej słabo wykonalne, jako, że każdy po swojemu je implementuje pewnie, a tym bardziej nie chwalą się tym chińczyki no i po prostu nie opłaca się - większość ludzi i tak jedzie na tych trzech. Jeżeli w przeglądarce miui nie ma opcji na eksportowanie zakładek, oraz na i.mi.com czy jakoś tak nie ma opcji pobrania tych zakładek - no to kicha.
 9. Na to nic nie poradzisz xd różnice między ios-em a androidem, plus myślę ta emotka nie jest zwykłą emotką z unicode, tylko kolejnym zrypanym standardem apple działąjącym jedynie w ekosystemie apple typu jakieś reakcje, moduły do aplikacji sms czy coś.
 10. 1. Pełny ekran jeżeli myślimy o tym samym nie działa tak jak w custom romach, że chowa navbar, który gestem się wyciąga, tylko w miui stara się wymusić na aplikacjach nie przystosowanych do wyświetlaczy 18:9 itd, żeby odpalały się na całym ekranie bez wielkiego brzydkiego czarnego pasa na dole. 2. Jedyna opcja to chyba rootować i szukać motywu substratum który coś takiego zrobi :/
 11. Ogólnie apka jako jedna z nielicznych w treści wiadomości wstawia własny kolor tekstu szczerze nie mam bladego pojęcia po co, da się to ogarnąć jeżeli masz trochę zdolności robiąc motyw dla miui - ale wada jest taka, że po jego zastosowaniu jak przejdziesz na "biały" tryb tekst będzie biały na białym xd (chociaż odcień szarego, wystarczająco wyróżniający się na białym i czarnym tle by rozwiązał wszystkie problemy, ale nie byłby za śliczny)
 12. Może odkopuje, ale sam sobie odpowiedziałeś xD MIUI - te dziwy, które MIUI odwala z powiadomieniami przez lata przechodzą ludzkie pojęcie, tak samo z wieloma innymi ikonami (patrz ikona facebooka w ostatnich aplikacjach w miui czy kwadratowe ikony w wyszukiwarce google).
 13. Jestem perfekcjonistą trochę i strasznie sobie cenię design i spójność xD. I boli mnie jak np ogólny wygląd chociażby ustawień w miui nie zmienił się od wersji 6 czy 7, ikony dostawały tylko lifting, w 1/4 interfejsu występuje efekt "kropli" z material design (chociażby w powiadomieniach), a w reszcie już nie. Upośledzili również ikony adaptacyjne, przez co w większości launcherów i nawet w wyszukiwarce google mamy zamiast ikon straszne kwadraty (zmiana kształtu w launcherze nic nie zmienia). Sam interfejs to w większości design Holo z androida 4 na który nałożyli tapetę nazwaną Miui 7 (jak na tamte czasy udaną) a następnie zestaw poprawek mających upodobnić całość do stylu "material" przez co całość coraz mniej trzyma się kupy (w pogodzie w końcu jest nowy pasek wyszukiwania jak w ustawieniach, czy cały czas stary? bo u siebie ją wywaliłem). Ten sam efekt "zakładek" w galerii czy telefonie od lat, zestaw animacji wyjętych żywcem z androida 4 (nie wszystkie, ale kilka jednak), o albo jak przeciągniemy za mocno listę opcji w ustawieniach do góry lub w dół to się tak żałośnie rozciągnie, ale jak spróbujemy tego w muzyce, to już będzie inny efekt. Jeszcze są suwaki - to już w ogóle jest dramat - niby jeden system, a: jasność ma jeden styl wyglądu, głośność normalnie ma drugi, głośność w ustawieniach ma... trzeci! Do tego uważam, że poza widokiem ostatnich aplikacji całość średnio sobie radzi na "długich" ekranach. Gdybym mógł to na swoim mi mix 2 postawiłbym w ogóle oneui samsunga, które zostało przynajmniej przemyślane i wykonane od początku do końca według jednej myśli. Dlatego wyczekuje MIUI 11 bo mam nadzieję, że W KOŃCU coś się zmieni i doczekamy się rewolucji jak z miui 5 na 6.
 14. I co nic nowego :/? Mija już równo rok od prezentacji miui 10 global (filmik na yt który pokazywał jak będzie całość wyglądać) i nic... A z 10 ledwo wytrzymać się da.
×
×
 • Create New...