200 Mpx w Xiaomi wkrótce. Doniesienia z kodu MIUI

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

W wielu przypadkach kod MIUI zdradza różne rzeczy, które producent pragnie ukryć bądź przynajmniej utrzymać w tajemnicy do pewnego czasu. Nie inaczej jest i dzisiaj, bowiem w wydanych właśnie dziś nowych wersjach aplikacji odnalazłem ciągi tłumaczeń odnoszące się do podglądu zdjęć w rozdzielczości 200 Mpx.

Żaden telefon chińskiej firmy nie ma na razie matryc o takiej rozdzielczości, zatem dość pewne jest to, iż musi ona trafić do któregoś z nowych urządzeń. Inaczej nie miałbym okazji widzieć kodu przeznaczonego do takiego podglądu w aplikacji Galeria (3.4.9.0).

Niestety nie wiadomo w tej chwili, do jakiego smartfona miałby trafić taki aparat. Mógłby to być któryś z modułów Samsunga: ISOCELL HP1 albo zaprezentowany niedawno sensor HP3. Wiadomo na jego temat tyle, iż według przedstawicieli Samsunga rozmiar pikseli w tej matrycy ma wynosić 0,56 mikrometra i być najmniejszym w całej branży. Sam sensor mierzy z kolei 1/1.4 cala.

Firma chwali się ulepszonymi rozwiązaniami, takimi jak np. Smart-ISO Pro, które łączy informacje o obrazie wykonane z dwóch trybów: Low i High ISO, aby stworzyć zdjęcia w HDR. Ulepszona wersja technologii posiada potrójny tryb ISO – Low, Mid i High, co ma jeszcze bardziej poszerzyć zakres dynamiczny sensora. Ta technologia umożliwia matrycy również wyrażanie obrazów w ponad 4 bilionach kolorów (14-bitowa głębia kolorów), czyli 64 razy więcej niż w przypadku poprzednika – 68 miliardów (12-bitowa głębia). Dzięki obsłudze rozłożonego w czasie HDR wraz ze Smart-ISO Pro, ISOCELL HP3 może przełączać się między tymi dwoma rozwiązaniami w zależności od środowiska filmowania po to, aby jeszcze lepiej wykonywać zdjęcia w HDR.

Wszystko to brzmi pięknie na papierze, ale czy Xiaomi tego nie popsuje oprogramowaniem…? Zobaczymy, gdy telefon z taką matrycą pojawi się w sprzedaży.

Informacja własna, na zdjęciu grafika promocyjna Xiaomi 12S Ultra

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner