Redmi K50 Ultra ze Snapdragonem 8+ Gen 1?

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Trend na smartfony Ultra oficjalnie się rozpoczął. Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie w tym roku flagowych modeli z dopiskiem „Ultra”, które to plasują się w segmencie premium. 

Motorola, Xiaomi czy też OnePlus należą do marek, które planują wprowadzić flagowe modele z dopiskiem Ultra w drugiej połowie 2022 roku. Xiaomi zaprezentuje wyczekiwany Xiaomi 12 Ultra, ale najwyraźniej firma ma coś jeszcze do zaoferowania. Submarka Xiaomi, Redmi, planuje ponoć Redmi K50 Ultra. Według znanego blogera z chińskiego portalu Weibo, Digital Chat Station, w tymże telefonie znajdzie się niedawno wydany procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1.
Ma on cechować się 10-procentowym wzrostem mocy oraz 30-procentowym wzrostem żywotności baterii względem poprzednich generacji.

Najwyraźniej Redmi K50 Ultra zachowa większość specyfikacji Redmi K50 Pro. Zmianie ma natomiast ulec główny aparat, który ma zostać zastąpiony większą matrycą. Telefon będzie też wyposażony w ekran OLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz i rozdzielczością Full HD+. Ekran ten posiada również funkcję ograniczania migotania (DC dimming), dzięki czemu ma on nie męczyć wzroku.

Pojemność baterii ma wynosić od 4800 do 5000 mAh. Być może Xiaomi wyposaży urządzenie w technologię szybkiego ładowania 120 W, która obecna jest już w wielu modelach Mi, Redmi czy też POCO. Większość telefonów z ładowaniem 100 W+ wyposażonych jest jednak w mniejsze baterie. Na przykład Realme GT Neo 3 obsługuje ładowanie o mocy 150 W i baterię 4500 mAh, ale jest też wariant z baterią 5000 mAh i ładowaniem 80 W.

Redmi K50 Ultra prawdopodobnie będzie dostępny wyłącznie na rynku chińskim. Możliwe jest, iż model dotrze na inne rynki pod inną nazwą. Na przykład Redmi K50 Gaming jest dostępny na całym świecie jako POCO F4 GT. Marka wkrótce wprowadzi POCO F4, a Redmi K50 Ultra może również pojawić się jako POCO F4 Ultra. Z kolei niedawno wydana seria Redmi Note 11T doczeka się rebrandingu jako Redmi K50i w Indiach oraz POCO X4 GT na rynkach globalnych.

Źródło: GizChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner