Xiaomi Book Pro 14 z Ryzenem już za parę dni

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

W zeszłym miesiącu Xiaomi zorganizowało wydarzenie, podczas którego zaprezentowano serię smartfonów Xiaomi 12S oraz nową serię laptopów o nazwie Xiaomi Book Pro 2022. Do sprzedaży trafiły już dwa laptopy z tej serii, wyposażone w procesory Intela. W poniedziałek dołączy do nich 14-calowy wariant z procesorem od AMD.

Jak poinformowało Xiaomi, w nowym sprzęcie zaimplementowany zostanie procesor z serii Ryzen 6000H. Nie wiadomo obecnie, jaki to będzie układ, lecz być może będziemy mieć do czynienia z układem 6600H bądź 6800H; nie byłoby to nic dziwnego, ponieważ były one już obecne w pokazanym w tym roku RedmiBooku Pro 2022. Najprawdopodobniej wspierany on będzie przez 16 GB pamięci RAM DDR5 oraz dysk SSD PCIe 4.0 o pojemności 512 GB. Laptop ten ma być również wyposażony w interfejs Thunderbolt 4.

Reszta parametrów raczej nie zmieni się zbytnio względem wersji z Intelem. Możemy się raczej spodziewać, iż laptop wyposażony zostanie w dotykowy ekran OLED o przekątnej 14″ i rozdzielczości 2,8K z odświeżaniem 90 Hz i jasnością maksymalną 600 nitów. Panel ten posiada 100% pokrycie gamy kolorów DCI-P3. Korpus tego laptopa wykonany będzie ze stopu aluminium klasy lotniczej, wyprodukowanego przy użyciu wysokiej klasy zintegrowanego procesu obróbki CNC. Waga tego wariantu również się nie zmieni, a wynosi ona zaledwie 1,5 kg.

Według plotek cena tego urządzenia, na jaką wycenił je producent, w przeliczeniu na złotówki wynosi około 4150 zł. Ostateczne dane dot. wyceny laptopa zapewne pojawią się zaraz po poniedziałkowej premierze. Nie wiadomo, czy laptop pojawi się na rynku globalnym, ale mając na uwadze doświadczenia z poprzednimi produktami Xiaomi należy się raczej spodziewać, iż nie będzie on dostępny poza Chinami.

Źródło: GizmoChina

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner