Jak zmienić domyślne preferencje otwierania muzyki czy plików?

Kacper Skrzypek
5 komentarzy

Często zdarza się, że przy wyborze aplikacji, której chcemy użyć do otwarcia konkretnego pliku, np. PDF, znajduje się opcja “Zapamiętaj mój wybór”. Może ona stwarzać jednak problemy, gdy zdecydujemy się na zmianę aplikacji, bo system wciąż będzie otwierać pliki w uprzednio zapamiętanej aplikacji. Jak to zmienić?

Są dwie możliwości

Niektóre typy domyślnych aplikacji można zmienić w Ustawieniach > Aplikacje > Zarządzanie > 3 kropki > Domyślne aplikacje. Znajdziemy tam m.in. aplikacje, które skonfigurowaliśmy jako domyślne w kwestii obsługi poczty, muzyki czy przeglądania Internetu, a także ustawienia dotyczące asystenta głosowego czy otwierania linków. Tu wybór jest dość prosty i nie powinien sprawiać zbyt wielu problemów.

Niestety, nie wszystkie scenariusze są dostępne z poziomu tego menu. Nie mamy na przykład możliwości zmiany aplikacji odpowiedzialnej za otwieranie dokumentów, np. w formacie PDF. Na to jednak też jest sposób.

  1. Musimy najpierw dowiedzieć się, w jakiej aplikacji w ogóle otwiera się nasz PDF domyślnie. Najlepiej zatem otworzyć jakiś przykładowy dokument i sprawdzić, czy gdzieś w ustawieniach nie ma nazwy aplikacji, w której się on otworzył.
  2. Potem przechodzimy ponownie do Ustawień > Aplikacje > Zarządzanie i szukamy naszej aplikacji. W moim przypadku taką aplikacją była Przeglądarka PDF na Dysku, która jest częścią aplikacji Dysk Google. Szukam zatem Dysku.
  3. W ustawieniach aplikacji przechodzimy na sam dół i wybieramy opcję Wyczyść domyślne.
  4. Teraz możemy ponownie otworzyć nasz dokument; powinno się pojawić okno dialogowe, za pomocą którego możemy wybrać aplikację, w której chcemy go otworzyć.

Jaki problem czy zagadnienie związane z MIUI lub Androidem Was nurtuje najbardziej? Podzielcie się nim w komentarzach, a być może stanie się on przedmiotem kolejnego poradnika!

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner