Plotki o specyfikacji serii Redmi Note 12

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Jak co roku jesień to okres premier. Praktycznie nie ma tygodnia, abyśmy nie zobaczyli nowego urządzenia od światowych producentów. Xiaomi, tym razem pod marką Redmi, z pewnością zaprezentuje nową generację smartfonów z serii Redmi Note.

Na portalu Weibo chiński bloger Digital Chat Station umieścił wpis sugerujący rzekomą zbliżającą się premierę tej serii na rynku chińskim. Dodał również, iż pokaz tych urządzeń na rynku globalnym powinien mieć miejsce w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Przewidywana specyfikacja techniczna Redmi Note 12

Smartfon ten nadal miałby posiadać płaski ekran z otworem na aparat przedni umieszczonym na środku górnej jego części. Pod względem aparatu miałoby się zmienić niewiele: nadal byłby obecny 50-megapikselowy moduł główny, 8-megapikselowy obiektyw do zdjęć szerokokątnych, a także sensor do obsługi makro o rozdzielczości 2 Mpx. Być może będą to jednak nowsze jednostki niż te, które widzieliśmy w Redmi Note 11.

Poza płaskim ekranem i niewielkimi zmianami w kwestii aparatów rzekomy Redmi Nore 12 miałby obsługiwać ładowanie o mocy 120 watów, która miałaby zasilać baterię o pojemności nie mniejszej niż 4500 mAh. Prawdopodobnie ładowarka znajdzie się w zestawie, choć nie można wykluczyć, że zabraknie jej w niektórych regionach (niedawno taką sytuację mieliśmy w Europie, gdzie nie znajdziemy adaptera w zestawie POCO M5s). Nie wiadomo, jakiego procesora możemy się spodziewać w nowym modelu. Być może będzie to jakiś układ z serii Dimensity od MediaTeka, lecz na razie są to tylko spekulacje, które nie mają swego potwierdzenia.

Redmi Note 12 powinno mieć swą premierę pod koniec tego roku lub na początku przyszłego; nie można wykluczyć, iż warianty chińskie będą się różnić od tego, co będziemy mieli okazję zobaczyć na przykład w Europie. Nie byłoby to niczym dziwnym, bo taki podział modeli możemy zauważyć już od serii Redmi Note 9.

Źródło: GizChina

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner