Układ Słoneczny na wyciągnięcie ręki: efekty współpracy Google’a i NASA

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

To, że Google oraz NASA współpracują ze sobą, nie jest żadną tajemnicą. Przykładem tej współpracy są chociażby okazjonalne kosmiczne doodle wyświetlane w przeglądarce Chrome czy działanie na rzecz produkcji komputerów kwantowych. To jednak niejedyny efekt partnerstwa obu instytucji.

Szczegółowe dane obiektów w 3D

W ciągu ostatnich kilku lat Google udostępniło ponad 100 modeli 3D różnych obiektów, takich jak planety ich księżyce czy też statki kosmiczne. Najnowsze osiągnięcia to udostępnienie dodatkowych, bardziej szczegółowych danych opisujących niektóre elementy oraz uruchomienie nowej wystawy, którą można już obejrzeć online.

Na stronie Google Arts & Culture możemy zobaczyć projekt poświęcony Układowi Słonecznemu oraz ogólnej eksploracji kosmosu, począwszy od Słońca, a na Plutonie kończąc. Serwis informuje o aktualnym stanie naszej wiedzy na temat naszego ekosystemu oraz tego, w jaki sposób go poznaliśmy. Oprócz tego, że jest to dobry sposób na zabicie nudy i dowiedzenie się czegoś nowego, strona ta ma również inspirować uczniów do angażowania się w naukę o kosmosie.

Źródło: androidpolice

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner