Skocz do zawartości

Problem z LTE


proton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
3h temu odebrałem od kuriera swojego Redmi3. Dotychczas używałem LG G2 w Orange, który to kilka dni temu w mojej miejscowości odpalił LTE, które nie działa na Redmi3. Próbowałem ustawień domyślnych, próbowałem takiej oto jak poniżej konfiguracji ze strony Orange - też nie działa a także ustawienia które mam w LG wpisane.

  1. Kliknij  USTAWIENIA
  2. W zakładce SIECI ZWYKŁE I BEZPRZEWODOWE wejdź w SIECI KOMÓRKOWE
  3. Zaznacz pole DANE MOBILNE
  4. W zakładce KARTY SIM wejdź w PUNKTY DOSTĘPOWE
  5. Wybierz NOWY APN
  6. Jako NAZWA ustaw Orange Internet
  7. W polu APN wpisz internetipv6
  8. W polu NAZWA UŻYTKOWNIKA wpisz internet
  9. W polu HASŁO wpisz internet
  10. Jako TYP UWIERZYTELNIANIA wybierz PAP LUB CHAP
  11. Jako TYP APN wpisz default
  12. Pole PROTOKÓŁ APN ustaw na IPv6
  13. Naciśnij WIĘCEJ ZAPISZ
  14. Na liście APN zaznacz Orange Internet
  15. Powróć do głównego menu i wybierz INTERNET
  16. Naciśnij MENU i wybierz USTAWIENIA
  17. Wejdź w ZAAWANSOWANE
  18. Przejdź do STRONA DOMOWA następnie wybierz WŁASNE
  19. W pole USTAW JAKO wpisz www.orange.pl i naciśnij OK


LG G2 obsługuje: LTE: 850, 900, 1800, 2100, 2600 - i LTE mi na nim działa. 
Redmi3 które zakupiłem obsługuje jak podaje sprzedawca na swojej stronie (polski sklep): 4G FDD-LTE: 1800/2100/2600MHz, TDD-LTE (B38/B39/B40/B41: 2555-2655MHz)

Czyli jak - u mnie nadajnik musi mieć 850/900 skoro nie działa na REDMI3 czy ja źle coś robię? Jeśli jest to 850/900 to REDMI3 będę musiał sprzedać (nie chcę robić zwrotek bo na kasę długo się czeka od sprzedawcy). No nie sądziłem :(

Proszę o pomoc.

Edytowane przez proton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artiq6 - sprawdzę to poprzez sms...choć przepisałem linia w linię wg tego co zaleca się dla tego telefonu - nie wiem co sms mógłby wnieść nowego w ustawienia; EDIT: nie ma możliwości wysyłki smsa dla REDMI3.

tomi87 - ta mapka zawiera przestarzałe info a u mnie nadajnik LTE zamontowano kilka dni temu; jednakże: właśnie włożyłem karte do LGG2 i wziąłem wyszukiwanie ręczne sieci i znalazło mi: Orange RAT: LTE, Orange PL RAT: WCDMA, Orange PL RAT: GSM - czyli LG widzi LTE w Orange natomiast gdy wybiorę ręczne wyszukiwanie sieci w Redmi3 - znajduje tylko Orange 3G i GSM a 4G/LTE nie. 

Wykrywanie sieci dostępnych odbywa się nawet przy braku jakichkolwiek APN ustawionych tak więc to, że REDMI3 nie wykrywa nadajnika LTE świadczy o czym? Że przysłano mi telefon niezgodny z opisem (polski sklep znany z Xiaomi) czy o co chodzi :/

EDIT: na infolinii powiedziano mi, że nadajnik, który zamontowano kilka dni temu działa w paśmie 800Mhz. 

Chyba, że może ktoś mi polecić magika który odblokuje mi pasmo 800Mhz? 

 

Edytowane przez proton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to gdy nie byłem pewien o co chodzi. Dopiero ćpaki po 3 telefonie udzielili info jakie jest pasmo, wcześniej pieprzyli że 1800 oczywiście pomyliwszy pewne rzeczy. Tak więc może fredek odpowiesz na ważniejsze pytanie: czy można odblokować 800Mhz czy nie da się jeszcze? Z góry dzięki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nigdy nie zajrzałbym do "Modyfikacje systmowe" żeby szukać info o instalacji usług GOOGLE...bo jak dla mnie modyfikacją systemową jest samo MIUI a nie na odwrót :/ Maj godd. Ok ok. Wdrożę się. Niestety jestem zmuszony korzystać z tych chińczyków bo żaden "zachodni" nie dorównuje R3 w czasie działania na baterii (dane z gsmarena). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...