Skocz do zawartości

[ROM] MIUIPolska/xiaomi.eu-6.6.30 MIUI8 (FlashTool) dla zablokowanego bootloadera


JDStar

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy!!!

Posiadałem ROM z pierwszego postu w wersji 6.4.28.

Coś mnie podkusiło i zainstalowałem MIUI8 z tego postu: http://en.miui.com/thread-294318-1-1.html jak i również z instrukcji na tej stronie.

Zapomniałem odznaczyć preloader...

Proces przebiegł pomyślnie aczkolwiek mój Redmi Note 3 nie wstaje. Kompletnie nie reaguje na nic. 

Jest to RN3 z zablokowanym bootloaderem. 

Co teraz zrobić?:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to witam bo to mój pierwszy post tutaj :)

Redmi Note 3 MTK mamy ponad miesiąc (ma go w sumie moja dziewczyna), zamówiony z allegro, dotarł do nas z romem 7.2.4 Global (chyba jakoś tak) i niestety nie był idealny, nie był do końca spolszczony, wyciszał się sam, czasem przymulał, na szczęście jest ten rom. Pierwsza próba z wersją 6.6.30 niestety niepowodzenie i bootloop, zainstalowanie wersji 6.5.12 zadziałało i rom jest puki co ok. Romy były instalowane na laptopie z win10, zainstalowany został pierw sterownik MTK 1.0.14. Następnie flashowanie odbyło się przy pomocy programu FlashTool v5 15.32. Przy instalacji wersji 6.6.30 wszystko poszło ok (preloader odznaczyłem) jednak telefon nie chciał wstać, przy uruchamianiu pojawiło sie logo MI i co chwile restart z charakterystycznym zawibrowaniem i tak w kółko, dopiero po instalacji wersji 6.5.12 telefon wstał i działa jak należy, jedyny problem zauważony dotychczas (od wczoraj kiedy został zainstalowany) to długi czas instalacja programów z Play Store, ale sie instalują wiec nie jest źle :)

Widzę że wiele osób zmaga się z problemami  przy instalacji wersji 6.6.30 więc coś jest na rzeczy.

Edytowane przez Bezimienny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Divi napisał:

Polecam odblokować bootloader, wbrew pozorom nie jest to aż tak dużo roboty i nie jest to aż tak skomplikowane, w dodatku nie ma problemu z bootloopami.

I tak zrobiłem, po 3 dniach dostałem smsa, pobrałem program z linku ,zalogowałem się na swoje konto Xiaomi (mailem i hasłem) ,wyłączyłem telefon , podłączyłem i unlock , Od razu poszła instalacja Miui 8 , nie ma bootloadera, dane zachowane ,wszystko śmiga jak ta lala. Dziękuje za pomoc i porady na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.07.2016 o 19:16, Atam napisał:

Potwierdzam bootloop powyżej 6.5.12. Ja instaluje rzadko i miałem pakiet 8 aktualizacji. Przy 6.5.26 dostałem bootloopa przywrócenie 6.5.12 naprawiło telefon. Może macie jakieś propozycje rozwiązania problemu?

U mnie też czas zatrzymał się na 6.5.12. Wszystko powyżej to bootlopy, a aktualizowalem go każdą nową wersją, jaka wyszła od samego początku, czyli mam spore doświadczenie (aktualizuje równolegle RMN 2 od samego początku) ... A robię to na 2 komputerach, więc problem nie tkwi w sterownikach na konkretnym komputerze ... Powtarzałem te aktualizacje wielokrotnie i albo się nie chce przebić przesył i pokazuje jakiś komunikat w Flash Tool-u, albo jak się przebije, to bootlop. Działa tylko na 6.5.12. Nie mam żadnego pomysłu, jak rozwiązać ten problem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mariodabrowa napisał:

U mnie też czas zatrzymał się na 6.5.12. Wszystko powyżej to bootlopy, a aktualizowalem go każdą nową wersją, jaka wyszła od samego początku, czyli mam spore doświadczenie (aktualizuje równolegle RMN 2 od samego początku) ... A robię to na 2 komputerach, więc problem nie tkwi w sterownikach na konkretnym komputerze ... Powtarzałem te aktualizacje wielokrotnie i albo się nie chce przebić przesył i pokazuje jakiś komunikat w Flash Tool-u, albo jak się przebije, to bootlop. Działa tylko na 6.5.12. Nie mam żadnego pomysłu, jak rozwiązać ten problem ...

Z jakiego Windowsa korzystasz, ja u siebie na windows 10 podłączyłem telefon, wszedłem w managera urządzeń , w zakładce podłączone telefonu usb zaznaczyłem przywróć

starszy sterownik,restart komputera. Od teraz na telefonach wgrywam tą metodą ,po mimo ,że mam 1 redmi note 3 odblokowany i drugi ten sam telefon zablokowany i wszystkie romy działają.

 

Szkoda tylko że JDStar nie wstawił dwóch ostatnich romów w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tygrysek napisał:

Z jakiego Windowsa korzystasz, ja u siebie na windows 10 podłączyłem telefon, wszedłem w managera urządzeń , w zakładce podłączone telefonu usb zaznaczyłem przywróć

starszy sterownik,restart komputera. Od teraz na telefonach wgrywam tą metodą ,po mimo ,że mam 1 redmi note 3 odblokowany i drugi ten sam telefon zablokowany i wszystkie romy działają.

 

Szkoda tylko że JDStar nie wstawił dwóch ostatnich romów w tym temacie.

Ja mam Windows 8.1 i instalowałem wg wskazówek te sterowniki MTK Drivers .Wszedłem w Menadżera Urzazden, ale nic tam takiego nie widze ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mariodabrowa napisał:

Ja mam Windows 8.1 i instalowałem wg wskazówek te sterowniki MTK Drivers .Wszedłem w Menadżera Urzazden, ale nic tam takiego nie widze ....

No ale ja nie instalowałem sterowników żadnych , windows 10 sam pobrał sobie sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego mieliście problemy, ja za pierwszym razem bezproblemowo wgrałem ROM od JDStar 6.6.30 na zablokowany bootloader i jak na razie śmiga bez zająknięcia, instaluję wszystko łącznie z nawigacją i żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem ponieważ gdy wszystko zrobię pasek na czerwo załaduje się do 100% potem wywala błąd: BROM ERROR :S_COM_PORT_OPEN_FAIL (1013)

I mam pytanie moze robie cos zle w download-agent co mam wybrac

i co mam wybrać scatter-loading-file

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2016 o 12:14, morcigg napisał:

Ok działa wszystko pięknie :) , tylko mam pytanie czy mogę przejść sobie z tego miuiPolska na xiaomi.eu bez straty niczego i tak jak tam aktulizowalem normalnie?

Jeśli chcesz zainstalować stabilną wersję to bez full wipe tego nie rób. Stabilne są oparta na MIUI 7, a ostatnie kompilacje z tego wątku są już na MIUI 8.

Jeśli chcesz wersje testowe, to... tutaj jest dokładnie to samo :) JDStar przerabia tylko pliki, zeby się dało bez kłopotu zainstalować na telefonach z zablokowanym bootloaderem.

Edytowane przez slawv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ustufen napisał:

Czy podczas aktualizacji z Miui 7 Polska na 8 robić wipe czy jest niepotrzebny?

Niema takiej potrzeby chyba ze będą jakieś aplikacje się zatrzymywać to wtedy będzie potrzebny.

U mnie obyło się bez żadnych problemów bez wipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, situ napisał:

Niema takiej potrzeby chyba ze będą jakieś aplikacje się zatrzymywać to wtedy będzie potrzebny.

U mnie obyło się bez żadnych problemów bez wipe.

na wszelki wypadek zrobię backup i wipe żeby nie było żadnych problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, morcigg napisał:

Rom świetny:) 

Pytanie gdy odblokuje bootoader będę mógł zainstalować miui8 bo na zablokowany nie działa mi.com i restart i tak w kółko:)

Bez żadnego problemu,tylko najpierw recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...