Skocz do zawartości

Powiadomienia i uprawnienia?


yankees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem od 3 dni posiadaczem Redmi 3. Na ten model nie wydano jeszcze MIUI Polska więc zmuszony jestem do korzystania ze stockowego romu. Nurtują mnie jak dotąd dwie kwestie:

1. Brak powiadomień w 'ubitych' aplikacjach tj. tych wyczyszczonych z pamięci RAM. Czy to normalne? W Cyanogenmod otrzymuję powiadomienia w takiej sytuacji. 

2. Mam apkę, która powinna zbierać dane z kilku cykli ładowania oraz drugą, która informuje w jakim czasie zużywany jest 1% baterii. Informacje o stanie baterii nie są poprawnie przekazywane. Np w pierwszej aplikacji dane odłączenia ładowarki wskazują na moment uruchomienia aplikacji. W drugiej podobnie, zamiast kolejno pokazywać każdy procent jest przeskok od ostatniego uruchomienia do aktualnego. Czy to może mieć związek z uprawnieniami, które na MIUI działają wg mnie bardzo dziwnie? W innej dystrybucji androida obie aplikacje działały normalnie. 

I na koniec czy mogę się spodziewać że na MIUI Polska tego typu kwestie są rozwiązane? 

Przypomniało mi się jeszcze coś. Kiedy na Gmail dostaję kilka wiadomości na ikonce aplikacji zawsze pojawia się cyfra "1", niezależnie od ilości maili. 

Możecie coś poradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zainstalowałem na Redmi 3 najnowszy global developer rom. W trakcie przeglądania i ustawiania zauważyłem że nie mogę zmienić uprawnień dla kilku aplikacji - Google maps, Chrome, Youtube. Nie ma ich na liście ( Panel Sterowania > Uprawnienia ) , gdy przejdę przez "Zainstalowane aplikacje" i wybiorę jedną z powyższych aplikacji opcja "Zarządzanie uprawnieniami" jest nieaktywna.

Zauważyłem że żadnej z tych aplikacji nie mogę usunąć- dlatego że były razem w ROM ?

Na starszym romie 7.1.XXX mogłem zablokować dostęp - Czy można na miui 8 coś z tym zrobić ?

Nie chcę aby te aplikacje miały dostęp do wszystkiego ( nie używam synchronizacji google )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 odblokował(a) ten temat
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...