Jump to content

Kupno RedMi3

szczwany

Recommended Posts

Witam!
2 sprawy!
1. Chciałbym kupić telefon z możliwie jak największym czasem pracy na baterii... Według testów - redmi3 jest kapitalną propozycją... Polecacie? Mam teraz G3 a na baterii zależy mi najbardziej. Telefonu używam tylko do internetu (przeglądarka, gmail, gg, sms'y, youtube) czasami pstrykam okazjonalne zdjęcia :)
2. Gdzie oplaca się kupić? Na stronie xiaomi.com.pl zarezerwowali mi jedną sztukę (ciemny przód). Opłaca się u nich kupować? Mają 2 letnią gwarancję, więc chyba wszystko jest ok.
Z chin o tyle ryzyko, że nie wyślę im telefonu na gwarancję - raz że długo, dwa że czasami mogę nie dostać go z powrotem....
Cena to te 750zł. jaka mnie interesuje i tyle jestem w stanie dać (czekam aż dostanę przelew)

Oddawales kiedys tel na gwarancje w pl? Tez przewaznie trwa to dlugo.

Cena srednia ,ale jak nie chcesz kupowac z Chin to nie masz wyjscia.

Zdajesz sobie sprawę ze oprocz baterii i obudowy to telefon bedzie gorszy od g3? Chcesz zmienic flagowca na budzetowca. Ja bym sie dobrze zastanowil na twoim miejscu

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Oddawałem - w przypadku LG to było tydzień czasu...

A znasz jakiegoś flagowca który wytrzyma więcej na baterii? 

Pod jakim względem gorszy? Grać nie gram, jedynie na necie siedze a zdjęcie zrobie jak nie mam pod ręką aparatu

G3 to telefon z górnej półki, redmi to średniak tam nie masz użytych komponentów najwyższej klasy. Cyferki to nie wszystko, kup Power bank.

A dlaczego tak dwa dni? Pytam z ciekawości bo różnie ludzie mają tryb życia ustawiony, ale zdecydowana większość w nocy śpi I wtedy może ładować telefon.

Śpię, ale nie zawsze telefon wystarcza mi na cały dzień użytkowania... A jak po wykładach idziemy na piwo czy coś mocniejszego to czasami ledwo 5% baterii mi zostaje... Potem godzine wracam autobusem a tu telefon ,,dead".  O ile nie siedzę w domu to telefonu używam zamiast laptopa - zawsze po 4h sot telefon pada na kolana.

Mam na G3 z 6.0, nawet dograłem kernel który ma lepiej zarządzać baterią... Myślę wgrać fulmics'a, nie wiem czy to coś da... :/
5-6h sot? :D Jak wyłączysz dane sieci, wifi i oglądasz film cięgiem przez 5h to ok.... Mi ledwo 4h trzyma 

Mnie też nieraz śmiech bierze jak widzę ile ludzie na baterii ciągną. 6-7h -też bym mógł wszystko powyłączać, ale nie po to kupiłem smartfon by z niego nie korzystać.

A wracając do tematu kolego pomyśl o Power banku. Doskonale znam twój problem Ale na prawdę masz świetny fon i głupio by było z powodu baterii zmieniać na półkę niżej. Co innego jak ktoś zmienia ze słabszego, ale Ty po takiej zmianie oczujesz to dosyć szybko. Nie tyle chodzi o bebechy, co zaczną Ci się rzucać detale wykonania, na których Xiaomi oszczędziło by redmi mógł kosztować ile kosztuje.

Mam powerbank od xiaomi... Ale rzadko chodzę gdziekolwiek z plecakiem, a przecież do kieszeni go nie wezmę... :/

G3 lubie, szybko sie grzeje i bateria nie zawsze wystarcza mi na dzień...

Detale wykonania? Jedni mówią że wykonanie stoi półkę wyżej, teraz mówisz że nie :)

Zachwalacie to G3, a moim zdaniem przesadzacie, telefon OK, ale ma już swoje lata, do tego 6.0 wcale tam według opinii ogólnej dobrze nie śmiga... Redmi 3 ma pojemniejszą baterię od Redmi 2 czy Mi4, a na obu tych telefonach wytrzymuje 3-4dni (chociaż na andku 6.0 niekiedy 2dni.. cóż, beta testy...), na telefonie nie gram, używam go do filmów, internetu, sms, telefon, więc widzę podobnie jak Ty. Nie wiem czy nie lepszą opcją dla Ciebie byłoby sprzedać G3 i kupić Mi4? Zostaniesz nadal na wyższej półce, a wykonanie będzie lepsze niż to w LG, albo poczekać na Mi5.

Nie wiem co masz na myśli mówiąc ,,wykonanie będzie lepsze". Dla mnie wykonanie jest lepsze, wtedy gdy telefon dziarsko wytrzymuje baty od użytkownika (upadki, klucze w kieszeni, zachlapania) a w tym polu G3 jest mistrzem (tyle razy co mi upadł, tyle razy co spadł mi w pracy) bo posiada tylko kilka rys i jedno uszczerbienie...

Przesiąść się z snap801 na snap801/0 mija się z celem...

Dlatego szuukam czegoś równie wytrzymałego (metalbody) a zarazem czegoś co wytrzyma na wykładach serial czy facebooka ;)

23 minuty temu, szczwany napisał:

Nie wiem co masz na myśli mówiąc ,,wykonanie będzie lepsze". Dla mnie wykonanie jest lepsze, wtedy gdy telefon dziarsko wytrzymuje baty od użytkownika (upadki, klucze w kieszeni, zachlapania) a w tym polu G3 jest mistrzem (tyle razy co mi upadł, tyle razy co spadł mi w pracy) bo posiada tylko kilka rys i jedno uszczerbienie...

Przesiąść się z snap801 na snap801/0 mija się z celem...

Dlatego szuukam czegoś równie wytrzymałego (metalbody) a zarazem czegoś co wytrzyma na wykładach serial czy facebooka ;)

Mi4 przeżył upadek z 2 piętra, chodniki w moim mieście, klucze w kieszeni, a nawet zmierzył się ze szklaną butelką i.. cały, ani ryski, na kafelkach nawet mi dziurę zostawił w łazience... Miałem masę telefonów przed i Mi4 jest dla mnie ideałem :P

Piszesz, że mija się z celem, ale nad Redmi 3 myślisz, a to 616... To więc jak? Chcesz coś lepszego, to czekaj na Mi5 na 820.

20 minut temu, szczwany napisał:

Snap 616 jest chyba mniej prądożerny i nie wydziela tyle ciepla.... Wydajność cyferkowa zwisa mi i powiewa

Zdecyduj się.. piszesz, że wydajność wisi Ci i powiewa, a po przed chwilą było, że 801/800 nie ma sensu. Nie wiem czy uważasz 801 za grzejniczek, może w G3 taki jest, ale w Mi4 jeszcze nie nagrzałem telefonu podczas przeglądania neta...

Nie wiem gdzie i co źle napisałem... Nie chce żeby telefon laggował przy przeglądaniu internetu. G3 grzał się troszkę przy stronach mocno przeładowanych flash'em itd. 

Wydajność w grach, antutu mnie nie interesuje (stawiam ze snap801 jest wydajniejszy od 616).

Bateria musi być w miarę możliwości jak najlepsza

To, że oceniasz snapa 801 po 1 telefonie... Trzeba pamiętać, że prócz samego procka, masz też system, który musi być odpowiednio ogarnięty... G3 się grzał, grzeje i grzać się będzie bo Lg ma w nosie to, co się z tym telefonem dzieje... Moim zdaniem przesiadać się z G3 na Redmi 3, czy jakikolwiek inny Redmi mija się z celem...

Akurat w przypadku G3 producent dużo zrobił! Zrobił throttling, wydali lekkie i płynne 6.0 (a pomyśleć że to dopiero pierwsza wersja, może być już tylko lepiej). Telefon grzeje sie jedynie wymagających grach czy lekko przy przeglądaniu stron przepełnionych flash'em... Ale niszczy go QuadHD, gdyby nie ten ekran - LG powtórzyłoby sukces G2 (nawet podwoili go, pozbyli się wad poprzedniego modelu) ale ten ekran :( 

Cholera, może kupie nową baterię? Wątpię że wytrzyma chociaż kilka minut więcej :/

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...