Skocz do zawartości

Mi3 nie widzi karty SIM


MAŁASZ

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, MAŁASZ napisał:

Witajcie

Dzisiaj dostałem Xiaomi Mi3, tel kupiłem lekko używany, chciałem włożyć kartę i wgl jej nie wychwytuje.

Co jest grane ?

  • Przetrzyj dokładnie i ostrożnie styki karty, może ci się zapaprała jakimiś glutami czy innym kurzem.
  • Spaprane wejście - sprawdź inną kartę SIM.
  • Spaprana karta - sprawdź kartę SIM w innym telefonie.
  • "Niekompitable" TA karta z TYM telefonem - leć do usługodawcy i powiedz, że karta przestała ci się wykrywać. Np w Playu wymieniają na nową od ręki za darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio cos tam widać, z przodu są na bank ale te z tyłu to hmmm być może się lekko zapadły, da rade to jakoś odchylić czy rozmontować tel na własną rękę ? I jeżeli się da te styki podnieść czy cos to jak one są ulozone, żebym wiedział w która stronę kombinowac? 

Mam nadzieję ze nie będzie mnie czekać wymiana za 200 zł :sad:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igłą lub pęsetą delikatnie możesz podnieść, ale jeżeli są te z przodu to powątpiewam czy coś to pomoże. Tu bardziej bym się skłaniał do flasha miflashem, a potem z powrotem miuipolska. Sprawdź przy okazji *#06# czy masz IMEI.

Edit:

Poprawka, sprawdziłem w googlach, styki są w jedną stronę, a nie zwrócone do siebie jak zwykle, także jest szansa że któryś jest urwany, przyjrzyj się dobrze.

Edytowane przez ddr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacka wygląda ok. Pytasz czemu? Jak patrzysz na to zdjęcie to od spodu w prawym dolnym rogu masz kawałek plastiku. On przyciska przycisk, który aktywuje slot. Kiedyś ten plastik mi się odłamał w taki sposób, że nie rzucało się w oczy i SIM nie czytał. Zmiana tacki pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, baku1991 napisał:

Tacka wygląda ok. Pytasz czemu? Jak patrzysz na to zdjęcie to od spodu w prawym dolnym rogu masz kawałek plastiku. On przyciska przycisk, który aktywuje slot. Kiedyś ten plastik mi się odłamał w taki sposób, że nie rzucało się w oczy i SIM nie czytał. Zmiana tacki pomogła.

Dzieki, ale nadal czekam na odpowiedź co do styków. Jak są ułożone i jak je ewentualnie naprostować, chyba ze można jakoś ten telefon rozłożyć żeby mieć dostęp do slotu

Edytowane przez MAŁASZ
i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacka wygląda ok. Pytasz czemu? Jak patrzysz na to zdjęcie to od spodu w prawym dolnym rogu masz kawałek plastiku. On przyciska przycisk, który aktywuje slot. Kiedyś ten plastik mi się odłamał w taki sposób, że nie rzucało się w oczy i SIM nie czytał. Zmiana tacki pomogła.

Dzieki, ale nadal czekam na odpowiedź co do styków. Jak są ułożone i jak je ewentualnie naprostować, chyba ze można jakoś ten telefon rozłożyć żeby mieć dostęp do slotu

Nie można. Są pod blachą. Trzeba ciąć.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...