SaLi

Brak kart SIM, brak IMEI

Recommended Posts

Witam serdecznie po krótkiej przerwie.

Dziś zainstalowałem aktualizację dla mojego RR do 6.1.14 (rozwojowa).

Niestety po zainstalowaniu okazało się, że telefon nie widzi karty SIM oraz brakuje kodu IMEI.

Powyższa sytuacja pojawiła się po raz pierwszy.

Bardzo proszę o pomoc. Z uwagi na fakt, że nie mam pojęcia jakie dane są jeszcze niezbędne do określenia problemu i rozwiązania, zdaję się na Was i czekam na wszelkie instrukcje dot. ewentualnych dodatkowych informacji z mojej strony.

Pozdrawiam!

Masz co i jak. Jak są adresy MAC i nie ma NVRAM warning to nie ma wielkiego problemu. 

• Like 1

Dziękuję!
Oczywiście dodatkowe pytania :)

Czy to koniecznie musi być HM2013023_images_5.6.4_4.4.zip czy może to być każdy inny rom, np ten 6.1.14?

Wifi działa bez kłopotu więc sądzę, że MAC są na miejscu. W związku z tym jak rozumiem dotyczy mnie tylko procedura NVRAM i wpisanie jedynie IMEI?

Edited by SaLi

Nie nie. Wi-Fi mimo braku mac też działa, sprawdź czy w sieciach nie widzisz nvram warning i czy w adresie MAC Wi-Fi nie ma gdzieś 00 między dwukropkami. Jak nic z tych rzeczy nie ma to wystarczy, że zrobisz odceglanie. 

Stracisz dane więc zrób sobie backup. Obraz musi być koniecznie ten, bo to nie jest zwykły plik z ROM-em. Na to później musisz wrzucić MIUI Polska zgodnie z instrukcją instalacji (nie zapomnij o full wipe). 

• Like 1

O danych już zapomniałem bo kombinowałem w różne strony i w końcu zwipowałem telefon.

Nie istotne - wszystko w chmurze :)

W informacjach o telefonie mam:

IMEI: Nieznane

Modem: Nieznane

Adresy MAC i BT są.

W między czasie próbowałem postępować zgodnie z opisem, ale kłopot zaczął się już w punkcie

Wypakuj HM2013023_images_5.6.4_4.4.zip i uruchom:
- dpinst.exe z folderu MTK-Driver/Win7 jeśli twój system operacyjny to Windows 7/8/8.1 32 bit.
- Dpinst64.exe z folderu MTK-Driver/Win7 jeśli twój system operacyjny to Windows 7/8/8.1 64 bit.
- Installdriver.exe z folderu MTK-Driver/XP_Vista jeśli twój system operacyjny to Windows XP/Vista 32 bit.
- installdrv64.exe z folderu MTK-Driver/XP_Vista jeśli twój system operacyjny to Windows XP/Vista 64 bit.

Niestety sterowniki nie chcą się instalować (error). Mogę te dll wrzucić gdzieś manualnie (tylko gdzie)?

Świadczysz może usługi osobistej pomocy pseudo użytkownikom z naszego miasta? :)

error.jpg

W poradniku masz napisane " W systemie Windows 8/8.1 musisz zablokować Wymuszanie podpisów sterowników przed instalacją. " i zaraz obok link do instrukcji...

Adresy MAC na pewno są, ja pytam tylko czy jest gdzieś podwójne 0 (np. xx:xx:00:xx:xx).

Pomoc mógłbym świadczyć, ale po pierwsze wszystko zależy od czasu, a po drugie to jest kwestia 20 minut lub nawet mniej.

• Like 1

Hmmm, zobaczymy czy w W10 też jest z tym kłopot.

Żadnych zer nie widzę - adresy wyglądają prawidłowo.

Reasumując - skoro adresy MAC i BT są ok, a kłopot mam tylko z IMEI to przerabiam tylko procedurę odceglania czy będę też musiał pogrzebać w NVRAM i wgrać te IMEI?

Jeśli chodzi o ostatni punkt:

Gdy pojawi się zielony pierścień, możesz wyłączyć SP Flash Tool, uruchomić telefon i wgrać MIUI Polska metodą 1.

to chodzi tu o wgranie tego softu HM2013023_images_5.6.4_4.4.zip czy dowolnego innego?

Powalczę jeszcze, ale jak już stracę wszelką nadzieję to pozwól, że zgłoszę się do Ciebie o wycenę Twojego czasu :)

EDIT:

No nie wierzę! Udało się! Dzięki!

Właśnie instaluję wersję 6.1.14 z obowiązkowym full wipem :)

Edited by SaLi

Guest
This topic is now closed to further replies.