Dawido

Pzrełączanie miedzy sieciami

Recommended Posts

Panowie i Panie

zacznę od tego ustawiłem tel(mi4c) na pasmo 2g z względu na zmniejszenie zużycia baterii.Ale gdy chce przeglądać internet wolałbym żeby tel się przełączał na 3g albo nawet 4g bez zbędnego w chodzenia w ustawienia w opcje i zmiany preferowanej sieci.Znalazłem w ustawienia profilu baterii przełączanie miedzy 3g/4g ,ale właśnie z 3g na 4g i po włączeniu tej opcji tel tez nie zmienia preferowanej sieci nawet jak jest już ustawiony na 3g nie następuje przełączeni na 4g.teraz pytanie czy ja dobrze rozumiej i ta opcja służy do tego? drugie pytanie czy jest jakaś aplikacja ,czy możne są opcje w tel żeby  telefon się przełączał z 2 g na 3g/4g podczas włączania transferu danych.

Edited by Dawido

W Xposed jest moduł Intelli3G, ale u nas Xposed nie działa. Zresztą nie baw się w to, zużycie energii jest większe, ale jest to tak niska wartość, że możesz ją zignorować. U mnie na Note 2 po 2 godzinach włączonych danych bateria nie spadła o 1%. Po prostu w sieciach komórkowych ustaw preferowany typ sieci na LTE lub 3G jak nie potrzebujesz LTE. Serio nie zauważysz większej różnicy. 

W ustawieniach zasilania 3G/4G nie znaczy przełączania sieci, tylko włączenie danych.

dzięki za odpowiedz sprawdzę u mnie dokładnie jak z ta baterią.wydawało mi ze na 3g leciała szybciej.aktualnie działam na na miui 5.12.4.zobacze

W Xposed jest moduł Intelli3G, ale u nas Xposed nie działa. Zresztą nie baw się w to, zużycie energii jest większe, ale jest to tak niska wartość, że możesz ją zignorować. U mnie na Note 2 po 2 godzinach włączonych danych bateria nie spadła o 1%. Po prostu w sieciach komórkowych ustaw preferowany typ sieci na LTE lub 3G jak nie potrzebujesz LTE. Serio nie zauważysz większej różnicy. 

W ustawieniach zasilania 3G/4G nie znaczy przełączania sieci, tylko włączenie danych.

Xposed działa, poszukaj na forum Mi4c

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Dnia 6.01.2016o14:29, Numb napisał:

Zresztą nie baw się w to, zużycie energii jest większe, ale jest to tak niska wartość, że możesz ją zignorować.

Generalnie tak, ale są sytuacje kiedy ta wartość nie jest wcale taka niska. Mam u siebie w domu taki kłopot, że zasięg w 2G jest idealny, a w 3G jedna, w porywach, dwie kreski. 4G w ogóle się nie łączy. W takich przypadkach telefon potrafi bardzo sprawnie opróżniać baterię jeśli jest ustawiony na 3G.

Mnie też męczy już to przełączanie transmisji i sieci, brakuje jakiegoś switcha na pulpicie do tego, coś w stylu włącz/wyłącz wifi itp.

dokładnie różnica jest dosyć spora w użyciu baterii.Powinni pomyśleć o możliwsi przełączenia danych,gdy włączymy transfer danych

Guest
This topic is now closed to further replies.