Skocz do zawartości

Kopia zapasowa google


Frty

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Mam z tym problemy.  Kopia się tworzy, to pewne, bo ją widzę logując się z peceta przez www do Dysku Google – tam jest zakładka "Kopia zapasowa" i są widoczne moje urządzenia (na których się loguję do tego konta google) oraz data/godzina ostatnio wykonanych kopii.

Ale wszystkie moje próby przywracania z tej kopii to już porażka. Jak to robić, jak to wymusić.

Z tego co tam piszą, to idea tej kopii jest taka, ze przy ponownej instalacji jakiejś apki (jak rozumiem - wyłącznie na tym samym urządzeniu), jej dane/ustawienia zostaną wzięte z tej kopii. Sprawdziłem. Nic takiego się nie dzieje. Usunięta apka (z określonymi ustawieniami, działająca od dawna, więc napewno uwzględniona w kopii) – po ponownej instalacji jest "goła i wesoła", wszystkie ustawienia ma default. Mam na myśli instalowanie na tym samym urządzeniu, nawet nie marzę, że to by mogło złagodzić ból przesiadki na inne, bo chyba tego nie przywidziano.

Bardzo proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, latet napisał:

Z tego co tam piszą, to idea tej kopii jest taka, ze przy ponownej instalacji jakiejś apki (jak rozumiem - wyłącznie na tym samym urządzeniu), jej dane/ustawienia zostaną wzięte z tej kopii. Sprawdziłem. Nic takiego się nie dzieje.

Google zaznacza, że ta opcja zależy od dewelopera aplikacji. Powinna działać z aplikacjami Googla.

Cytat

 

  • Ustawienia i dane aplikacji producentów innych niż Google (zależy od aplikacji)

Uwaga: nie wszystkie aplikacje tworzą i przywracają kopie zapasowe całości ustawień oraz danych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet kopia w chmurze Google działa idealnie , instalując świeżą kopie RR zaznaczam przywróć z kopii i wszystkie aplikacje które miałem są instalowane. Nie wiem co chcesz osiągnąć na MIUI , przecież tu jest osobna usługa od xiaomi ? Kopia w MIUI zapisuje sms czego nie ma w tej od Google i muszę korzystać z dodatkowego programu.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, slimdick napisał:

@latet kopia w chmurze Google działa idealnie , instalując świeżą kopie RR zaznaczam przywróć z kopii i wszystkie aplikacje które miałem są instalowane.

Właśnie to testuję dziś pół dnia i nie działa. Ale testuję na MIUI, nie na RR. No i nie wiem, czy Factory Reset można nazwać świeżą kopią w tym kontekście. W każdym razie żadne przywrócenie czegokolwiek z chmury Google (nie liczę kontaktów, bo to osobny mechanizm) nie nastąpiło. Nie było takie propozycji, choć opcji nie wyłączałem. Może MIUi to blokuje po prostu?

Czy u Ciebie, gdy to nastąpiło, miałeś jakiś wybór, co przywracać, co nie, czy hurtem poszło wszystko od razu?

Na Mi Padzie mam Lienage OS, to tam może sprawdzę, jak to będzie wyglądać.

Co chcę osiągnąć? Głównie chodzi o gry na MiPadzie, gdzie zamierzam sobie przeskakiwać od czasu do czasu między Lineage OS a MIUI i z powrotem, siedząc po parę dni na jednym, a po parę na drugim i chciałbym zachować ciągłość osiągnieć/ustawień w grach, w które dzieci często na tym tablecie grają. Nie wszystkie gry są tak mądre, aby mieć własne mechanizmy zapamiętywania takich rzeczy, choć mozna by to łatwo zrobić (na pamięci tzw. usb, albo na serwerze gry, co niektóre tylko oferują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slimdick napisał:

@latet nie wiem co chcesz osiągnąć ? Co testujesz ? Przecież w MIUI masz kopię w chmurze Xiaomi, jak zainstalujesz LineageOS to będzie ta od Google.

 

Najprościej - chcę pod MIUI przywrócić apki (ich stan, dane) z kopii w chmurze Google, wykonanej gdy wcześniej na tym samym urządzeniu używałem Lieneage OS. 

Wierząc Twoim screenom, zakładam, że w drugą stronę (czyli pod Lineage OS) nie ma z tym kłopotu, a nawet można wskazać konkretne apki (czego nie da się zrobić przywracając apki pod MIUI z chmury Xiaomi).

Natomiast pod MIUI – nic z tego. Choć MIUI pozwala (niezależnie od własnej chmury) Tworzyć backup apek w chmurze Google, to w żaden sposób, w żadnym momencie, nie można zainicjować procesu odwrotnego, czyli przywrócenia apek z takiej kopii. Nie ma więc takich (analogicznych) obrazków jak na Twoich screenach. Sprawdzałem to zarówno po Factory Reset, jak przed chwilą - po czyściutkim postawieniu systemu przez Fastboot. Patrzyłem też potem, gdy się ręcznie instaluje wcześniej używane (na tym samym koncie google) apki – zawsze instalują się "czyste".

Tak więc, zaryzykuję tezę, że choć MIUI pozwala robić kopie w chmurze Google, to może się ona przydać tylko w razie przesiadki na jakiś AOSP / Lineage, gdzie nie jest możliwe przywrócenie z chmury Xiaomi.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slimdick napisał:

@latet napisałem Ci to w pierwszym moim wpisie w tym wątku, albo ten backup albo ten co jest przecież logiczne. Przecież teraz na RR nie przywrócę backupu z chmury xiaomi ;) 

Czyli nie ma żadnej łatwej i bezrootowej możliwości przywrócenia pod MIUI apki (gry w szczególności, bo to główny problem) używanej wcześniej pod Lineage. OK, teraz to przynajmniej wiem. (Abstrahuję od metod "niskopoziomowych", wymagająych roota, jak Titanium itp... – próbować, można choć efekty różne mogą być).

Teraz testuję różne sposoby przywracania / przenoszenia MIUI--->MIUI (na ten sam lub na inny tel.). Efekty są różne - w zależności od te co i czym próbuję przenieść. A sposobów jest kilka.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...