Jump to content

Nie wyświetla obrazu REDMI 1S


Patison

Recommended Posts

Witam,

tak jak w temacie mój telefon REDMI 1s nie wyświetla obrazu zaraz po wymianie szyby. Oczywiście za wymianę szyby wziąłem się sam i tu był mój bład :/ ale mówi się trudno . Telefon się włącza, dotyk działa ( bo na pamięć odblokowywałem i było słychać dźwięk i wibracje) . Zorientowałem się że w Rzeszowie jest serwis xiaomi wycenili mi tam naprawę na 280 zł ponieważ powiedzieli że gniazdo na płycie głównej do wyświetlacza jest uszkodzone i również wyświetlacz też jest uszkodzony a nie bardzo moge w to uwierzyć że uszkodziłem i to i to :) na co dzień zajmuję się komputerami więc dlatego też zabrałem się sam za wymianę :) proszę o poradę co teraz zrobić .

Z góry dzięki ;)

Link to comment
Share on other sites

nie mogłem się powstrzymać i wymieniłem płyty główne i wszystko śmiga :) może kiedyś pobawię się żeby uratować tamten telefonik myślę że bez wyświetlacza też się da jakoś to zrobić :)

Teraz tylko mam dylemat co robić z wejściem słuchawkowym, czy gdzieś ktoś podejmie się przelutowania gniazda z jednej płyty na drugą :) bo ja już za to na pewno się nie zabiorę :D

Link to comment
Share on other sites

Nie lubię wylutowywać tych gniazd, ale musiałem się tego eksperymentalnie nauczyć gdy usłyszałem ile potrafią zawołać za to w serwisie. Specjalnie trudne to nie jest, ale potrafi być upierdliwe.

@Acid, powiedz mi no w jaki sposób wymieniasz te gniazda, może znasz jakiś wygodniejszy sposób niż użycie topnika do rynien?

Link to comment
Share on other sites

To mniej więcej na to samo wychodzi. Hot air + topnik do rynien. Przy bardziej uporczywych gniazdach dodaję trochę cyny ołowiowej co nawet pomaga. No i przyklejam wokół troszkę taśmy kapton, polecam zwłaszcza przy zdejmowaniu ekranów czy pracach przy gniazdach.

A powiedz mi no jeszcze, czy czyścisz czymś potem płytkę z topnika po lutowaniu? Z doświadczeń bardzo ładnie działa rozpuszczalnik nitro, ale ciężko się go stosuje i śmierdzi niemiłosiernie.

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...