Skocz do zawartości

Xiaomi mi Note Jakie są dostępne androidy ? Jak działa Miui ?


SebastianWijatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;)

Ostatnio czas na zmianę urządzenia.Jestem 100% pewien, że mój wybór padł na Xiaomi mi note 16 GB wersja czarna.Te wykonanie , snapdragon 801 którego chwaliłem w Z Ultra, prawdopodobnie świetny aparat.Ale jest jedno ale...

A więc we wcześniejszych telefonach lubiłem eksperymentować z różnymi romami.Od zawsze byłem zwolennikiem miui.Jest ono po prostu najlepsze.Wizdiałem ,że do Xiaomi mi Note można wgrać czystego Adnroida 5.1 lub 6.0.A jak jest z miui ? o ile wiem dostępny jest android w wersji 5.1 z nakładką miui v7 lecz dla wersji pro jak jest z podstawową wersją mi note ? Będą jeszcze aktualizacje ? Jest dostępny android 5.0 ? wraz z nakładką Miui ? jak nie to czy będzie taka możliwość ? koniec wsparcia ze strony miui ? 

Szukałem wiele informacji ale wszędzie mylą mi się informację co do wersji pro jak i podstawowej.Niektóre strony z listą aktualizacji do 6.0 wskazują na Xiaomi mi Note jak i wersje PRO ale dla zwykłej wersji nie mogę znaleźć nawet wersji 5.0.Oraz czy cena 267 Dolarów z chińskiego sklepu to odpowiednia cena ? Proszę o odpowiedź Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna informacja dziękuje :)

Rozumiem, że miui posiada takie funkcje i udogodnienia, że android 5 nie jest wymagany, jednakże dla Note pro jest także myslę ze to takie dziwne wytłumaczenie ze strony twórców;) Aktualizacja do 6.0 jest pewna dla tego modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić mi note, ale zastanawiam się czy jest aktualizacja androida do wyższej wersji (wyżej napisane tylko odnośnie MIUI do v6), a jak tak do do jakiej max jak na tą chwilę? i czy w tym modelu będzie możliwa aktualizacja MIUI do wersji 7 tak jak piszą tu? http://www.tabletowo.pl/2015/10/22/krotko-27-pazdziernika-ruszy-aktualizacja-systemu-na-urzadzeniach-xiaomi-do-miui-7/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna informacja dziękuje

Rozumiem, że miui posiada takie funkcje i udogodnienia, że android 5 nie jest wymagany, jednakże dla Note pro jest także myslę ze to takie dziwne wytłumaczenie ze strony twórców Aktualizacja do 6.0 jest pewna dla tego modelu ?

Android 5.1 na MINote Pro to inna kwestia. Pisałem milion razy. Nowe telefony mają Androida nowego z uwagi na platformę i wyposażenie.

Tak jak Mi5 ma Androida 6 z uwagi na czytnik palców wprowadzony tu natywnie przez Google.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym rozumiem.Czyli, że na chwile obecną na xiaomi mi note jest dostępny Miui v7 w wersji android 4.4.4.Aktualziacji do 5.0 nie ma a do 6.0 jest nie pewna ?

A więc skoro aktualizacja do 6.0 jest nie pewna to czy na xiaomi mi note będa wychodziły aktualizacje typu Miui v8 ? z racji ,zę jest mi note pro i Mi note 2 wychodzi boje się ,że odrzucą ten model.Co do podzespołów to wiele konkurencji na tym Soc i mniejszej pamięci operacyjnej dostają najnowszego androida.

Acid wybacz nie przeglądałem za dużo waszego forum jestem tu od chwili nie natknąłem się jeszcze na twoją wypowiedź o mi note pro.

Przy okazji (Widzę, że masz xiaomi mi note) Miałem wiele urządzeń i zawsze jak wgrywałem miui v6 czy miui v7 pasek powiadomień podczas wysuwania kiedy jest animacja przejścia w rozmyte i ściemnione tło pasek ten zawsze działał tak średnio płynnie, nawet podczas zamykania szybko tego paska widać było takie klatkowanie , jak by pasek w 4 klatak się zwijał wyglądało to bardzo słabo w porównaniu do płynności działania pasku przy 4.4.4 czy 5.x czy na urzadzeniach xiaomi też tak jest ? czy cały system wraz z tym paskiem działa idealnie płynnie ? (Na filmikach tego nie widać  oglądałem filmik z miui na note 2 gdzie w realu widziałem klatkowanie paska powiadomień)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że i Acid tego nie określi. Dopiero wyszło v7, które miało być bardziej flat, niż poprzednik v6 (by dostosować się do stylu nowego 5.x.x Androida). Nowy Marshmallow nadal w stylu Flat Design, więc raczej zmian Xiaomi nie musi robić. Tak ja sobie to tłumaczę 😎

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej teraz jest wszystko jasne ;) W takim razie biore Xiaomi mi note :) Skoro Miui ma na niego wychodzić to to jest najważniejsze baza androida nie jest dla mnie aż tak ważna.Zresztą do wyboru mam oprócz mi note to tylko Samsunga Note 3 lub LG G3 a to raczej nie ma sensu Moim zdaniem xiaomi mi note wygrywa jakoscią i systemem.

Skoro działa płynnie to również sie na niego piszę.W takim razie Note 2 źle poradził sobie z takim interfejsem.

Dla mnie temat wyczerpany dziękuje :) Chyba ze jeszcze ktoś będzie odpowiadał to tak przy okazji aby jeszcze wkurzyć no i  dla jasności.Jestem maniakiem tego aby wszystko działało pięknie.Więc...Pasek powiadomień w Xiaomi mi note działa również płynnie podczas wysuwania jak np na starszym urządzenia na czystym androidzie Kitkat lub jelly Bean ? Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...