Skocz do zawartości

Laptop z alledrogo


Bullsblood

Rekomendowane odpowiedzi

Dorzucę swoje 3 grosze do tego tematu bo jakieś 3 miesiące też stałem przed wyborem laptopa a z tego co widziałem nikt nie wspomniał o... Acerze. Wybrałem Acera E5-571G (15" full hd matowa, 4GB ram, i5 5200u, gf 840m) + Crucial MX200 250GB i laptop "lata" ;) wyszło to jakoś 2600 może 2700zł (promocja i na lapka i na ssd była w x-komie). Najbardziej zaimponowała mi energooszczędność tego laptopa, przy wyłączonym wifi na minimalnym podświetleniu laptop wciąga ok 1,6W... co przy baterii 55Wh daje ponad 30h działania. "Normalne" użytkowanie czyli przeglądanie neta, jakiś visual studio na studiach daje ok 10h pracy.

Ale co zdaje się najważniejsze; wydajność. Procek jak procek... no jakoś daje rade ale należy pamiętać że jest to procek niskonapięciowy. ;p A grafika? GPU idzie podkręcić na maxa czyli +135MHz, pamięci w moim przypadku +250MHz ale co trochę zabija tą kartę to DDR3 64bit... grając w GTA 5 (1080p + minimalne + tekstury srednie, cienie srednie, czasteczki srednie) gra chodzi naprawdę płynnie ale przepustowość pamięci wykorzystana w 95-100%... co z tego? A np to że wychodząc z krypty w falloucie 3 (na maxymalnych) gra przycina i nie od grafiki tylko właśnie przepustowości pamięci. :P

Co do temperatur to w idle wentylator stoi co jakiś czas rozkręcając się po cichu utrzymując temp ok 33C a w grze z tego co pamiętam na płaskiej powierzchni było to ciut ponad 70C, odsłaniając dojście do wentylatora temp spadała do ok 63-64C. Jedyny dosyć ciekawy minus to taki że system nie ma absolutnie pojęcia o istnieniu wentylatora więc nie ma możliwości sprawdzić jakie prędkości wykręca ani tym bardziej mieć jakąkolwiek kontrolę nad jego działaniem.

A sterowniki? Mam Win10 i wszystko gra... jakąś aktualizację biosu też zainstalowałem ale co jest dla mnie ważne nie mam ani jednego programu od Acera. Asus z tego co pamiętam ma te swoje skróty które bez instalacji tych ich syfów nie działają... to samo zdaje się ma samsung, nie wiem jak inne marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystko w porządku, bez problemu podniosę ekran jednym palcem (o ile oczywiście cały laptop stoi na niezbyt śliskim gruncie) i mniej więcej od 7cm wzwyż ekran potrafi się sztywno "zawiesić" w miejscu. Jedyny defekt to taki że stojąc na biurku czyli na tych 4 czy 5 gumowych nóżkach lewy dolny róg lekko jest uniesiony... ale raczej przez to że go przenosiłem w plecaku i takich tam różnych bez żadnych usztywnień. ;/ W sumie to już się prawie naprostował... :P
Jest jeszcze jeden ciekawy minus, zamykając ekran (mam ustawione nic nie rób) on go nie wyłącza tylko całkowicie jakby odłącza od systemu przez to jak go podnoszę interfejs musi tak "wskoczyć" (mam powiększenie 125 lub 150%). Teoretycznie to nie przeszkadza ale jeśli chcę pracować tak na zamkniętym lapku przez TeamViewera to zaczyna się problem... w TV ekran skacze ze co chwile odłączony i podłączony, jak się uda jakoś tak zrobić żeby działał normalnie to np nie uruchamia się chrome... nie potrafi się jakoś "pokazać" na pulpicie + nie da się zmienić rozdzielczości i takie inne... nie mam doświadczenia w laptopach i nie wiem w sumie na jakiej zasadzie działa zamykanie klapy w innych laptopach ;p
Jest jeszcze jeden minus, chcąc wymienić dysk musiałem go rozkręcić i zdjąć całą górną płytę klawiatury... na początku myślałem też o RAMie ale to już trzeba wyciągać całą płytę główną ;/ z tymi 4GB sobie całkiem dobrze radzi także może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystko w porządku, bez problemu podniosę ekran jednym palcem (o ile oczywiście cały laptop stoi na niezbyt śliskim gruncie) i mniej więcej od 7cm wzwyż ekran potrafi się sztywno "zawiesić" w miejscu. Jedyny defekt to taki że stojąc na biurku czyli na tych 4 czy 5 gumowych nóżkach lewy dolny róg lekko jest uniesiony... ale raczej przez to że go przenosiłem w plecaku i takich tam różnych bez żadnych usztywnień. ;/ W sumie to już się prawie naprostował...

Jest jeszcze jeden ciekawy minus, zamykając ekran (mam ustawione nic nie róB) on go nie wyłącza tylko całkowicie jakby odłącza od systemu przez to jak go podnoszę interfejs musi tak "wskoczyć" (mam powiększenie 125 lub 150%). Teoretycznie to nie przeszkadza ale jeśli chcę pracować tak na zamkniętym lapku przez TeamViewera to zaczyna się problem... w TV ekran skacze ze co chwile odłączony i podłączony, jak się uda jakoś tak zrobić żeby działał normalnie to np nie uruchamia się chrome... nie potrafi się jakoś "pokazać" na pulpicie + nie da się zmienić rozdzielczości i takie inne... nie mam doświadczenia w laptopach i nie wiem w sumie na jakiej zasadzie działa zamykanie klapy w innych laptopach ;p

Jest jeszcze jeden minus, chcąc wymienić dysk musiałem go rozkręcić i zdjąć całą górną płytę klawiatury... na początku myślałem też o RAMie ale to już trzeba wyciągać całą płytę główną ;/ z tymi 4GB sobie całkiem dobrze radzi także może kiedyś...

Może masz ustawione w systemie jakieś dziwne rzeczy dotyczące zamykania/otwierania pokrywy. Niestety trudne dojście do wymienialnych podzespołów w laptopach zdarza się dość często . Ostatnio w acerze dziewczyny wyciągnąłem dysk to też musiałem pół laptopa rozkręcić.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Laptopa lenovo nigdy nie polecę nikomu, tak jak Lenovo K3 note bez zmiany oprogramowania nie da się tego normalnie użytkować bo działa bardzo źle a zwyczajne odinstalowanie programów od nich wiele tu nie da. Acer ostatnio robi bardzo dobre laptopy szczególnie seria Nitro im wyszła i jedyny problem większy to to co piszecie dostęp do podzespołów jest bardzo nie wygodny, ja jednak wolę Asusa jakiś pewniejszy producent chociaż kto ich tam wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę precyzuj wypowiedzi... I Lenovo szanuj.. ale stare modele. Mam T500, X200 i ThinkCentre m73 i lepszych do tej pory nie zrobiono. Szczególnie, że grają bez problemu na linuxie, można laptopy zalać piwem czy podnieść za ekrany i działają. Po włożeniu do T500 8GB ram, P9700 i SSD wydajnościowo wystarczają do codziennej pracy czy nawet jakiejś kompilacji.

Dopiero następne modele zaczęły być z szerokimi matrycami, gorszy plastik, z dupy oprogramowanie (wiadomo windowsy 8/10;p). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, stare modele były świetne, ale od roku Lenovo potyka się o własne nogi, coraz gorszy sprzęt, stosunek ceny do jakości, czy też wsparcie dla danego modelu po prostu zanika po miesiącu od premiery, a o ich serwisie gwarancyjnym to ja słyszę ostatnio niesłychane rzeczy. Tak więc, na dzień dzisiejszy, to ja bym brał Asusa :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...