Skocz do zawartości

Zmiana opcji połączenia USB


Echinos

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób zmienić opcje połączenia USB by móc przeglądać pliki na komputerze po podłączeniu urządzenia?

Wczoraj otrzymałem telefon Redmi 2 2GB HM2014811, wgrałem rom 5.10.22 ze strony. i normalnie po podłączeniu USB do komputera wyskakiwało okienko z opcjami połączenia. Domyślnie łączyło się chyba w trybie pamięci masowej. Kliknąłem tryb pamięci masowej, by ją wyłączyć, bo chciałem jedynie ładować telefon i teraz nie wiem jak ją ponownie włączyć. Po podłączeniu telefonu do komputera zaczyna się on ładować ale nie wyświetla żadnej dodatkowej informacji. Nie włącza się możliwość przeglądania plików.

Próbowałem szukać odpowiedniego ustawienia w Ustawienia / Urządzenia / Pamięć (podobnie jak to ma miejsce w zwykłym Androidzie) ale opcje są tam wyszarzone (nie da się kliknąć).

Jak w takim razie mogę ponownie podłączyć urządzenie do komputera, by móc przeglądać pliki i gdzie znajdują się opcje USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem odpowiedniej opcji w tej aplikacji. Poza tym wolałbym jednak wyklikać to w MIUI.

Wszystko wskazuje, że ustawienie powinno być dostępne w Ustawienia / Urządzenie / Pamięć / Podłącz nośnik USB ale u mnie ta opcja jest wyszarzona i nieklikalna.

Czy to może być błąd w romie czy jednak ustawienie jest w innym miejscu?

Screenshot_2015-10-25-08-02-54_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie w inny sposób.

Moje rozwiązanie (wymagany explorer plików z dostępem do roota):

Należy zmienić treść pliku /data/property/persist.sys.usb.config na

mtp

Po zapisaniu i zrestartowaniu urządzenia, ustawienia połączenia USB wyświetlają się po podłączeniu kabla.

Edytowane przez Echinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...