Skocz do zawartości

Niska głośność rozmów na głośniku zewnętrznym


drabollo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie. Macie problem z dogadaniem sie podczas rozmow na glosnomowiacym?

Np. ja  jadac samochodem i majac telefon na uchwycie mam problem ze zrozumieniem rozmowcy nawet po wyciszeniu radia. Sprawdzalem nawet w domu i przy wlaczonym telewizorze tez jest ciezko .Z odleglosci na wyciagniecie reki praktycznie nie mozliwe jest cos zrozumiec.

Jakby co to MIUI 5.8.6

 

 

Mozecie sprawdzic u siebie jak to wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatniej aktualizacji (jednej z wrześniowych) problem z mikro został rozwiązany. Tak więc polecam aktualizację do 5.10.15 (jeszcze nikt z Redmi 2 nie zgłaszał jakichś poważnych problemów z tym ROMem).

Ale ja nie mam problemu z mikrofonem  tylko z tym ze slabo slychac rozmowce jesli wlaczony jest na glosnomowiacym. Moglbys to sprawdzic u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam problemu z mikrofonem tylko z tym ze slabo slychac rozmowce jesli wlaczony jest na glosnomowiacym. Moglbys to sprawdzic u siebie?

U mnie ten problem nie wystepuje, mam dosc bezproblemowy model i jakos nigdy nie mialem problemow z nim. Slabo slychac rozmowce, a jak masz ustawione glosnosc w czasie polaczenia?

Tapu tap z mi4 tap tap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez zadnych problemow nie mialem jak narazie. Meczy mnie tylko ten poziom dzwieku na glosnomowiacym. Podczas rozmowy na glosniku glosnosc ustawiona jest na max - w normalnej rozmowie musze sciszac bo wali ostro w ucho. Najdziwniejsze jest ze puszczajac muzyke przez glosnik to jest duzo glosniej niz podczas rozmowy. Szukalem rozwiazania i trafilem tylko na opcje edycji w pliku mixer_paths.xml  w System/etc ale niestety ten myk u mnie nie dziala. Masz jakis pomysl gdzie jeszcze cos mozna zmienic w jakims pliku konfiguracyjnym?

Edytowane przez drabollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem dwa telefony Redmi 2 i niestety w obu jest ten sam problem co u drabollo. Głośność głośnika na głośnomówiącym jest b. słaba. Co dziwne gdy włączam nawigacje (HERE), jej głośność jest zadowalająca, ustawiona na maxa.

No wlasnie. Wychodzi na to ze sa gdzies w systemie oddzielne funkcje odpowiadajace za odtwarzanie plikow audio i odtwarzanie audio podczas rozmow. Pal licho odtwarzanie muzyki bo tu moge sobie zwiekszyc głośność w ViperFx ale przy rozmowach to juz nie dziala :( Edytowane przez drabollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Nezumi@Acid jest jakas mozliwosc na rozwiazanie tego problemu? moze da rade podpytac jakiegos Chinczyka na oficjalnym forum czy jest mozliwosc zwiekszenia glosnosci rozmow na glosniku - te 25% pewnie by wystarczylo :)  sam bym stworzyl watek u Nich ale z moim angielskim pisanym jest troche slabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2015, 01:14:27, drabollo napisał:

@Nezumi@Acid jest jakas mozliwosc na rozwiazanie tego problemu? moze da rade podpytac jakiegos Chinczyka na oficjalnym forum czy jest mozliwosc zwiekszenia glosnosci rozmow na glosniku - te 25% pewnie by wystarczylo :)  sam bym stworzyl watek u Nich ale z moim angielskim pisanym jest troche slabo.

Na oficjalnym forum nikt tego problemu nie zgłasza, a jedyny sposób, aby "podpytać chińczyka" to napisać o problemie i nabić tyle "Confirm" aż ktoś to zauważy i podepnie, aktualnie widzę tutaj 2/3 osoby, które mają z tym problem, za mało, aby cokolwiek zrobić na en.miui... Pozostaje czekać i przypatrywać się en.miui czy nic nowego się nie pojawia... U mnie na Redmi 2 811 problem nie występuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, drabollo napisał:

No to lipa trochę :-( rozumiem że nie wiesz który ewentualnie plik systemu odpowiada za głośność urządzenia?

 

Wysłany z Redmi 2 2GB 813

 

 

Nic poza tym co było już podane tutaj lub w dziale Redmi Note 2 (tam też były problemy z głośnikiem/mikro) niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem aktualizację do 5.11.12 i problem pozostał. Skoro głośnik normalnie odtwarza muzykę a w trakcie rozmowy jest przygłuszony, to ciekaw jestem czy to faktycznie wina softu, czy jest jakiś osobny kontroler.

Edytowane przez izded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzebie trochę temat. U mnie również pojawił się  podobny problem tylko z głośnikiem od rozmów, po zaktualizowaniu do Miui 7.1.16 głośnik zaczął wyraźnie ciszej działać, wcześniej działał bardzo głośno. Zmieniłem soft z kk na LP a problem pozostał. Jest na to jakieś rozwiązanie. 

Edytowane przez Berni1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...