Skocz do zawartości

brak LTE na wielu kartach


jaffinio

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Jest to moj pierwszy telefon Xiaomi po kilku samsungach.

 

Mam problem od nowosci z tym ustrojstwem. Od nowosci czyli od piatku. Telefon przyszedl od A4U. Zamowilem w sklepie internetowym wersje Prime. Tel przyszedl z softem 5.08.27. I teraz najwazniejsze, bo moze to jest wlasnie problemem! Wydaje mi sie, ze podczas pierwszego uruchomienia mialem wiele opcji lokalizacji. Wybieralem oczywiscie Polske i Polski wszedzie gdzie moglem. Telefon dzialal (karty LTE nie mam, sprawdzalem ja na sgs4 lte i tylko h+ bylo) wiec postanowilem wgrac najnowszy soft hermes z 8 10 2015. Wszystko poszlo pieknie, nie robilem wipe. Nastepnego dnia wlozylem karte LTE do fona (siec plus, dwie rozne karty mialem) i ku mojemu zaskoczeniu widzialem Tylko H+. Odezwalem sie do A4U i Pan Norman podpowiedzial, zebym zrobil Factory Reset, wgral update jeszcze raz i jeszcze raz FR zrobil.

 

No coz. Jak mi polecono tak zrobilem. I zauwazylem prawdopodobnie ta jedna niezgodnosc. Po FR jest Configuration Wizard (nie wiem jak to po polskiemu sie nazywa...) i w nim sa 4 jezyki (w tym PL) i jedna lokalizacja - Chiny. Czy to moze definiowac TDD zamiast FDD?? Juz zglupialem kompletnie.

 

Bardzo Was prosze. Podpowiedzcie cos :D

 

Tel sprawdzalem na mi.com i jest oryginalny. Na opakowaniu od spodu ma TDD i FDD na naklejce.

Edytowane przez jaffinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam rozumieć, że masz ustawione "Preferowana sieć 4G" w ustawieniach? Jeżeli tak, a nadal nie masz LTE to znaczy, że nie ma LTE w twoim otoczeniu. Sprawdź na mapie zasięgów Twojego operatora "zasięg Technologii 4G wewnątrz budynku" i będziesz wiedział czy jest czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam rozumieć, że masz ustawione "Preferowana sieć 4G" w ustawieniach? Jeżeli tak, a nadal nie masz LTE to znaczy, że nie ma LTE w twoim otoczeniu. Sprawdź na mapie zasięgów Twojego operatora "zasięg Technologii 4G wewnątrz budynku" i będziesz wiedział czy jest czy nie.

W moim przypadku pomógł telefon do plusa. Miła pani stwerdziła że wszystko u nich ok, parametry odpowiednie są przyznane karcie sim, chciała przeprowadzić auto konfigurację, ale zrezygnowała bo nie wiedziała jak się pisze "sziaomi". Pani oczywiście zwaliła winę na phonika, że byle co kupujemy, a mają takie LADNE PHONIKI dla nas. Miałem o tyle dobrze że karatę sim mam czystą, bez kontaktów, smsów i kolega zgodził się na urzyczenie samsunga z LTE na którym też nie złapało LTE. W efekcie zaproponowała ewentualną wizytę w salonie plusa w celu wymiany karty sim. Po ok 2 godzinach od rozmowy zaskoczyło LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyglada tak:

 

jest preferowane lte w prime ustawione

 

siedzialem wczoraj z redmi note 2 i sgs 4 lte (z karta plusa lte). wkladalem karte do sgsa i bylo lte. w prime nie bylo (sprawdzalem konfiguracje). przed chwila dzwonilem do nju i zebym na swojej karcie mial lte musze zamowic nowego usima. moja sim karta nie polaczy sie po lte.

 

tak sie zastanawiam co dalej... juz chyba wszystkiego probowalem

Edytowane przez jaffinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pomógł telefon do plusa. Miła pani stwerdziła że wszystko u nich ok, parametry odpowiednie są przyznane karcie sim, chciała przeprowadzić auto konfigurację, ale zrezygnowała bo nie wiedziała jak się pisze "sziaomi". Pani oczywiście zwaliła winę na phonika, że byle co kupujemy, a mają takie LADNE PHONIKI dla nas. Miałem o tyle dobrze że karatę sim mam czystą, bez kontaktów, smsów i kolega zgodził się na urzyczenie samsunga z LTE na którym też nie złapało LTE. W efekcie zaproponowała ewentualną wizytę w salonie plusa w celu wymiany karty sim. Po ok 2 godzinach od rozmowy zaskoczyło LTE.

Już była masa tematów i postów, właśnie o tym, ze Plus coś ma u siebie zwalone i bardzo często coś z LTE nie łapie i trzeba ręcznie ustawiać wszystko, a niekiedy właśnie nawet wydzwaniać i się dopraszać.

 

sprawa wyglada tak:

 

jest preferowane lte w prime ustawione

 

siedzialem wczoraj z redmi note 2 i sgs 4 lte (z karta plusa lte). wkladalem karte do sgsa i bylo lte. w prime nie bylo (sprawdzalem konfiguracje). przed chwila dzwonilem do nju i zebym na swojej karcie mial lte musze zamowic nowego usima. moja sim karta nie polaczy sie po lte.

 

tak sie zastanawiam co dalej... juz chyba wszystkiego probowalem

Ja bym zrobił tak, żeby było jasne ... Full Wipe, następnie ustawić wszelkie rzeczy związane z internetem LTE i restart urządzenia, następnie wyszedł na dwór/blisko okna i pilnował czy LTE się pojawi, jeżeli nie to telefon do operatora i dopytywanie się ocb. Ja mam Mi4 i Redmi2, na każdym z nich LTE łapie bez problemu na każdym sofcie (na Redmi 2 były problemy na H/H+ gdy antena się przełączała, ale tylko na kartach Play).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma wipe do modemu? wipe tylko do pamięci telefonu czyli format pamięci external i internal plus partycje systemowe. potrzebna pomoc a nie teoria ze wipe to lekarstwo na wszytko. Dla mnie wina operatorów i niski priorytet jak zawsze włączony dla usera. wystarczy zadzwonić i priorytet ustawia na wysoki. tak samo miałem na sgs 5 lumni. Telefon do operatora i wszystko zadziałało. Wipe jest dobry dla softu nie sprzętu

Edytowane przez nemcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wipe poczekaj, to możesz zawsze zrobić ale wg mnie to ostateczność. Najpierw wyeliminuj wszystkie pozostałe możliwe przyczyny.

1. Jesteś poza zasięgiem LTE sprawdź na innym telefonie jeśli jest dobry zasięg to szukamy dalej.

2. Karta SIM nie obsługuje LTE. Jeśli w pasku statusu pojawia się 4G(lub LTE) to karta ok. Jak jest 3G (H+) przy ustawieniu preferowanego trybu 4G to znaczy że karta do wymiany.

3. Jeśli wyświetla 4G w pasku, a internet nie działa to sprawdź APN (powinno być internet) i hasło (też internet) wyłącz i włącz kartę sim albo restart telefonu. Jak nie ma neta w dalszym ciągu to próbuj wipe.

A na 3G normalnie działa?

Tak czy owak kolejność sprawdzania:

zasięg, sim obsługa lte, konfiguracja apn w telefonie (restart po każdej zmianie ustawień apn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma wipe do modemu? wipe tylko do pamięci telefonu czyli format pamięci external i internal plus partycje systemowe. potrzebna pomoc a nie teoria ze wipe to lekarstwo na wszytko. Dla mnie wina operatorów i niski priorytet jak zawsze włączony dla usera. wystarczy zadzwonić i priorytet ustawia na wysoki. tak samo miałem na sgs 5 lumni. Telefon do operatora i wszystko zadziałało. Wipe jest dobry dla softu nie sprzętu

Nie mówię, że pomoże, nigdzie tego nie napisałem, ale co czysty system, to czysty system, jeżeli nie ma się nic do stracenia to dlaczego nie spróbować? Nie zaprzeczam, że operatorzy mają swoje ograniczenia i blokady nałożone, ale warto zrobić wszystko z naszej strony, aby operator już nie miał się czym wykręcać, a jak sami wiemy, lubią oni spychać winę na urządzenie, u nich zawsze wszystko tajemniczo działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra. LTE dziala...

 

 

ale zeby to dzialalo to musialem wydac cale 5 zlotych polskich.

 

Oto co zrobilem:

  1. poszedlem do zabki,
  2. kupilem internet na karte (akurat byl play),
  3. wrocilem do pracy,
  4. sprawdzilem w hujaweju e3276, dziala lte,
  5. sprawdzilem w i9505, dziala lte,
  6. sprawdzilem w RN2, dziala lte!

 

Jak by ktos mial jeszcze watpliwosci to polecam zainwestowac 5 zlotych polskich. Nawet nie konfigurowalem APNow. Po prostu zadzialalo. Do zamkniecia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...