Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dziś odbyła się premiera dwóch nowych smartfonów z średnio-wyższopółkowej serii T, czyli Xiaomi 17T i 17T Pro.

Więcej o nowych modelach i ich cenach tu: https://miuipolska.pl/premiera-xiaomi-17t-i-17t-pro-2-rozmiary-i-rekordowe-baterie/

Co sądzicie?

Dla mnie osobiście nowości nie ma jakoś wiele. Ostatnio w sumie większość modeli to klepanie prawie tego samego...

Opublikowano (edytowane)

Ciekawostka to to o czym od dawna pisalem - ze trzeba w końcu - chociażby marketingowo - przeskoczyć ze 120 hz na 144 hz ... No i w koncu jest 🙃 magia cyferek zawsze (a przynajmniej w zdecydowanej wiekszosci) działa na kupujacych ... Ekrany ogolnie sa nowe bo widać to np. Po rozdzielczości i ppi - mniejsza przekątna od poco f8 ultra ale wieksza rozdzielczość i ppi ... Do tego nowsza wersja gorilla glass i szczytowa jasnosc ... Choc tu faktycznie zmierzone w praktyce sa bardzo podobne ... Aparaty tez podobne - glowny wide i peryskop ... Możliwe ze sa identyczne z tymi w poco ... Za to panorama ma tu tylko 12 mpx ... Bateria niewiele pojemniejsza przy tych samych parametrach wireless / kabel i podobnych wymiarach i wadze ... Ciekawe jak głośniki bo w poco sa swietne - no i proc mediateka a nie snap - osobiscie nie przepadam za mediatekami - choc to raczej doświadczenia ze starszych czasów, zastanawiac moze brak wersji 16gb ram - czyzby kwestia cenowa i dostepnosci? 12gb w zupelnosci wustarczy no ale znowu ... Kwestie marketingowe - o ile w zwyklej wersji 12gb to jeszcze zrozumiale o tyle brak tego wariantu dla pro troche slabo 🙃 a ja osobiscie czekam na podekranowa przednia kamerke - nawet przy gorszych parametrach jakościowych ... Moze w końcu sie doczekamy ...

Kurde ... Ciekawe kiedy w koncu bedzie nowy global dla poco ... Bo juz dwa miesiące bez aparatow 🙃 da się wytrzymać ale troszku brakuje ... A na razie ani globala ani chinczyka ni ma ... Choc widze ze dla 17tek wyszly nowsze wypusty 3.1 ... To moze i w poco / redmi coś sie w koncu ruszy ... 👍

Edytowane przez Master
Opublikowano (edytowane)
17 godzin temu, Master napisał(a):

Ciekawostka to to o czym od dawna pisalem - ze trzeba w końcu - chociażby marketingowo - przeskoczyć ze 120 hz na 144 hz ... No i w koncu jest 🙃 magia cyferek zawsze (a przynajmniej w zdecydowanej wiekszosci) działa na kupujacych

No właśnie to chyba bardziej marketing. W jednej z recenzji na YT widziałem, że w samym Androidzie nadal trzyma góra 120 Hz, więc te 144 pewnie dopiero mogą wymuszać aplikacje.

Ogólnie to przemawia do mnie ten 17T Pro, aczkolwiek w aktualnej cenie (~3,5k) wybrałbym chyba nadal zwykłą, podstawową 17-stkę, przyoszczędził i wziął tego Poco F8 Ultra, godząc się na gorzej wyglądający ekran i pewnie nieco słabsze fotki...  lub też zrobił przesiadkę na np. OnePlusa 15 od konkurencji, bo nadal nie wiem czy nie obrazić się na Xiaomi za ciągnący się już miesiącami brak aktualizacji do mojego obecnego 13T, który utknął z niewiadomych powodów na Androidzie 15/Hyperos 2🤨 

Edytowane przez Frantik
Opublikowano (edytowane)

Ekran wcale nie bedzie gorszy ... Ta różnica w rozdzielczości i ppi jest bardzo mała ... Oba maja ppi powyzej 400 to w zasadzie dka oka ludzkiego juz nie ma specjalnie znaczenia ... Ogolnie nie narzekam na ekran nic a nic ... Czy fotki beda slabsze / lepsze trudno powiedzieć ... Jak patrzyłem po parametrach sensorow to w zasadzie ti samo - moze sama optyka byc nieco lepsza w xiaomi ... Ogolnie fotki z poco sa bardzo fajne - mi sie podobają - zeby jeszcze w ogóle aparaty dzialaly to byloby juz w ogóle luks 🙃 zaleta w 17t pro to na pewno indukcja 50tka - w poco tez jest a nawet wiecej wyciaga chwilowo ... Przy niskim poziomie baterii - A przez większość czasu laduje okolo 35 wat ... Tak przynajmniej mi ładowarka ankera pokazuje 🙃 dla nnie zwykla 17tka automatycznie odpada ze wzgledu na rozmiar ... W ogole to ciekawe czy wyjdzie globalnie 17 max ... Ja zdecydowanie bardziej bym wolal ten model niz 17t pro ... Ale podejrzewam ze nie ... 

Edytowane przez Master
Opublikowano
W dniu 28.05.2026 o 23:07, Master napisał(a):

Kurde ... Ciekawe kiedy w koncu bedzie nowy global dla poco ... Bo juz dwa miesiące bez aparatow 🙃 da się wytrzymać ale troszku brakuje ... A na razie ani globala ani chinczyka ni ma ... Choc widze ze dla 17tek wyszly nowsze wypusty 3.1 ... To moze i w poco / redmi coś sie w koncu ruszy ... 👍

Nie ten wątek, ale dzisiaj coś puścili, więc bądźmy dobrej myśli, że pasuje :)

  • Haha 1
Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Nie ten wątek, ale dzisiaj coś puścili, więc bądźmy dobrej myśli, że pasuje :)

Wiem ze nie ten ... Tak tylko marudze żeby gdzieś zaistnieć publicznie i sie pozalic 🙃 faktycznie puscili ... I eea i Chińczyka 🙃

Ps. Na sourceforge juz jest 306 ...

Screenshot_2026-06-01-17-59-13-426_en.hyperosdownloader-edit.jpg

Screenshot_2026-06-01-17-59-00-156_en.hyperosdownloader-edit.jpg

Edytowane przez Master
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano (edytowane)

Trafiłem 17T Pro w dobrej cenie i nastąpiła przesiadka z 13T. Po ok. 2 tygodniach użytkowania:

Jest sympatycznie. 17-stka jest oczywiście większa, ale dla mnie jeszcze na granicy komfortu i używalności jedną ręką. Ekran, jeśli idzie o jakość obrazu powiedziałbym, że jest porównywalny w obu urządzeniach, choć różnice jakieś są. Na odpalonym tym samym schemacie kolorów w ustawieniach ("żywe"), miałem wrażenie, że w 13T są nieco bardziej nasycone, ale po czasie stwierdzam, że w 17T Pro wypadają naturalniej. Co do głośników, to faktycznie dolny gra wyraźnie głośniej, acz nie jestem pewien czy to proporcja 80:20, jak mówią recenzje. Który z tych dwóch telefonów gra lepiej - niespecjalnie jestem w stanie stwierdzić, przepaści nie ma.

Cała reszta już zdecydowanie na plus w 17T Pro, a największe wrażenie robi zdecydowanie bateria. Spokojnie po 1,5 dnia intensywnego użytkowania (bez grania, wi-fi i przez 2-3 godziny dziennie 5G), żebym dojechał do tych 20-paru procent baterii. Trochę już dojechany życiem 13T trzymał mi ledwie kilkanaście godzin, więc różnica jest potężna. Wyraźnie lepsza jest również termika. Nie licząc początkowego przenoszenia danych nie czułem, by 17TP jakkolwiek mocniej się nagrzewał. Również szybkie ładowanie 90W nie robi na nim w tym względzie wrażenia. 13T tak przy ładowaniu, jak i przy noszeniu w kieszeni potrafił robić się okresowo co najmniej ciepławy

Zastanawia mnie ciągle niewielki wybór case'ów, choć po raz pierwszy kupiłem telefon tak krótko od premiery. Ten z pudełka średnio mi leży, gdyż jest dość śliski. Jest do kupienia przezroczysta skorupa od 3MK i są chińskie case'y no-name z Aliexpress. Dobra, niby widziałem tam też jakieś Nillkiny, ale nie wiem czy to nie podróbki, bo na ich stronie nie ma nic o tym, by mieli już w ofercie stuff pod serię 17T😛 

Póki co mam ściągnąłem sobie coś takiego: https://a.aliexpress.com/_EQbAR6E 

i jest całkiem przyjemne, acz nie wiem czy ma to jakieś realne walory ochronne. Dla spokoju pewnie wjedzie jakiś Spigen, gdy już się pojawi🫠

Edytowane przez Frantik

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...