Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 2 - recenzja | Majster Pirzu.


Pirzu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 
Przez 2 tygodnie miałem przyjemność (bądź też nie? :>) testować Xiaomi Redmi Note 2, czyli najnowsze dziecko od Xiaomi. Jest to phablet wyposażony między innymi w wydajny procesor, który jest montowany we flagowym modelu (i zarazem dużo droższym) meizu mx5. Ale co z resztą podzespołów? Czy telefon potrafi zaskoczyć czymś innym? Zapraszam do oglądania - kliknij tutaj lub na obrazek :)


https://www.facebook.com/majsterpirzu
https://twitter.com/Pirzuu

DSC00002_1.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Po pierwsze nie rzucał bym się na przetaktowany procesor, który pożera ogromne zasoby , brak publikacji kernela by temu przeciwdziałać=alternatywne kernele (miło wspominam SG3) brak optymalizacji RAM , aplikacje produkowane i aktualizowane typowo pod ludzi z największego rynku = Indie,Chiny - spójrz na niby oficjalne forum global miui ,problemy z baterią po aktualizacjach - na swoim SG3 miałem tak dopracowany rom,że dzwonienie , @ , granie w Angry Transformers oraz Inter pozwalały mi na używanie telefonu przez 5 dni !!! Cóż wiadomo 8 rdzeni zobowiązuje ale dlaczego nie dodali optymalizacji?Zadałem pytanie w sprawie złego wyświetlania prędkości procesora , dzięki Acidowi dogrzebałem się ,że tak naprawdę nas oszukują = myślisz że masz 8x2 lub 8x2,2 ? Bujda na resorach , relatywnie masz tylko 8x1,91 lub 8x2,1 reszta to sztuczne zawyżanie , ale ok , wolę tylko 4x2,2 byle by tylko to było realne i miało pokrycie w aplikacjach a nie sztucznych benchmarkach= skoro niemieckie TUV mogło wziąść łapówkę to kto nie bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kompie jak producent podaje że masz dysk 1TB to tyle masz?? A jak ford podaje że jego auto pali 4litry na setkę to tyle pali? Przecież to norma że producent podaje zawyżone dane, zbliżone do tych właściwych oczywiście z korzyścią dla siebie

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Foxtrott napisał:

Szczerze = to gdybym wcześniej trafił na to forum to nigdy bym nie wdepnął w telefon RN2P tylko kupił inny model.

Recenzji w necie było od początku od groma. Nie bardzo rozumiem co masz za problem - smartfon z 5,5 calowym ekranem i wydajnymi bebechami nie ma prawa działać przez tydzień. Jeśli SGS trzymał 5 dni to praktycznie nie używałeś go - ekran pewnie nie był przez ten czas włączony dłużej niż 1 godzina. Na RN2 można uzyskać podobny rezultat - mój pokazuje że pracuje od 3 dni i 12 godzin i zostało 24% baterii (2 karty sim,cały czas na wifi,transmisja aktywna, troche rozmów i sms, ekran przez ten czas był włączony 30 minut), Po prostu od tygodnia bawię się Homtomem HT6 z baterią 6000mAh i RN2 służy tylko do połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już nie chodzi o baterię , tylko o olewanie klientów co z tego ,że miui daje cotygodniowe aktualizacje jak nie poprawiają błędów tylko zajmują się bzdetami.

10 godzin temu, tosshi2 napisał:

Jakies dowody na te taktowanie czy to tylko teoria.

Spójrz na screenshoty :

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=151147&highlight=redmi%2Bnote%2B2%2Bmedal

ilu z nich ma "obiecane" 8x2 , 8x2,2 CPU Z podaje 2,158 u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ciężko mieć pretensje do Xiaomi- nie sprzedają tego telefonu oficjalnie na naszym rynku. U siebie mają na tyle dużą konkurencję że pewnie skupiają się na rzeczach ważnych na rynku chińskim. Ja tam jestem zadowolony a jak pomyślę o cenie jaką zapłaciłem to od razu banan na twarzy:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Foxtrott napisał:

Szczerze = to gdybym wcześniej trafił na to forum to nigdy bym nie wdepnął w telefon RN2P tylko kupił inny model.

To dlaczego twoim pierwszym impulsem, zanim sypnałęś niemałym jednak pieniądzem, nie było poszukanie rodzimego, oficjalnego forum poświęconego tej firmie? Z ciekawości Marvinka pyta.

Edytowane przez Marvinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej napisałem czytałem o RN2 ale wszędzie były to zachwyty ochy i ahy , tutaj trafiłem z chęci zmiany softu -wiadomo sprzedawany z nakładką pl.

W sumie dużo nie straciłem ,bo do Galaxy Grand Prime dopłaciłem tylko 200 zł i miałem Note 2, ale nie płacze się nad rozlanym mlekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja tam nie narzekam na ten telefon : ) wydajne bebechy (nawet za wydajne, bo i tak zawsze na trybie oszczędnościowym jadę), ekran fajny, GPS od razu łapie, jedynie softwarowe problemy mam, ale to może dlatego, że wcześniej nie miałem takiej masy opcji :D a i długo trzyma na  baterii, dla przykładu endomondo na 10 km marszu zżera 10% baterii, a muzyka tyle co kot napłakał. Gorzej sprawy się mają ze słuchawkami, może to z powodu, że mam z innej firmy, bo jak odbieram rozmowę to rozmówcy narzekają na jakość połączenia, za to jak ja nie korzystam ze słuchawek a jestem np w busie, to nie słyszę wyraźnie rozmówcy : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Redmi note 2 są jakies problemy z baterią?? Żona ma od dawna (kupilem jej zaraz po premierze) i trzyma 2-3 doby. Uwazam ze super.

Wszystko zależy kto jak korzysta. Ja musiałem w ciągu dnia doładowywać bo nie starczało. Ale faktycznie na samych rozmowach i czuwaniu mało baterii schodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

5,5 cala 8 rdzeni 2 GHz i zdziwienie że trzeba na noc ładować. Ja każdy smartfon podłaczałem na noc. Tutaj jest fajna opcja bo telefon szybko się ładuje. Na rozmowach i sms spoko 2 dni wytrzyma. Gorzej już jak się gra lub net.

Ostatnio miałem Samsunga Note 2 i zmieniony karnel na oszczędny i było to samo a bebechy o połowę słabsze.A zasięg poza miastem to był tragedia.Zamieniłem się na nówka Xiaomi i rogal na gębie.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...