Skocz do zawartości

TWRP dla mi4


bartol435

Rekomendowane odpowiedzi

TWRP pobierasz ze strony http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/development/recovery-twrp-2-8-4-0-touch-recovery-t3013384

Wgrywasz przez fastboot.

Tylko po co Ci to?

To ma sens tylko jak zrobisz repartycjonowanie systemu (co robisz w CWM) czyli tzw extended 1.2 GB bo twrp obsługuje tylko pierwszą partycję systemową.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z FAQ. Mi-Recovery ma być takie okrojone. Zrobisz na nim wszystko, co potrzebne jeśli chodzi o flaszowanie systemów. Z resztą nie zainstalujesz MIUI mając custom recovery.

Aktualizujesz sobie MIUI przez aplikację - aktualizacje.

Zostawiasz zawsze w głównym folderze pamięci ratunkowy plik z nazwą update.zip(najstabilniejsze wydanie MIUI wg Ciebie) na wypadki, gdyby system się wywalił i tyle.

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma w domu PC to lepiej sobie zainstalować drivery od trybu fastboot i adb zamiast zajmować miejsce update.zip.

Ten update.zip to bez problemu wgrasz w trybie adb.

 

Jak adb nie będzie działać to masz tryb fastboot - instalujesz sobie wtedy twrp i odpalasz się w recovery - masz aktywne MTP i kopiujesz co chcesz lub flashujesz bezpośrednio z podłączonego pendrive.

 

Jak nie będzie aktywne ani adb, nie będzie działać recovery ani fastboot to jest brick i zabawa z miflash - trzeba wtedy zainstalować drivery serial od Qualcomm-a.

 

A MiRecovery normalnie nawet nie widzisz na oczy jak używasz Aktualizacje do ściągania i instalacji miui.

 

Tak naprawdę to ciężko jest uceglić telefony xiaomi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...