Skocz do zawartości

Problem z połączeniami przychodzącymi


maciol85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem. Często zdarza się że ludzie starają się do mnie dodzwonić i kończy się to sygnałem zajętości lub pocztą. Dostaje informacje smsem ze ktoś chciał się do mnie dodzwonić a okazuje się ze nie miałem nawet jednego dzwonka. Nie dzieje się to zawsze. Kolejna rzecz to problem również przy połączeniach wychodzących. Czasem, pomimo tego że jestem w pełnym zasięgu sieci, czekam nawet po 15 sekund zanim usłyszę sygnał. Jeśli chodzi o moją stronę przeżyje. Problem jest dość duży przy połączeniach przychodzących. Proszę o pomoc. Gwoli ścisłości. Jestem w play nie mam uruchomionych godzin nocnych itp. Telefon to hm 1s. 2g. Pozdrawiam

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie przypatrywałem się temu. Natomiast cała moja rodzina na play. Tychy Chorzów tak samo jak i Pomorze. Nie mają takich problemów a zwracają uwagę na połączenia do mnie.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Czytałem gdzieś ze pomoże czyszczenie cache i faktycznie na pół dnia pomaga

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam telefon i miałem ten sam problem co Ty tylko w sieci T mobile. Próbowałem wszelakich sposobów, reset telefonu, zamiany kart SIM w slotach, grzebanie w ustawieniach telefonu i nic to nie dało. Ciągle nikt nie mógł się do mnie dodzwonić prawie za każdym razem . Dopiero po pewnym czasie doszedłem do tego gdzie tkwi problem. Otóż jak mam dwie karty aktywne, a na jednej włączoną transmisję danych to ten problem się pojawia. Telefon po prostu pobiera dane w tle i wtedy druga karta mimo pełnego zasięgu jest jakby nie aktywna. Dopiero jak wyłącze całkiem tę kartę z pakietem internetu, to za każdym razem można się do mnie dodzwonić. Widocznie tak już musi być w tym modelu.

Wysłane z Xiaomi RedMi Note

Edytowane przez tomasznowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam telefon i miałem ten sam problem co Ty tylko w sieci T mobile. Próbowałem wszelakich sposobów, reset telefonu, zamiany kart SIM w slotach, grzebanie w ustawieniach telefonu i nic to nie dało. Ciągle nikt nie mógł się do mnie dodzwonić prawie za każdym razem . Dopiero po pewnym czasie doszedłem do tego gdzie tkwi problem. Otóż jak mam dwie karty aktywne, a na jednej włączoną transmisję danych to ten problem się pojawia. Telefon po prostu pobiera dane w tle i wtedy druga karta mimo pełnego zasięgu jest jakby nie aktywna. Dopiero jak wyłącze całkiem tę kartę z pakietem internetu, to za każdym razem można się do mnie dodzwonić. Widocznie tak już musi być w tym modelu.

Wysłane z Xiaomi RedMi Note

Czyli zakładając że ciągle potrzebując transmisji danych będę miał ten problem? zastanawiam się czy czasem problem nie tkwi w miui a nie w telefonie?

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Wszystkie Xiaomi mają dualsim standby, czyli obydwie karty sim dzielą jedną antenkę. Obie na raz nie działają, więc gdy rozmawiamy na jednej to nie dodzwoni się nikt na drugą, a jak np. używamy intensywnie transmisji danych to również może się zdarzyć, że ktoś się nie dodzwoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekierowanie polaczen nie zalatwi sprawy w takim razie? (nie wiem czy sa platne widzialem cos w play ze platne tak jak normalne polaczenie ale jak sie ma no limit np ? ) no i kwesta czy da sie na karte z interneta przekierowac polaczenie :x?

Nic z tym się nie da zrobić. Robiłem w domu eksperymenty dzwoniąc ze stacjonarnego telefonu na RedMi Note i za każdym razem gdy dane były pobierane, to w słuchawce słyszałem komunikat, że abonent jest nie dostępny. Zdarzyło się to raz po raz. Jak wyłączyłem całkowicie kartę z danymi komórkowymi, to za każdym razem telefon stacjonarny łączył się z moją komórką. Jedno co zauważyłem to, że teraz na oprogramowaniu V7, ten problem rzadziej się pojawia. Może mam coś w telefonie inaczej z danymi ustawione? Przyjrze się temu w wolnym czasie i podzielę się z Wami informacją, czy ten problem dalej się pojawia, czy jednak udało mi się go rozwiązać.

Wysłane z Xiaomi RedMi Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

też tak mam, czy ktoś wie, czy wszystkie modele xiaomi z dualsim tak mają...?

kiedyś miałem lenovo z dualsimi nie przypominam sobie takiego problemu.

A może pomoże wyłączenie synchronizacji, lub ograniczenie jej do kilku aplikacji, czy ktoś próbował.....?

Jeśli problemu nie uda się sensownie rozwiązać to wydaje się, że całe to rozwiązanie dualsim jest do kitu.

Teraz akurat play ma fajną promocję 10Gb za 10 pln na miesiąc to sobie włączę na tym samym sim co mam rozmowy a drugi sim wyłączę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dual sim standby też powinno działać ok. w coloros który miałem na zte v967s (dual sim) mogłem w ustawić priorytet dla połączeń i wtedy nie było możliwości by ktoś się nie dodzwonił mimo aktywnego pobierania danych na drugiej karcie sim. W miui takiego ustawienia chyba nie ma więc połączenia powinny z automatu mieć większy priorytet niż dane choć po objawach sądzę że tak nie jest.

Edytowane przez fyme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...