Jump to content

Brak aktualizacji miui

Grabo

Recommended Posts

Cześć

Problem polega na tym, że w żaden sposób nie mogę zaktualizować miui 13 na 14.

Próbowałem już zmiany na różne regiony, i nic nie znajduje, sam pobierałem różne wersje romów, i lipa.

Niedawno przesiadłem się z RN 9 pro, który miał właśnie miui 14, także tutaj chyba tym bardziej powinno być.

Jest jakiś sposób, żeby wykonać taką aktualizację bez utraty danych?

Edit: Wyczytałem na forum, że aplikacja miui downloader może w tej sprawie pomóc, ale niestety już jej nie ma w sklepie play. Link do tematu

Screenshot_2024-01-22-19-07-07-929_com.android.settings.jpg

Screenshot_2024-01-22-19-07-01-664_com.android.updater.jpg

Screenshot_2024-01-22-19-35-06-984-edit_pl.solidexplorer2.jpg

Edited by Grabo

2 godziny temu, Piter modek napisał(a):

Mam dokładnie to samo. Zatrzymał się na And 12 i Miui 13. Xiaomi downloader'a brak. Problemy z bluetooth. Wyślę chyba do serwisu, niech walczą

Też mam właśnie jakieś dziwne problemy, ekran mruga w google chrome, zminimalizowane aplikacje same się zamykają.

Tylko niestety mój nie ma gwarancji 😕

Może chociaż podpowie ktoś jak najprościej wykonać taką aktualizację na oryginalne miui 14?

Utrata danych konieczna? W przyszłości będzie działała aktualizacja przez ota?

Z poradników wyczytałem, że trzeba odblokować bootloader, ale wszystko jest tam opisane pod kątem instalacji xiaomi.eu.

Widziałem coś o programie "mi flash tool", ale nie wiem czy to zadziała.

1 minutę temu, Grabo napisał(a):

Może chociaż podpowie ktoś jak najprościej wykonać taką aktualizację na oryginalne miui 14?

Utrata danych konieczna? W przyszłości będzie działała aktualizacja przez ota?

Z poradników wyczytałem, że trzeba odblokować bootloader, ale wszystko jest tam opisane pod kątem instalacji xiaomi.eu.

Widziałem coś o programie "mi flash tool", ale nie wiem czy to zadziała.

miflash to też trzeba mieć odblokowany ... ogólnie tego używasz do instalacji oryginalnych romow ... tam tylko zwracaj uwagę na opcje na dole - jedna jest z flashem i blokada bootloadera - jeśli tego nie chcesz to zaznacz wcześniej tylko opcje clear all ... do instalacji Xiaomi eu nie używasz miflasha ... Xiaomi eu instalujesz w trybie fastboot przez kompa - nie potrzebujesz tu żadnych dodatkowych programów - potem możesz robić updaty też np. przez twrp (o ile je wrzucisz) lub też w trybie fastboot - tylko wybierasz inny skrypt (update)

• Thanks 1

18 minut temu, Master napisał(a):

miflash to też trzeba mieć odblokowany ... ogólnie tego używasz do instalacji oryginalnych romow ... tam tylko zwracaj uwagę na opcje na dole - jedna jest z flashem i blokada bootloadera - jeśli tego nie chcesz to zaznacz wcześniej tylko opcje clear all ... do instalacji Xiaomi eu nie używasz miflasha ... Xiaomi eu instalujesz w trybie fastboot przez kompa - nie potrzebujesz tu żadnych dodatkowych programów - potem możesz robić updaty też np. przez twrp (o ile je wrzucisz) lub też w trybie fastboot - tylko wybierasz inny skrypt (update)

Co to znaczy "jedna jest z flashem i blokada bootloadera"? 

Jeszcze pytanie, czy telefon "traktuje" taką aktualizację jako oficjalną? Jest później możliwość aktualizacji przez xiaomi updater?

43 minuty temu, Grabo napisał(a):

Co to znaczy "jedna jest z flashem i blokada bootloadera"? 

Jeszcze pytanie, czy telefon "traktuje" taką aktualizację jako oficjalną? Jest później możliwość aktualizacji przez xiaomi updater?

no jak wygrywasz rom przez miflasha możesz to zrobić na dwa sposoby - jeden to wrzucenie na czysto bez zablokowania a druga to też na czysto + blokada ... stąd trzeba uważać ... ogólnie jeśli nie chcesz korzystać z romow Xiaomi eu a np. z globala to lepiej od razu zrobić z lockiem ... locka robisz tylko wtedy jak masz oryginalny system dla telefonu w zaleznosci od pochodzenia ... jak tak zrobisz - tzn. wygrasz oryginalny rom na czysto - to tak jakbyś miał oryginalny telefon z oryginalnym romem - updaty wtedy wskakują tak jak wypuszcza je Xiaomi - robisz aktualizacje z poziomu telefonu ...

• Thanks 1

16 minut temu, Master napisał(a):

no jak wygrywasz rom przez miflasha możesz to zrobić na dwa sposoby - jeden to wrzucenie na czysto bez zablokowania a druga to też na czysto + blokada ... stąd trzeba uważać ... ogólnie jeśli nie chcesz korzystać z romow Xiaomi eu a np. z globala to lepiej od razu zrobić z lockiem ... locka robisz tylko wtedy jak masz oryginalny system dla telefonu w zaleznosci od pochodzenia ... jak tak zrobisz - tzn. wygrasz oryginalny rom na czysto - to tak jakbyś miał oryginalny telefon z oryginalnym romem - updaty wtedy wskakują tak jak wypuszcza je Xiaomi - robisz aktualizacje z poziomu telefonu ...

Już wszystko wiem, dzięki za pomoc szefie 🏆

Pozostało mi zaczekać skromne 168 godzin na odblokowanie bootloadera, żeby wgrać system który powinien się zainstalować automatycznie, po tym zablokować bootloader, i przywrócić wszystkie konfiguracje, aplikacje i dane. 

Jak kiedyś byłem fanem Xiaomi, to ostatnimi czasy co krok mnie zraża.

Jak nie odkurzacz, to telefon, i do tego mi tv stick po miesiącu padł 😅

3 godziny temu, Grabo napisał(a):

Już wszystko wiem, dzięki za pomoc szefie 🏆

Pozostało mi zaczekać skromne 168 godzin na odblokowanie bootloadera, żeby wgrać system który powinien się zainstalować automatycznie, po tym zablokować bootloader, i przywrócić wszystkie konfiguracje, aplikacje i dane. 

Jak kiedyś byłem fanem Xiaomi, to ostatnimi czasy co krok mnie zraża.

Jak nie odkurzacz, to telefon, i do tego mi tv stick po miesiącu padł 😅

miflashem - jak pisałem - masz opcje wrzucenia systemu i od razu zrobienia locka - tylko koniecznie upewnij się czy wrzucasz właściwy system dla swojego modelu (jeśli z globalnej dystrybucji to global - jeśli chińczyk to wersja CN) inaczej uwalisz telefon i będzie bieda ... tak więc trza to robić z głową 🙃 powodzenia! ps. tylko nic tam nie kombinuj jak masz już wystartowany licznik do unlocka ... żeby się to nie zresetowalo ...

W dniu 23.01.2024 o 18:09, Grabo napisał(a):

Też mam właśnie jakieś dziwne problemy, ekran mruga w google chrome, zminimalizowane aplikacje same się zamykają.

Tylko niestety mój nie ma gwarancji 😕

mi też tak miga, jakby okienka reklamy nie mogły się zdecydować. odblokowałem telefon i nie przyjmuje niczego. Wydaje się że problemem jest to że cały czas jest na android 12, a wszystkie romy są na 13'tkę

Edited by Piter modek

8 godzin temu, Master napisał(a):

miflashem - jak pisałem - masz opcje wrzucenia systemu i od razu zrobienia locka - tylko koniecznie upewnij się czy wrzucasz właściwy system dla swojego modelu (jeśli z globalnej dystrybucji to global - jeśli chińczyk to wersja CN) inaczej uwalisz telefon i będzie bieda ... tak więc trza to robić z głową 🙃 powodzenia! ps. tylko nic tam nie kombinuj jak masz już wystartowany licznik do unlocka ... żeby się to nie zresetowalo ...

A czym się różni wersja MI od EU? Bo ja mam właśnie eu tak jak na sreenie wyżej, i tak się zastanawiam.

Z tym unlockiem to też trochę kiepska sprawa. Liczyłem na to, że zrobię to za jednym zamachem, i będzie z głowy 😕

6 godzin temu, Piter modek napisał(a):

mi też tak miga, jakby okienka reklamy nie mogły się zdecydować. odblokowałem telefon i nie przyjmuje niczego. Wydaje się że problemem jest to że cały czas jest na android 12, a wszystkie romy są na 13'tkę

Ale to się przecież aktualizuje razem z androidem. Z tego co wyczytałem to miui to nakładka na androida, więc rom składa się z androida + miui.

Oczywiście żaden ze mnie specjalista, więc mogę się mylić 😄