Skocz do zawartości

Oficialny CM 12.1 dla Cancro


baku1991

Rekomendowane odpowiedzi

Mmsy to generalnie bolączka cm. U mnie sprawę załatwiła aplikacja messenger ze sklepiku play i usunięcie wszystkich zbędnych apnów.

Wysłane z mojego Find 5 przy użyciu Tapatalka

 

Ja bym powiedział, że MMS-y to generalnie bolączka posiadaczy kart PLAY, bo jakoś u mnie na T-Mobile i Orange mms-y działają zawsze same, bez ustawiania czegokolwiek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmsy to generalnie bolączka cm. U mnie sprawę załatwiła aplikacja messenger ze sklepiku play i usunięcie wszystkich zbędnych apnów.

Wysłane z mojego Find 5 przy użyciu Tapatalka

Czyli program podany przeze mnie wyżej, działa ok na tym romie ?

 

Bo ja właśnie na innych CMach też właśnie go używam i jest ok.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym wołał by Joey Rizzoli (czyli dev odpowiedzialny za modyfikacje dla cancro w oficjalnym CM) najpierw pousuwał wszystkie błędy w CM12.1 a dopiero zaczynał temat CM13 ale jest inaczej. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Na gizmo piszą że Ivan już robi 6.0, są nawet screeny

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---Czyli podsumowując, poprawcie mnie, jeżeli czegoś nie zrozumiałem - aby zainstalować CMa, trzeba:

 

1. Wgrać poprzez adb, recovery TWRP do telefonu.

2. Zrobić backup obecnego romu MIUI z poziomu nowego recovery.
2. Wgrać zipa z CM, na telefon.

3. Z poziomu TWRP wgrać (install zip) CMa do telefonu.

 

Nie trzeba nic kombinować z partycjami ?

---Aby przywrócić oryginalny MIUI:

 

1. (Przywrócenie bez utraty danych). Z poziomu Recovery, przywrócić wczesniejszy backup zrobiony w TWRP.
A jak wtedy przywrócić stare MI recovery ?

 

2. (Przywrócenie z utratą danych). Wgrać za pomocą programu MIFLASH image romu.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---Czyli podsumowując, poprawcie mnie, jeżeli czegoś nie zrozumiałem - aby zainstalować CMa, trzeba:

1. Wgrać poprzez adb, recovery TWRP do telefonu.

2. Zrobić backup obecnego romu MIUI z poziomu nowego recovery.

2. Wgrać zipa z CM, na telefon.

3. Z poziomu TWRP wgrać (install zip) CMa do telefonu.

Nie trzeba nic kombinować z partycjami ?

---Aby przywrócić oryginalny MIUI:

1. (Przywrócenie bez utraty danych). Z poziomu Recovery, przywrócić wczesniejszy backup zrobiony w TWRP.

A jak wtedy przywrócić stare MI recovery ?

2. (Przywrócenie z utratą danych). Wgrać za pomocą programu MIFLASH image romu.

Ja od siebie polecam po zrobieniu backupu użyć cwm to flashowania, z twrp miałem problemy

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę o TWRP, bo tak wynika z instrukcji do CMa.

To co zamiast TWRP lepiej wgrać CWM ?

Tylko przy CWM trzeba pamiętać przy backupach o pliku nandroid, żeby ten plik utworzyć pusty, bo backup z powodu błędnej chskumy nie chce się przywracać.


Próbował może ktoś tych rozwiązań.

 

są tam do pobrania oryginalne recovery oraz CWM.

Mozna sobei zmieniać na przemian ?

 

http://en.miui.com/thread-58602-1-1.html
 

lub

 

http://en.miui.com/thread-19405-1-1.html

 

Obydwa CWM posiadają TDB...hmmm, ciekawe.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że CWM operuje na dwóch partycjach a TWRP potrafi tylko na jednej ?

 

w CWM jak patrze na filmiki, można wybeirać system1 lub system2, w TWRP nie ma tego.

 

W ogóle zauważyłęm, że nei ma oficjalnego CWM na ten telefon. Chyba jednak zostane przy TWRP, tak jak zaleca WikiCM.
Przynajmniej system2 mi nie powinno naruszyć ?

 

Czy można wgrać TWRP za pomocą programu TWRP Manager ze sklepu play ?

Czy w przyadku, gdy chciałbym powrócić na orygionalne MIUI, to z poziomu TWRP zainstaluje ZIPa miui ?

Przywróci to także Recovery, czy zostanie TWRP ?

 

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgralem tego cyanogena, metoda z twrp, ale cos jest nie tak.

1. Opengapps w wersji nano oraz stock(na tej mi najbardziej zależało) nie chciały się wgrac z powodu braku miejsca na urządzeniu. Dopiero wersja CGapps arm, wgrala się poprawnie.

2. CM, nie wiem czemu, zmienił mi adres MAC karty wifi. Był on zupełnie inny niż na miui. Wifi niby lapalo sieć, łączyło sie z nią, uzyskało IP, ale nie było dostępu do internetu.

3. Brak powiadomień na ikonkach o nieodebranych połączeniach, smsach itp.

4. Sprawdziłem, pobawiłem się. System smigał szybko nie powiem. Fajny, lekki, czysty andek. Ale to jednak nie to.

Miui jest 100 razy lepsze. Nie ma chyba lepszego andka niz miui.

Powrót na miui na szczęście bez przygód. Wystarczyło w twrp przywrócić system z wcześniej zrobionego backupu, następnie z updatera wgrac najnowsze miui jeszcze raz.

Wróciło wtedy zarówno miui jak i mirecovery.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo w miui jest wiecej apek, dodatkow, google a jednak sie jakos miesci wszystko. A tu na czystym andu nawet wersja nano nie chce przejsc.

Teraz już wiem, że wgrywanie romu jest w miarę bezpieczne. W wolnym czasie może sie jednak tym pobawie dluzej.

Tylko dlaczego internet na wifi mi nie działał. I mial inny mac?

Jak rozszerzyc i ew. z powrotem zmniejszyc taka partycje?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to na xda jest temat z tym i gdzieś w środku postów był link do zipa, wrzuciłem go na swój dysk żebyś nie musiał szukać https://drive.google.com/file/d/0B4f6SSkDLHzsVllxYmZlTWUzOXc/view?usp=docslist_api

Z tym zmienionym adresem Mac to i tak mało, ja na początku nie miałem ich w ogóle i nie działało WiFi, Bluetooth jak i GSM. Na szczęście po reboocie działało i działa dalej bez problemu. Jak będziesz chciał zmniejszyć partycję do stockowej to już będziesz musiał poszukać na xda sam bo tego zipa nie pobrałem.

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci bardzo. W tym samym czasie akurat czytałem ten wątek i też znalazłem tego zipa;)

Teraz tylko trzeba znaleźć jakąś roolback solucje. Co by w łatwy sposób to wszystko przywrócić do ustawień oryginalnych.

Watek ma troche podstron. Zabieram sie za czytanie.

Dzięki Maćku za zipa.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i juz oczopląsu dostaje. Taki tam balagan, że sam już nie wiem, która solucja jest ok i działa.

Co chwile ktoś o innych problemach pisze.

Kombinuja raz z twrp, pozniej z cwm. Jeszcze później z backupem i przywracaniem. No bajzel totalny tam.

Nie wiem, chyba sobie to podaruje bo nie chce uszkodzic telefonu.

Nie mozna po prostu zainstalować tylko TWRP, następnie ten zip do partycji, co podales?

I później sobie wgrywac rom cm i gapps?

A w razie powrotu, za pomoca TWRP wgrac tego drugiego zipa, ktory przywraca oryginalne partycje? A nastepnie przywrocic backup zrobiony w TWRP?

Nie pojdzie to tak?

Musi byc to robione w CWM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem właśnie bo od kiedy zmieniłem partycję na rozszerzoną siedzę na niej. Mi twrp przy próbie zmiany romu wywalało błąd, nie wiem czemu. W cwm też wyskakuje błąd "unable to mount, device busy" czy jakoś tak ale mimo to flash idzie dalej i wszystko działa

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taki wątek, przez MIUI developera załozony, chyba najpewniejszy raczej co ?

http://en.miui.com/thread-129903-1-1.html
 

Wychodzi na to, że repartycjonowanie TRZEBA zrobic za pomocą CWM, a nastepnie mozna wgrac z powrotem TWRP.

Czy CWM wgrywam za pomocą MIUI updatera ?
Tak jak tutaj:
http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/development/recovery-clockworkmod-mi3w-6-0-5-0-t2847367

 

Maciek a jeszcze jedno pytanko.

Czy na takiej partycji bez problemu zainstaluje CM12.1 (~270MB zip) oraz OpenGapps wersję STOCK (~470MB zip) ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taki wątek, przez MIUI developera załozony, chyba najpewniejszy raczej co ?

http://en.miui.com/thread-129903-1-1.html

Wychodzi na to, że repartycjonowanie TRZEBA zrobic za pomocą CWM, a nastepnie mozna wgrac z powrotem TWRP.

Maciek a jeszcze jedno pytanko.

Czy na takiej partycji bez problemu zainstaluje CM12.1 (~270MB zip) oraz OpenGapps wersję STOCK (~470MB zip) ?

W sensie na rozszerzonej? Bez problemu. Ja od siebie polecam gappsy pico bo mają poniżej 100mb a całą resztę można ręcznie doinstalować ze sklepu play.

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie, wystarczy ten gapps pico a reszte doinstalwoac samemu i nie robić zamiesznaia z partycjami.

A jest moze paczka APK Gappsów w wersji STOCK ? Do instalacji z poziomu systemu ?

Chyba wystarczy wyjąć je z zipu i po prostu instalować

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy wy też tak macie że coś systemowego lub inne rzeczy które są w RAM-ie powodują że telefon zaczyna strasznie lagować a procenty baterii lecą na łeb na szyję. Nie wiem czego to kwestia może apka systemowa.W tym czasie w Ramie miałem Facebooka, messengera i tapatalka. Wiecie co jest tego przyczyną ?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy wy też tak macie że coś systemowego lub inne rzeczy które są w RAM-ie powodują że telefon zaczyna strasznie lagować a procenty baterii lecą na łeb na szyję. Nie wiem czego to kwestia może apka systemowa.W tym czasie w Ramie miałem Facebooka, messengera i tapatalka. Wiecie co jest tego przyczyną ?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Na CMie?

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...