Jump to content

Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.5.0.SJKCNXM - Android 12


Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro (nazwa kodowa: lmi).

Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv14/xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V14.0.5.0.SJKCNXM_v14-12.zip/download

ROM można zainstalować zarówno przez TWRP, jak i fastboot: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

To raczej nie fake, a raczej przebudowany ROM z poprawkami potrzebnymi do akceptacji kart w Portfelu. Wszystko jest opisane w wątku https://miuipolska.pl/problemy-z-platnosciami-google-pay-na-rom-ach-xiaomi-eu/

Sam jeszcze nie instalowałem ale zamierzam niedługo to zrobić.

BTW
Może ktoś mnie pokierować gdzie mogę poczytać o partycjach w POCO F2 Pro (w ROM jak w wątku) bo nie umiem (chyba) z poziomu TWRP zamontowć partycji z danymi, tam gdzie z działającego telefonu pobrałem ROM. W działającym smartfonie widzę pobrany ROM w katalogu storage systemu plików ale w TWRP nie umiem tego znaleźć.

Pomoże ktoś? Bo chyba wypadłem z wiedzy...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mam tą wersję, która jest podana na w poradniku, tzn. w linkach do niego na miuipolska.pl w pobieraniu romów wersji stabilnej (https://sourceforge.net/projects/recovery-for-xiaomi-devices/files/lmi/twrp-3.7.0_12-v7.7_A12-lmi-skkk.img).

A teraz patrzę i pojawiły się nowe image TWRP:
*  twrp-3.7.0_12-v7.9_A13-lmi-skkk.img     < 10 hours ago
*  twrp-3.7.0_12-v7.9_A13_FBEv2-lmi-skkk.img     < 10 hours ago

ale chyba raczej do Androida 13 a nie do A12. I jak mi ktoś powie czym się różni ta wersja (podwersja) bo niby to jest ta sama wersja 3.7.0 ale dalej ma zamiast v7.7 v7.9 i dodatkowo z dopiskiem FBEv2 (nie wiem o co chodzi...).

Ja na teraz działam na ROM-ie V14.0.5.0.SJKCNXM, który jest na Adroidzie 12 (MIUI 14 @ Android12) więc chyba powinienem mieć wersję tą co mam, prawda?

 

UPDATE - 2023-11-12
Jednak okazało się, że na telefonie miałem wgrany zły TWRP, bo miałem do wersji A13... Jak wgrałem poprawny (A12) to zobaczyłem partycję data i dane, no i pytało o hasło przy otwarciu data :-).

Zrobiłem update do "odświeżonego" ROM-u (MD5: cefd09d678 | Data: 10/11/2023) przez TWRP i działa. Płatności potwierdzone w sklepie - karta działa. Choć po wejściu w portfel komunikat o zmianach także się pojawił. Ale działa.

Edited by Teles
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...