Jump to content

Xiaomi Mi 10 - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.3.0.TJBCNXM - Android 13

Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Mi 10 (nazwa kodowa: umi).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv14/xiaomi.eu_multi_MI10_V14.0.3.0.TJBCNXM_v14-13.zip/download

ROM można zainstalować zarówno w trybie Recovery (TWRP), jak i Fastboot. Poradnik: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Testuję od kilku dni. Na razie bez zarzutu. Dziękuję za udostępnienie.

VoLTE uruchomiłem, VOWiFi nie udało się uruchomić.

W porównaniu do custom romów na pewno lepiej działa automatyczna jasność oraz czytnik odcisków palca (o niebo lepiej).

Bateria w normie choć chyba wymienię na Noxon (ktoś używał?).

Edited by maniek21

Ta wersja i poprzednia ma bardzo zamulającą aplikację połączenia. Odebranie zajmuje kilka sekund zanim mogę przełączyć na głosnik. Często komunikat że nie odpowiada kliknij żeby zakończyć. W tej wersji MMS już działa.

Jak wam się udało uruchomić VoLte? Ja musiałem wyłączyć aby widzieć nr dzwoniącego. MMS i płatności zbliżeniowe działają. Ja wymieniłem baterie na Aliexpres NOHON (https://pl.aliexpress.com/item/1005004217526046.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.236.21ef1c24ewxwuc&gatewayAdapt=glo2pol)  Po kilku ładowniach AccuBattery pokazało pojemność nawet trochę większa od oryginalnej 4923 mAh.

Screenshot_2023-05-03-02-00-31-500_com.digibites.accubattery.jpg

• Thanks 1

Potwierdzam, rozwiązanie z linku działa nawet z Play. Mam identyfikację dzwoniącego. Szkoda że po tylu latach dopiero teraz trafiłem na to rozwiązanie. Nie poolecam się męczyć z volte W Play. Podczas rozmowy, połączenie oczekujące powoduje że rozmówca przestaje nas słyszeć i trzeba dzwonić ponownie.

Edited by wolver

• 2 weeks later...

Faktycznie potwierdzam ze instrukcja włączenia VoLTE z linku wyżej działa. Trzeba tylko zrobić wszystko do końca. VoWifi nie testowałem. Jestem W Play mam identyfikacje dzwoniącego razem ze zdjęciem.

• 1 month later...

Cześć.

Miał ktoś problem samoistnych, losowych restartów ?

Podczas korzystania telefon potrafi się przerestartować. Mam wrażenie, że najczęściej dzieje się to po uruchomieniu aparatu.

Na pewno nie wina baterii bo nowa. ROM instalowany z jednoczesnym formatowaniem 'Data'. Rozszerzenie pamięci wyłączone. Ma ktoś jakiś pomysł ? Na MIUI 13 tego nie było 😕

Nowa bateria to nie oznacza, że.jest sprawna a szczególnie chińczakowe zamienniki.
Jeśli na 13 było ok, a teraz do rzyci, to zainstaluj 13tkę, wtedy wyjdzie czy to wina softu czy sprzętu.

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka

13 godzin temu, Netoper napisał(a):

Nowa bateria to nie oznacza, że.jest sprawna a szczególnie chińczakowe zamienniki.
Jeśli na 13 było ok, a teraz do rzyci, to zainstaluj 13tkę, wtedy wyjdzie czy to wina softu czy sprzętu.

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka

Nowa na pewno. Cóż chyba rzeczywiście czeka mnie powrót do 13 😕

Dzięki za odpowiedź