Skocz do zawartości

MIUI v7, jaki Android


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki postowi Rafała Góralczyka pogrzebałem trochę w internecie i wychodzi na to, że MT6592 zaczął obsługiwać Androida Lollipop 5.1. Nasuwa się zatem pytanie, czy MIUI v7 będzie dalej oparte o KitKata, czy może już o lizaka?

 

Tak, tak, wiem, że nowy Android nie zmienia tyle, co kolejne aktualizacje MIUI, ale pomińmy ten fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci newsów na świecie pisze że baza bedzie android 5.1 - trzeba poczekać kilka tygodni od premiery, wtedy się zapewne wszystko wyjasni.

Większość newsów na świecie nie ma pojęcia o czym pisze. Poza tym blogi tego typu polegają na przepisywaniu tego samego wzajemnie.

Gdyby ktoś chociaż miał dostęp do romu i sam sprawdził wtedy ok.

A czekaj... ja mam.

Wysłano z MI Note

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trzymać kciuki. Dla naszego Redmi Note 3G zostaje czekać aż 5.1.1 będzie w pełni stabilny. O dziwo jestem zaskoczony działa naprawdę dobrze, tzw Dialy use. Jedyny ból to niestety brak połączenia z Mibandem. Takie pytanie poza konkursem. Czy u kogoś kto ma Lizaka działają MMSY? . Na Non- MIUI Romach  ? . Mam dwa telefoniki MI3 i Redmiego i d*pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, nie ma co bić piany, poczekamy do premiery globalnej, może sie jeszcze sporo zmienić na pewno wiecznie nie będzie w pliku v6 tylko to zmienią na v7 tak samo jak zmienią 4.4 na 5.2 - kwestia czasu, budowanie nowej wersji miui na starej bazie androida to głupota, mimo iż miui bardzo mocno ingeruje w stocka i z jego funkcji nie wiele widać w GUI to jeszcze jest sporo rzeczy działających pod maską których na pierwszy rzut oka nie widać, a robią efekt, bo gdyby było inaczej, to co by stało na przeszkodznie, zeby miui 7 działało na andku np. 2.2 skoro wersja bazowa androida niewiele znaczy bo miui jest niemal jak osobny twór, a może w ogole, po co miui android niech sobie stworzą nowego i w ogóle nie bazują na androidzie, wtedy też niech sami zajmuja się bezpieczeństwem itp.

 

edit. a wracając jeszcze do mistrza cietej riposty to wczoraj znalazłem jego posty sprzed około miesiąca lub dwóch gdzie linczował jakiegos uzytkownika który śmiał twierdzić, że gdzieś wyczytał o rychłej premierze miui v7 na co został zniszczony, ze to nie możliwe bo mistrz nie ma żadnej wiedzy w tym temacie i na pewno w sierpniu takiej premiery nie będzie - cóż okazało się inaczej - oczywiście bez obrazy, bo mistrz robi kupe dobrej roboty, ale to nie znaczy ze nie jest nieomylny pzdr. Acid

 

edit 2 - znalazłem - http://miuipolska.pl/forum/topic/5916-miui-7-ju%C5%BC-w-sierpniu/page-1

Edytowane przez bastard79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, nie ma co bić piany, poczekamy do premiery globalnej, może sie jeszcze sporo zmienić na pewno wiecznie nie będzie w pliku v6 tylko to zmienią na v7 tak samo jak zmienią 4.4 na 5.2 - kwestia czasu, budowanie nowej wersji miui na starej bazie androida to głupota, mimo iż miui bardzo mocno ingeruje w stocka i z jego funkcji nie wiele widać w GUI to jeszcze jest sporo rzeczy działających pod maską których na pierwszy rzut oka nie widać, a robią efekt, bo gdyby było inaczej, to co by stało na przeszkodznie, zeby miui 7 działało na andku np. 2.2 skoro wersja bazowa androida niewiele znaczy bo miui jest niemal jak osobny twór, a może w ogole, po co miui android niech sobie stworzą nowego i w ogóle nie bazują na androidzie, wtedy też niech sami zajmuja się bezpieczeństwem itp.

edit. a wracając jeszcze do mistrza cietej riposty to wczoraj znalazłem jego posty sprzed około miesiąca lub dwóch gdzie linczował jakiegos uzytkownika który śmiał twierdzić, że gdzieś wyczytał o rychłej premierze miui v7 na co został zniszczony, ze to nie możliwe bo mistrz nie ma żadnej wiedzy w tym temacie i na pewno w sierpniu takiej premiery nie będzie - cóż okazało się inaczej - oczywiście bez obrazy, bo mistrz robi kupe dobrej roboty, ale to nie znaczy ze nie jest nieomylny pzdr. Acid

edit 2 - znalazłem - http://miuipolska.pl/forum/topic/5916-miui-7-ju%C5%BC-w-sierpniu/page-1

Akurat acid po czesci mial racje. Caly czas mowi ze w romie nie ma zadnych oznak zmiany na nowe miui. Zwroc uwage ze baza androida zostala a w kodzie miui 7 jest wpis miui 6. To bardziej lifting miui 6 niz nowe miui.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał rację, bo MIUI 7 Xiaomi wymyśliło raczej w celach marketingowych, a tak naprawdę to dalej MIUI 6 z usprawnieniami. Coś jak Win8 i Win 8.1 (nie nazwali go 9, choć mogli, tak jak zrobiło to Xiaomi).

Co do bazy to obecnie nie ma najmniejszego sensu zmieniać. Na KK był sens, ponieważ bez tego nie było obsługi dużej ilości wearables i niektórych apek. Obecnie w Andku 5 nie ma wiele korzyści poza baterią (a my mamy to w MIUI 7 na KK), a są problemy z wyciekiem RAM-u i nowe UI, które nas i tak nie dotyczy. Jakby zmienili teraz bazę potajemnie to nikt nie zauważyłby różnicy.

MIUI musi być oparte na Andku, bo inaczej developerzy musieliby od nowa tworzyć apki. Ewentualnie można by kombinować z Linuksem, ale to gra niewarta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi2S pod 5.0.2 nie dostrzegłem od dawna wycieków RAM czyli się uporali. AOSP to pod 5.1.1 w zasadzie już tego nie ma.

Bateria zamiast być lepsza pod ART jest gorsza od Dalvika. No cóż. Może coś się zmieni wraz z Android Muffin ale wątpię. Google ma świetny biznes na tworzeniu nowego systemu. KK pod 4.4.4 był chyba najlepszy.

Mi2s powered by sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...