Skocz do zawartości

Instalacja TWRP za stockowe bez straty danych


TheClairvoyant

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem posiadaczem Mi11 (zakupione z TradingShenzen). Zainstalowałem ROM Xiaomi.eu w wersji fastboot. System działa bez zarzutu. Jedyne z czym mam problem, to aktualizacje OTA. Aktualnie jestem na wersji 13.08 i pojawia mi się możliwość aktualizacji do 13.09. 

Niestety jak się okazało, nie jestem w stanie go zainstalować ponieważ nie mam zainstalowanego TWRP na stałe w telefonie (tak mi się wydaje przynajmniej). Po naciśnięciu kombinacji klawiszy włączania telefonu + zwiększenie głośności dostaje (chyba) stockowy, bardzo prosty tryb recovery przez który nie mogę nic zrobić.

Przeczytałem już sporo poradników - po polsku i angielsku, ale mam taką zamotę w głowie, że nie wiem co robić. Zależy mi na tym żeby zachować dane telefonu i jedynie podmienić TWRP za to stockowe. Czy jest ktoś w stanie poratować linkiem do jakiegoś poradnika jak to zrobić (bez kasowania danych telefonu)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jakie TWRP pobrałeś? Masz informację niżej, co zrobić, jak masz No such partition

Chyba się udało.

Dzięki, że zapytałeś jaką mam wersję TWRP, bo oczywiście ściągnąłem najnowszą dla mojego modelu, ale nie zauważyłem, że jest w nazwie Android 11. Ja potrzebowałem też wcześniejszej, z A12. Wykryło mi telefon, pamięć wewnętrzną i udało się zaktualizować ROM do 13.0.9 (co prawda za drugim razem, bo za pierwszym wywaliło jakieś błędy, ale później już poszło). Dzięki wielkie za pomoc!

Zastanawiam się jeszcze tylko nad jednym. Czy już będę miał na stałe to TWRP w telefonie? W sensie czy teraz każdą aktualizację będę mógł przez to przeprowadzać domyślnie i z automatu? Bo nie jestem pewny czy tylko bootowałem TWRP czy zainstalowałem je na telefonie (dobrze rozumuje? :D). Wykonałem poniższe polecenia:

image.thumb.png.d279af8c65ed1162683df8bd0141fc24.png

Przy wcześniejszej próbie (tej nieudanej) dałem też komendę

image.thumb.png.54867c77767196d91bb4522fcf248d71.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...