Skocz do zawartości

Podkręcenie m365 pro2


ralfiolawa

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu kilku wątków na różnych forach doszedłem do wniosków, że moja hulajnoga jest nie do odblokowania ponieważ producent zastosował jakiś system blokady który na chwilę obecną jest nie do zdjęcia (wtf)...

Jedenym wyjściem na chwilę obecną jest wymiana sterownika oraz zegaru. Proszę mi pomóc w doborze... na Alliexpress jest wiele takich sterowników. Jak wystawiający piszą są to odpowiedniki orginalnego sterownika xiaomi pro 2.. Moje pytanie : Czy każdy z tych sterowników  (do wersji Pro 2) będzie odpowiedni czy też ich data produkcji ma znaczenie?

Edytowane przez ralfiolawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie proponuję zakupu na ali z tego powodu, że coraz częściej a wręcz praktycznie w każdej już sztuce, w zamiennikach, jest stosowany inny rodzaj softu, najczęściej jego wersja to 9999 lub 15399  który nie pozwala na wgranie niczego innego. Czyli zakupiłbyś dashboard, czekałbyś z dwa tygodnie, po czym finalnie miałbyś taką sama sytuację jak masz teraz z tą różnicą, że miałbyś jeszcze minus około 100zł na koncie i drugi dashboard z brakiem możliwości wgrania czegokolwiek i do tego nieoryginalny.

Jedyna słuszna droga zakupu dashboardu w obecnej sytuacji to zakup oryginalnej używki z demontażu na allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Battery_Saver napisał:

Nie proponuję zakupu na ali z tego powodu, że coraz częściej a wręcz praktycznie w każdej już sztuce, w zamiennikach, jest stosowany inny rodzaj softu, najczęściej jego wersja to 9999 lub 15399  który nie pozwala na wgranie niczego innego. Czyli zakupiłbyś dashboard, czekałbyś z dwa tygodnie, po czym finalnie miałbyś taką sama sytuację jak masz teraz z tą różnicą, że miałbyś jeszcze minus około 100zł na koncie i drugi dashboard z brakiem możliwości wgrania czegokolwiek i do tego nieoryginalny.

Jedyna słuszna droga zakupu dashboardu w obecnej sytuacji to zakup oryginalnej używki z demontażu na allegro. 

Na jakie parametry przy zakupie muszę zwrócić uwagę przy zakupie nowego (używanego) sterownika na allegro żeby nie kupić źle..?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Panel LED był od wersji PRO-2, czyli bez napisu ECO, zamiast niego ludzik. Z napisem ECO panel jest dla wersji wcześniejszych PRO

2. wgrany soft poniżej 1.5.7 (inna forma wersji softu niż X.X.X oznacza najczęściej problem)

3. Na przodzie nadrukowana na pcb jej rewizja

4. kod QR z numerem seryjnym modułu BLE

5. Panel LCD od ARKLED, po jego lewej stronie oznaczenie w postaci: PRODUCENT NUMER_SERYJNY_PANELU MODEL_PANELU

6. Z tyłu jak na zdjęciu

 

ble-1.jpg

ble-serial.jpg

tylble.jpg

Adnotacja 2022-07-18 183136.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.... Posłuchałem jednak swojego zdrowego głosu rozsądku i poszperałem w sieci w ogłoszeniach itd...

Znalazłem kolesia we Wrocławiu który moderniuje i naprawia sterowniki, a że mieszkam niedaleko Wrocławia(19km) skontaktowałem się z nim... I sie okazało, że sterowniki v3.0, v3.1 wyprodukowane nawet po marcu 2022 sa do obejścia .... Pojechałem do niego dzisiaj do domu zajęło mu to zaledwie chwile czasu .. Ściągnął mój zegar podpiął na chwilę swój (zmodernizowany) wgrał soft nie wiem jaki, bo trzyma to w tajemnicy(nie dziwię mu się wcale). 5 minut roboty, przykręcił moją kierownicę z powrotem i.... wszystko działa jak talala... ustawione prędkości Pieszy 10km/h, D- 25 km/h, S 36km/h. Wszystko śmiga jak nalezy.. W końcu czuć wiatr we włosach....

Także moi drodzy odwiedzający te forum proponuje najpierw poszperać w sieci a nie słuchać po omacku wszystkiego co ludzie mówią... Wiele serwisów tylko zarabia na Naszej naiwności i niewiedzy.

Moj konkretny model Xiaomi Electric Scuter Pro 2 wyprodukowany 03.2022 V 3.1 (czyli ten nie do złamania Hi). Można rozblokować to zupełnie bezinwazyjnie bez żadnego problemu i wymiany sterownika oraz wyświetlacza. Pozdrawiam

qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś ten temat?

 

 

Nie odkryłeś Ameryki. Sposób z podmianą dashboardu i wgraniem softu działa od zawsze a tym bardziej od momentu wydania przez Xiaomi softu BLE 1.5.7, ponieważ blokada przed wgraniem czegokolwiek przez bluetooth jest właśnie w najnowszym sofcie 1.5.7. I dokładnie to wykonał Twój magik: podpiął swój dashboard, wgrał przez niego soft DRV na twój sterownik ESC z odblokowaną prędkością i oddał Ci pojazd z Twoim starym zablokowanym dashboardem. Sprawdź jaki masz soft BLE teraz. Bo daję sobie rękę uciąć, że masz dalej 1.5.7 i jakbyś sam teraz chciał cokolwiek wgrać to Ci się nie uda. To samo byś zrobił sam, kupując nowy dashboard. Z tą różnicą, że teraz mógłbyś sam sobie wgrywać co chcesz i kiedy chcesz a tak to zapłaciłeś jednorazowo za usługę wgrania softu DRV i nadal nic sam nie będziesz mógł zrobić bez dashboardu z wersją BLE niższą niż 1.5.7

Szkoda, że nie napisałeś ile zapłaciłeś za te "czary", bo dashboard byś kupił za około 100zł i miałbyś możliwość modowania do momentu wgrania zablokowanego BLE a tak to, chcesz wykonać zmianę w sofcie? Podjedź do gościa jeszcze raz i daj się oskubać po raz drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Battery_Saver napisał:

A widziałeś ten temat?

 

 

Nie odkryłeś Ameryki. Sposób z podmianą dashboardu i wgraniem softu działa od zawsze a tym bardziej od momentu wydania przez Xiaomi softu BLE 1.5.7, ponieważ blokada przed wgraniem czegokolwiek przez bluetooth jest właśnie w najnowszym sofcie 1.5.7. I dokładnie to wykonał Twój magik: podpiął swój dashboard, wgrał przez niego soft DRV na twój sterownik ESC z odblokowaną prędkością i oddał Ci pojazd z Twoim starym zablokowanym dashboardem. Sprawdź jaki masz soft BLE teraz. Bo daję sobie rękę uciąć, że masz dalej 1.5.7 i jakbyś sam teraz chciał cokolwiek wgrać to Ci się nie uda. To samo byś zrobił sam, kupując nowy dashboard. Z tą różnicą, że teraz mógłbyś sam sobie wgrywać co chcesz i kiedy chcesz a tak to zapłaciłeś jednorazowo za usługę wgrania softu DRV i nadal nic sam nie będziesz mógł zrobić bez dashboardu z wersją BLE niższą niż 1.5.7

Szkoda, że nie napisałeś ile zapłaciłeś za te "czary", bo dashboard byś kupił za około 100zł i miałbyś możliwość modowania do momentu wgrania zablokowanego BLE a tak to, chcesz wykonać zmianę w sofcie? Podjedź do gościa jeszcze raz i daj się oskubać po raz drugi.

50 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ok.... Posłuchałem jednak swojego zdrowego głosu rozsądku i..


...i właśnie zrobiłeś się sam w konia.
Zamiast za około 100 zł kupić sobie możliwość samodzielnego modowania udałeś się do warsztatu który wykorzystał Twój niby zdrowy rozsądek. Tak z jednym masz rację, i dałeś tego dobitny przykład, trafiają się serwisy żerujące na niewiedzy userów.
Kasę wydałeś i jeśli cokolwiek będziesz chciał modzić to ... będziesz musiał kolejna kasę wywalić albo na usługę w serwisie, albo na zakup podzespołu. Interes życia

To taki kubeł zimnej wody bo kasa nie moja więc mnie nie rusza, ruszyło mnie to że z Twojego pisania przebija mocno sarkastyczny ton w stosunku do ludzi którzy faktycznie mają zdrowy rozsądek i żadnego interesu żeby wyciągać od Ciebie kasę.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Netoper napisał:


 


...i właśnie zrobiłeś się sam w konia.
Zamiast za około 100 zł kupić sobie możliwość samodzielnego modowania udałeś się do warsztatu który wykorzystał Twój niby zdrowy rozsądek. Tak z jednym masz rację, i dałeś tego dobitny przykład, trafiają się serwisy żerujące na niewiedzy userów.
Kasę wydałeś i jeśli cokolwiek będziesz chciał modzić to ... będziesz musiał kolejna kasę wywalić albo na usługę w serwisie, albo na zakup podzespołu. Interes życia emoji1787.png

To taki kubeł zimnej wody bo kasa nie moja więc mnie nie rusza, ruszyło mnie to że z Twojego pisania przebija mocno sarkastyczny ton w stosunku do ludzi którzy faktycznie mają zdrowy rozsądek i żadnego interesu żeby wyciągać od Ciebie kasę.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Celem głównym była szybsza jazda na hulajnodze i cel jest osiągnięty. Nie potrzebuje mordować bo po co mi to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby nawet po to żeby obniżyć jednak prędkość jak się zacznie przegrzewanie akumulatora czy silnika, czy palenie pinów, mofsetów, czy zasięg siądzie przez przyspieszoną degradację akumulatora.
Jak pisałem mnie to powiewa ale ze zdrowym rozsądkiem i logiką nie ma to nic wspólnego.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Netoper napisał:

Choćby nawet po to żeby obniżyć jednak prędkość jak się zacznie przegrzewanie akumulatora czy silnika, czy palenie pinów, mofsetów, czy zasięg siądzie przez przyspieszoną degradację akumulatora.
Jak pisałem mnie to powiewa emoji16.png ale ze zdrowym rozsądkiem i logiką nie ma to nic wspólnego.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Ok... Przepraszam Panowie za sarkastyczny ton mojej wypowiedzi, trochę mnie poniosło ... Nie przemyślane posunięcie ale człowiek uczy się na błędach... Na szczęście to tylko 50 PLN .. Po wypłacie zrobię to jak należy i kupię poprawny sterownik...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...