Jump to content

Brak reakcji po wgraniu nowego ROMu w Redmi 9a


Alki
 Share

Recommended Posts

Witam, mam taki problem. Odblokowałam bootloader w Redmi 9a , wgrałam twrp, recovery sie włączyło i wgrałam nowy ROM. Żadnych błędów wszystko było ok, aż do momentu jak już po wgraniu zrestartowałam telefon. Zrobił się czarny ekran i nie reaguje na nic, nie działa żadna kombinacja klawiszy, nie mogę wejść w fastboot czy recovery. Adb go nie widzi jak i flash tool. Jak podłącze do kompa to słyszę dźwięk podłączenie i zaraz wyłączenia i tak w kółko. Odpięłam baterie i nic. Wgrywałam ROM indonesia. Czy jest jeszcze szansa żeby go postawić?

Link to comment
Share on other sites

Indonesia żeby było nagrywanie rozmów. Przez miflash nie chciało się wgrać, dlatego przez twrp. Niestety nie mogę wejść w fastboot ani w recovery. 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 7.06.2022 o 21:31, Alki napisał:

Indonesia żeby było nagrywanie rozmów. Przez miflash nie chciało się wgrać, dlatego przez twrp. Niestety nie mogę wejść w fastboot ani w recovery. 

Daj znać jakby ci się coś udało z tym zrobić bo mam to samo, czarny ekran.

Po podłączeniu do usb urządzenie jest wykrywane jako: Mediatek usb port (com3), ekran cały czas jest czarny.

Podobno tym narzędziem da się coś z tym zrobić: 

Jedna instrukcja: https://www.hovatek.com/forum/thread-37957.html

Druga wersja, pdf z instrukcja w środku: https://mega.nz/file/svBmyDIa#MKeMcOCNVdR_kKZTZ3Vo1aUGLtn_SG_GR8X9sPrQL2Q

Za pomocą tego da się niby zflashować rom razem z partycją rozruchową czy jak to się tam nazywa. Plik "scatter" o którym będzie mowa w instrukcji znajduję się w folderze images pobranego romu (rom musi być w wersji fastboot)

Edited by jaxkub
Link to comment
Share on other sites

Niestety już się chyba nic nie da zrobić, telefon nie reaguje na nic, ani na ładowarkę ani żadne przyciski. Po podłączeniu do kompa słychać tylko dźwięk że coś się podłącza i zaraz rozłącza i tak w kółko. Także komp go nawet nie widzi. Myślę że walnęła płyta główna. 

Link to comment
Share on other sites

Z tego co znalazłem na zagranicznych forach to jest dosyć częsty problem na urządzeniach z mediatekiem po nieudanych modyfikacjach. Po podłączeniu smartfon powinien pojawić się w menedżerze urządzeń w zakładce porty com czy jakoś tak. Narzędzia z instrukcją które wysłałem drugim linku są dosyć łatwe do przeprowadzenia, ja gdzieś za tydzień się za to wezmę bo teraz nie mam dostępu do komputera. 

Fajnie by było jakby się ktoś wypowiedział kto już przeprowadzał tą procedurę na uwalonym telefonie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Udało mi się przywrócić telefon do życia. Więc tak pobieramy zestaw narzędzi z linku: https://mega.nz/file/svBmyDIa#MKeMcOCNVdR_kKZTZ3Vo1aUGLtn_SG_GR8X9sPrQL2Q

W archiwum znajduję się instrukcja robimy krok po kroku, instalujemy python, usbdk i sterowniki

(w folderze drivers klikamy plik install drivers.bat i to wszystko nie uruchamiamy instalatora znajdującego się w folderze smartphonedriver. Ja po instalowałem niepotrzebnie jakieś inne sterowniki i potem nie wykrywało poprawnie urządzenia, usunięcie wszystkich sterowników nic nie dało, dopiero zainstalowałem sobie od nowa drugiego Windowsa 10 na innym dysku, zainstalowałem sterowniki tak jak trzeba i już wszystko działało)

Następna uwaga, kiedy przechodzimy do punktu 7 i 8 i klikamy brom.bat, jeśli proces się powiódł i pojawiło nam się "protection disabled" to nie zamykamy tego okna cmd, jeśli zamkniemy to okno to nie zadziała flashowanie przez sp flashtool.

Następna rzecz, ja cały czas miałem problem w programie sp flashtool pojawiał mi się błąd 0x0050005, internet podawał że oznacza to uszkodzenie pamięci urządzenia albo rom który pobraliśmy jest nie prawidłowy, próbowałem wgrać kilka romów nawet dokładnie ten który miałem przed uwaleniem telefonu i żaden nie zadziałał.

Dopiero ten rom zadziałał nie wiem dlaczego: dandelion_global_images_V12.0.20.0.QCDMIXM_20220514.0000.00_10.0_global_6a8b711e57

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/dandelion/stable/V12.0.20.0.QCDMIXM/

-Rom pobieramy w wersji Fastboot i wypakowjemy winrarem

I tak kiedy przechodzimy do punktu gdzie uruchamiamy sp flash tool mamy trzy rubryki w których musimy wybrać odpowienie pliki.

-W rubryce download agent wybieramy plik MTK_AllInOne_DA znajdujący się w folderze z pobranego romu (ważne po uruchomieniu sp flash tool mamy już domyślnie załadowany plik o tej samej nazwie ale jest z nim jakiś problem dlatego załadowujemy plik znajdujące się w folderze z romem)

-W rubryce scatter loadingfile ładujemy plik MT6765_Android_scatter.txt znajdujący się w folderze images z pobranego romu.

-W rubryce Authentication file ładujemy plik auth_sv5.auth z folderu z romem.

Klikamy download i proces powinien się zakończyć pomyślnie

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fajnie że się udało, u mnie niestety nie ruszyło. Wypróbowałam każdy sposób, na nowo postawionym Windowsie też, niestety nic to nie dało. Telefon jest pewnie całkiem zwalony. Ale dzięki za odzew i podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...