Skocz do zawartości

Sslaba ostrość aparatu głównego


przemo3679

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po niemal roku użytkowania mojej Mi 11 spotkała mnie przykra niespodzianka. Otóż aparat główny nie ostrzy w dal. 

Zazwyczaj robię fotki w pracy i raczej rzeczy z bliska więc ciężko mi stwierdzić kiedy problem zaczął występować, natomiast może być to skorelowanie z updatem z MIUI12.5 stable do MIUI13 stable przez fastboot. Niestety Ciężko mi jest to stwierdzić.

Aparat nie ostrzy nie tylko na AF, ale nawet kiedy ręcznie w trybie pro wymuszę focus na maxa w dal. Jakby trochę braknie suwaka.

Dla mnie właśnie aparat w Mi 11 był game changerem, fotki zawsze wychodziły niezruszone i ostre jak żyleta. Teraz zdecydowanie lepsze fotki robi aparat szerokokątny :( .

Podrzucam foto robione z tego samego miejsca obiektywem głównym i szerokim pomniejszone i linki do surówek na gdrive.

https://drive.google.com/file/d/1ODu4rnctNT9rzXq9TsNQH5miwDynzC5n/view?usp=sharing, https://drive.google.com/file/d/1e8jwMZcbK5PE3yiA51L_c7-3vVWzdUrp/view?usp=sharing

Spotkał może się już ktoś z takim problemem i coś doradzi?

 

IMG_20220422_183926.jpg

IMG_20220422_183921.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna fotka robiona w normalnym trybie, druga w 108... Zrób dwa takie same, kliknij raz w dal, raz blisko. Pokaż wyniki.

Sprawdź te 108 z bliska np. robiąc zdjęcie śrubki i z tej samej pozycji kliknij w dal.

 

Dwa, wyczyść dane aplikacji Aparat.

Trzy, przeinstaluj system bo może się coś nie wgrało. Aparat w MIUI potrzebuje sporo plików by działał dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, przemo3679 napisał:

Cześć,

Po niemal roku użytkowania mojej Mi 11 spotkała mnie przykra niespodzianka. Otóż aparat główny nie ostrzy w dal. 

Zazwyczaj robię fotki w pracy i raczej rzeczy z bliska więc ciężko mi stwierdzić kiedy problem zaczął występować, natomiast może być to skorelowanie z updatem z MIUI12.5 stable do MIUI13 stable przez fastboot. Niestety Ciężko mi jest to stwierdzić.

Aparat nie ostrzy nie tylko na AF, ale nawet kiedy ręcznie w trybie pro wymuszę focus na maxa w dal. Jakby trochę braknie suwaka.

Dla mnie właśnie aparat w Mi 11 był game changerem, fotki zawsze wychodziły niezruszone i ostre jak żyleta. Teraz zdecydowanie lepsze fotki robi aparat szerokokątny :( .

Podrzucam foto robione z tego samego miejsca obiektywem głównym i szerokim pomniejszone i linki do surówek na gdrive.

https://drive.google.com/file/d/1ODu4rnctNT9rzXq9TsNQH5miwDynzC5n/view?usp=sharing, https://drive.google.com/file/d/1e8jwMZcbK5PE3yiA51L_c7-3vVWzdUrp/view?usp=sharing

Spotkał może się już ktoś z takim problemem i coś doradzi?

 

IMG_20220422_183926.jpg

IMG_20220422_183921.jpg

Miałem jakiś czas temu taką samą sytuację, skończyło się na tym że odesłałem na gwarancje i przysłali mi nowy telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2022 o 11:22, Bico napisał:

Miałem jakiś czas temu taką samą sytuację, skończyło się na tym że odesłałem na gwarancje i przysłali mi nowy telefon.

A gdzie go odsyłałeś? I w jakim stanie był twój telefon? Niestety jakiś czas temu poszedł mi "pajączek" na tylnim szkle. Bardzo delikatny i nie od upadku, więc do awarii się raczej nie przyczynił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemo3679 napisał:

A gdzie go odsyłałeś? I w jakim stanie był twój telefon? Niestety jakiś czas temu poszedł mi "pajączek" na tylnim szkle. Bardzo delikatny i nie od upadku, więc do awarii się raczej nie przyczynił.

Do ccs, wymagają stanu idealnego inaczej nie naprawią i nie postawią diagnozy, wymienią ci tylne plecki ale na twój koszt i dopiero potem ewentualna naprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema mam ten sam problem z ostrością, mam wrażenie że po aktualizacji do miui 13, chociaż nie jestem w 100 procent pewien.

Ktoś poradził sobie z tematem? Gdzieś czytałem o wcześniejszej wersji aplikacji aparatu, ale nie wiem gdzie ją znaleźć i jak zainstalować.

Szczerze boje się trochę wysyłać na gwarancje do ccs bo słyszałem wiele negatywnych opinii na temat ich napraw 😛

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...