Skocz do zawartości

Nieudany powrót z Miui 13 do 12, odzyskanie danych z pamięci wewnętrznej


jaxkub

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem przez fastboot miui 13 stable na Mi 10T lite. Po czym postanowiłem wrócić do ostatniego stabilnego Miui 12 który miałem wcześniej zainstalowany.

Wybrałem w orangefox recovery backup z ostatnim systemem, operacja się nie udała, telefon wpada w bootloop.

Dane z partycji internal storage (wszystkie pliki w pamięci wewnętrznej) są niedostępne przez recovery.

Zainstalowałem ponownie przez fastboot (wybrałem opcję upgrade) najnowsze Miui 13 które miałem wcześniej ale system dalej nie wstaję.

Co zrobić żeby odzyskać dane z pamięci wewnętrzej (internal storage) ?

Rozumiem że jak wybiorę przy intstalacji przez fasboot miui 13 "first install with format data" dane z internal storage zostaną usunięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jaxkub napisał:

Wybrałem w orangefox recovery backup z ostatnim systemem, operacja się nie udała, telefon wpada w bootloop.

Nie do końca rozumiem, jak wybrałeś, skoro pamięć wewnętrzna na Androidzie 12 jest zaszyfrowana i Orangefox jak na razie nie potrafi jej odczytać. Miałeś na karcie pamięci?

16 minut temu, jaxkub napisał:

Dane z partycji internal storage (wszystkie pliki w pamięci wewnętrznej) są niedostępne przez recovery.

No to raczej oczywiste, gdy Orangefox nie może ich na Androidzie 12 odczytać.

17 minut temu, jaxkub napisał:

Co zrobić żeby odzyskać dane z pamięci wewnętrzej (internal storage) ?

Jeśli nie wstaje po próbie instalacji z fastboota, to może być problem z tym...

18 minut temu, jaxkub napisał:

Rozumiem że jak wybiorę przy intstalacji przez fasboot miui 13 "first install with format data" dane z internal storage zostaną usunięte?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ponownie miui 13 z formatem danych. Jak teraz zainstalować z powrotem miui 12? Przy próbie instalacji romu miui 12 global przez fastboot wyskakuje błąd antirollback. Podobno romy xiaomi.eu nie mają zabezpieczenia antiroll? Tylko nie ma ich w wersji fastboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaxkub Musisz przed uruchomieniłem fastboota z Miui 12 Global, edytować plik cmd, który uruchamiasz. Trzeba w nim usunąć kilka linijek kodu sprawdzającego soft. Nie powiem ci dokładnie co, bo nie mam pod ręką paczki z softem Global, ale ten kod jest na samej górze.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marcin19883 napisał:

@jaxkub Musisz przed uruchomieniłem fastboota z Miui 12 Global, edytować plik cmd, który uruchamiasz. Trzeba w nim usunąć kilka linijek kodu sprawdzającego soft. Nie powiem ci dokładnie co, bo nie mam pod ręką paczki z softem Global, ale ten kod jest na samej górze.

Dzięki za info, po zaktualizowaniu orangefox recovery do najnowszej wersji udało się zrobić format data i zainstalować miui 12 z poziomu recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...