Skocz do zawartości

Nie mogę zapisywać zdjęć z Messengera i Instagrama na Poco X3 Pro


Nickodem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zainstalowałem MIUI Polska (12.5.7) na swoim Poco X3 Pro, wszystko śmiga jak na razie ale jest jeden problem - nie mogę zapisywać zdjęć z Messengera, ani Messengera Lite (Nie można zapisać obrazu).

Próbowałem reinstall apki, instalowałem wielokrotnie różne wersje Messengera i bez skutku. Dałem nawet aplikacji tryb "Bez ograniczeń" w ustawieniach baterii i wyczyściłem pamięć cache.

Totalnie nie wiem co robić i liczę na waszą pomoc, dzięki z góry. Dodam, że gdy miałem telefon z wersją Global na spokojnie zapisywałem zdjęcia z messengera bez żadnego problemu:))

btw z Facebooka zapisują się normalnie, ale z Instagrama już nie (mimo że tutaj widnieje komunikat, że zapisano w rolce aparatu)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Musiałbyś zrobić log z momentu gdy jakieś zdjęcie próbujesz zapisać, bo bez niego ciężko ustalić przyczynę. Dziwne, że na sklonowanej działa.

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

https://drive.google.com/file/d/1oRsoC7e9nSIB4AZwKYLSpXqf56P9xoGt/view?usp=sharing

prosze bardzo :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że aplikacja Messengera próbuje pobrać obrazek do katalogu /Pictures/Messenger, a Android to odrzuca (od Androida 11 aplikacje w normalnych sytuacjach nie mogą zapisywać plików poza obręb swoich własnych katalogów — tzw. scoped storage, ale Messenger nie powinien mieć z tym problemu...). Nie do końca rozumiem, czemu taki komunikat występuje — próbowałem u siebie odtworzyć tę sytuację i mi się nie udało, zapisuje normalnie do tego katalogu. Nie wiem też, jakim cudem u Ciebie przechodzi to na sklonowanej aplikacji, ale nie na tej "normalnej". Wyślij jeszcze zrzuty z uprawnień, coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Wygląda na to, że aplikacja Messengera próbuje pobrać obrazek do katalogu /Pictures/Messenger, a Android to odrzuca (od Androida 11 aplikacje w normalnych sytuacjach nie mogą zapisywać plików poza obręb swoich własnych katalogów — tzw. scoped storage, ale Messenger nie powinien mieć z tym problemu...). Nie do końca rozumiem, czemu taki komunikat występuje — próbowałem u siebie odtworzyć tę sytuację i mi się nie udało, zapisuje normalnie do tego katalogu. Nie wiem też, jakim cudem u Ciebie przechodzi to na sklonowanej aplikacji, ale nie na tej "normalnej". Wyślij jeszcze zrzuty z uprawnień, coś jest nie tak.

https://drive.google.com/drive/folders/11A1S1Dl37R4HkBYml6X_Bf4MeitutV7L?usp=sharing

sklonowana apka
ma identyczne uprawnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Netoper napisał:

Było kilka tematów o problemach z załącznikami i pomagało przełączenie w opcjach programistycznych - optymalizacja miui

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

nie widzę tej opcji, jeżeli chodzi o optymalizację baterii to zmieniłem na samym początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w wyszukiwarce w ustawieniach "optymalizacja" (scr1)
Jeśli nie jest widoczna w opcjach programisty to trza kliknąć w opcjach programisty "wartości domyślne" (scr2) i wtedy powinna się ta optymalizacja MIUI pokazać, na samym dole opcji programisty.ae688b03d8cad64a042834fce0bbf833.jpgb201c732c46eb93648ea6f8590df5594.jpg

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...