Jump to content

Redmi Note 8T - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - V12.5.2.0.RCXMIXM - Android 11

Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi Note 8T (nazwa kodowa: willow).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HMNote8T_V12.5.2.0.RCXMIXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Zainstalowałem.

Działa dużo lepiej niż 12.0.2. Telefon jest używalny, ale:

- szybko zamyka aplikacje; niby pamięci jest sporo, ale wyłączysz ekran na minutę i już ładuje apki od nowa

- przyciski Centrum Sterowania reagują ze sporym opóźnieniem, włączenie latarki trwa 3-4 sekundy, dane mobilne podobnie, ale WiFi szybko,

- zdarzają się spadki płynności, na granicy klatkowania, smsy dłużej się ładują,

+ aparat nareszcie włącza tryb HDR

+  ładniejsze czcionki, świeży wygląd, bardzo ładne menu Wyłącz / Uruchom ponownie

+ poprawki bezpieczeństwa z 1 grudnia.

Na razie zostanę przy tej wersji, jest nadzieja, że następne będą coraz lepsze. Chociaż z zazdrością patrzę na Redmi 9 (lancelot) mojej córki — tam MIUI 12.5 chodzi bardzo przyjemnie, lepiej niż u mnie (a telefon za 490 zł).

Edit: wyłączyłem animację zupełnie i Centrum Sterowania chodzi szybko.

Posted (edited)

Cóż, na normalnym Globalu być może centrum sterowania by działało lepiej bo oni mają wyłączone tworzenie rozmycia za centrum funkcji (efekt MIUI "lite" - dla telefonów z 4 GB RAMu i mniej). U nas to jest włączone, być może przez to jest kwestia reakcji przycisków.

Za parę godzin prawdopodobnie będzie reupload - poprawka wywalajacej się aplikacji Telefon po rozpoczęciu nagrywania rozmowy

Edited by Kacper Skrzypek

Na pewno patrzysz na właściwy wątek pod Twój telefon?

wiem, że to nie jest wątek dla mojego telefonu ;)

ale mam do zrobienia telefon żony, a pytam o recovery dlatego bo z tego co widziałem to twrp jest dla Androida 9 i 10 a w tej paczce jest Android 11

stąd pytanie jakie najlepiej użyć recovery, aby dobrze współpracowało z Androidem 11 na tym telefonie

Tapatalk - Redmi K40 Pro+

Witam.

Jak wygląda sprawa nagrywania bo z tego co widzę chyba już totalnie nie działa. W poprzedniej wersji jeszcze nagrywało rozmówcę nie nas a teraz w ogóle? obecnie jestem na starszej wersji w której działa nagrywanie ale skoro nie można bezpiecznie powrócić do starej w przypadku problemów to nowej nie ma co instalować.

W każdej chwili można bezpiecznie powrócić do starszej wersji wgrywając rom przez miflash, z tym że najpierw trzeba odblokowa bootloader.
Ewentualnie wgrać rom Indonezja, gdzie nawet po updatach softu nie ma ograniczeń związanych z polityką EU.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Z jednej strony to dziwna sprawa bo przez te przepisy rynku EU, to zablokowane jest nagrywanie rozmówcy, a siebie można nagrywać, a u Ciebie na odwrót.
Wrzuć screena z informacji o telefonie jaki Ty masz tam rom/Miui

Skoro pisze w tym wątku, to ma zapewne xiaomi.eu...

Niestety bez telefonu do testu ciężko będzie sprawdzić, co jest przyczyną (wygląda na to, że wszystkie telefony, dla których bazą jest Global, tak mają).

Jak dla mnie ma tak niejednoznaczny problem, że poprosiłem o screena, bo właśnie dziwne to, że może nagrywać rozmówcę a siebie nie, a to nie pasuje do global i Waszego wydania.

Oczywiście, że eu. 2058fc65613bd2ca0c3ef5bdf0e7f848.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Wyszło nieczytelnie, ale to ten rom
V12.5.2.0.RCXMIXM - Android 11

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

pytanie do posiadaczy Redmi Note 8T z tym ROMem

Google Pay działa bezproblemowo, czy trzeba coś doinstalować?

jakie recovery jest wymagane do instalacji tej wersji MIUI (zmienia się Android na 11 i nie wiem czy każde sobie z tym poradzi)

Tapatalk - Redmi K40 Pro+