Jump to content

MIUI Global 12.0.4.0 i poprawki z marca - brak aktualizacji


cyberjarek
 Share

Recommended Posts

Cześć, 

ostatnia stabilna wersja MIUI to jak wyżej, w tytule, "szwajcarska". Od dłuższego czasu cisza, brak jakichkolwiek update'ów. Telefon z T-Mobile. 

Mam jakąś blokadę na aktualizacje, miał ktoś podobnie? Da się jakoś wymusić upgrade do Android 11? 

Sprawdzałem inne regiony, porady z innego wątku (wyłączyć GPS, dane mobilne, restart) - nic, mam niby najnowszą dostępną. 

Poradzicie coś, o ile da się coś zrobić prostym sposobem? Z góry dziękuję. 

Link to comment
Share on other sites

Brandowane romy mają znacznie rzadsze aktualizacje niż "czyste" i często też jest że poprawki zabezpieczeń jedynie robią bez np wyższej wersji andka.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Szwajcarska, czyli telefon zaktualizował się ostatni raz po przełączeniu regionu na Szwajcarię. 

I mam taką wersję jak pisałem: MIUI Global 12.0.4 Stabilna 12.0.4.0(QJZEUXM) z Androidem 10 QKQ1.191215.002.
Zastanawiam się czemu mi się wgrała, skoro piszesz, że takiej nie ma (nie to, że nie wierzę, nie znam się na tym po prostu).

Jak wgrać plik, już wiem, znalazłem info jak odblokować dodatkowe menu. Niestety plik od Ciebie przy próbie uruchomienia pokazuje komunikat, że "nie można flashować tej stabilnej pamięci rom". 

Czy to oznacza, że nie da się ot tak wgrać pliku czy ta wersja, którą posiadam, blokuje i będzie blokować kolejne update'y?
Ustawienia fabryczne coś dadzą? Zresetują oprogramowanie do tego fabrycznego, czy to też nic pewnego i szkoda zachodu, instalowania wszystkiego, odblokowywania aplikacji bankowych od nowa, etc.

Edited by cyberjarek
Link to comment
Share on other sites

No właśnie pobrałem chyba wszystko co się da i znalazłem tę swoją wersję na stronie: https://c.mi.com/thread-3085396-1-0.html (poza stanem aktualizacji zabezpieczeń, bo na stronie piszą, że kwiecień, ja mam marzec, ale numer się zgadza).

I ten link co proponujesz jest jakby kolejną wersją po mojej 12.0.4 (gdzieś wyczytałem, może i tutaj gdzieś, że numeracja jest pokręcona). Ale tak samo wyskakuje komunikat, że "nie można flashować tej stabilnej pamięci rom". Teraz więc już nic nie rozumiem, jest w tabelce jako kolejna - nie da się jej zainstalować. Dla regionu Szwajcaria jako ostatnia ("Pobierz najnowszy pakiet") instaluje się właśnie ta 12.0.4, jak wracam na region Polska - błąd: "Nie można pobrać, spróbuj później."

Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki, czyli nie ma ratunku :)

Blokady nie chyba bym nie chciał już zdejmować, bo raz, że skomplikowane, a dwa - korzystam z NFC, aplikacji bankowych, a to nie działa, albo nie zawsze działa po takiej operacji.

Link to comment
Share on other sites

Po wygraniu miflashem i zablokowaniu bootloadera fona masz jak z fabryki, wszystkie apkinbankowe normalnie działają. Pozostawienie odblokowanego bootloadera może powodować brak autoryzacji, ale to też zależy od banku, bo u mnie np ING wyświetla tylko komunikat że mam niebezpieczne urzadzenie ale normalnie mogę płacić zblizeniowo, a CA24 odmawia współpracy, ale to przez to że u nich płatności idą przez googlepay.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...