Jump to content

Szybka tylniego aparatu

Kahras
 Share

Recommended Posts

Witam kupiłem 2 miesiące temu telefon Xiaomi Redmi Note 10 Pro w X-kom z standardową gwarancją.

I mam problem ponieważ zbiłem szybkę w aparacie z tyłu.

I teraz mam pytania:

1. Czy takie rzeczy obejmuje gwarancja? Np. jakbym powiedział że miałem kolizje na rowerze i nieszczęśliwy wypadek? Bo nigdzie nie umiem tego doczytać.

2. Wiem że jakby się dało z gwarancji to bym trochę poczekał a jakbym poszedł do jakiegoś prywatnego gościa co tym się zajmuję ile mógłby mi za takową usługę wziąć?

3. Jakbym poszedł do prywatnego gościa i by mi to zrobił to teoretycznie tracę gwarancję. Czy jakbym w przyszłości dał telefon na gwarancję to skumaliby się że było tu coś wymieniane i by mi nie zaliczyli gwarancji?

Pozdrawiam.

1. Ten numer nie przejdzie. Każde uszkodzenie mechaniczne bez względu na okoliczności jest uszkodzeniem, na które producent nie ma wpływu i nie odpowiada za nie. Musiałbyś udowodnić, że pękło samo z siebie.

2. Sama wymiana to ze 30 minut, koszt może z 50zł. Inną kwestią jest sprowadzenie części, pewnie trzeba będzie trochę zaczekać, no i cena samej części powiększona o marżę tegoż gościa.

3. I tak i nie. Skumają na 100%, że ktoś tam zaglądał, ale niekoniecznie stracisz gwarancję. To będzie zależało od samych uewentualnych usterek i humoru technika.

Jak chcesz wiedzieć co i jak, napisz email do serwisu, bo dodzwonić może ci się nie udać. Zapytaj o to czy jest szansa na naprawę gwarancyjną, ile będzie ewentualnie kosztować naprawa oraz czy stracisz gwarancję, jeśli zrobi to ktoś inny.

• 10 months later...

Ja wymieniałem ostatnio, zakupiłem na aukcji allegro szybkę za 14 zł, a że mam kolegę z serwisu gsm to wymiana za 20 zeta. Ogólnie całkowity koszt dle obcego z zakupem szybki ok. 60 zł. Co do serwisu, mało prawdopodobne że zauważą coś. 

Też uważam że opcja z gwarancją nie ma szans. Jednak ja bym się podjął samodzielnej wymiany :

Wiem że ciapate ręce potrafią cuda zrobić ze zuzytym sprzętem, ale bez przesady, to chyba nie jest jakaś karkołomna operacja. Szybkę masz na Alle za paręnaście pln, tego samego powodu nie inwestuje w żadne szkła ochronne. Jak się porysuje albo zbije, to po prostu wymienię.