Jump to content

Remi 9 -problem z firmware

w4sy1
 Share

Recommended Posts

Witam. Mecze sie juz kilka tygodni, kazdy poradnik znaleziony na internecie to klapa. Mianowicie:

odblokowalem kiedys bootloader i zrootowalem telefon. chcialem wgrac jakis custom rom - klapa. Wieczny bootlop.

Zawiodl mnie nawet backup, niewiem , moze cos zle zrobilem. Jedyny ratunek na wlaczenie telefonu to chinski firmware, poniewaz ani global ani eu nie dzialal.

Jak moge wgrac globalny albo europejski rom? Firmware wgrywalem przez adb, inne metody zawiodly. Wrzucam screen z modelem. Bardzo prosilbym o jakies sugestie/rady.

Przez chinski system, nie ma uslug play. Tragedia w uzytkowaniu.

245180911_1787941821392330_8877312949829781852_n.jpg

245299714_4745935242104353_8422707148824546136_n.jpg

14 minut temu, Netoper napisał:

Jak masz odblokowany bootloader to wgrywasz miflashem, tu masz romy fastboot dla miflash.
https://xiaomifirmware.com/roms/download-official-roms-redmi-9/

Telefon masz z europejskiej dystrybucji?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Tak, telefon z europejskiej. W tym roku go wzialem w playu. Kiedys cos przeczytalem na jakims forum ze nie mozna instalowac global/eu na china i odwrotnie. Zadziala mi ten rom z globala?

Jak masz fona z europejskiej dystrybucji no to musi chodzić na globalu.
Pobierasz rom fastboot, rozpakowywujesz go 2 razy, wrzucasz do folderu na dysku C:
W opcjach programistycznych załącz debugowanie USB.
Fona wprowadzasz w tryb fastboot, odpalasz miflash, wybierasz ścieżkę do romu i ognia, tylko w prawym dolnym rogu mi flash wybierz opcję cleanall bez blokowania bootloadera.

Proponował bym rom global Indonezja, ma dialer od Xiaomi, i bez problemu motywy działają.

31 minut temu, w4sy1 napisał:

Kiedys cos przeczytalem na jakims forum ze nie mozna instalowac global/eu na china i odwrotnie.

Instalować można, nie można blokować bootloadera po wgraniu romu global do chińskiej wersji telefonu. Ty masz europejską, więc to Ciebie nie dotyczy.

Po kilkunastu probach w koncu odpalio sie miflash. Musialem dodac wszystko do folderu z adb na dysku c.  Flashowalo sie a na koncu pojawil sie blad i niekonczacy sie bootlop.

8 minut temu, w4sy1 napisał:

Po kilkunastu probach w koncu odpalio sie miflash. Musialem dodac wszystko do folderu z adb na dysku c.  Flashowalo sie a na koncu pojawil sie blad i niekonczacy sie bootlop.

zrobilem flash all z lock i wyskakuje system destroyed. w fastboot wchodzi normalnie

Ehh, jeśli faktycznie został zablokowany bootloader to pozostaje serwis gwarancyjny, w opisie usterki podaj że po aktualizacji telefon padł.
Chyba że serwis @Acid to ogarnie w rozsądnych funduszach, bo oni zrobią to szybciej niż gwarancyjny, no i indywidualnie podchodzą do zleceń a nie taśmowo.
Nie bez kozery pisałem żebyś nie blokował bo z tego co pisałeś wynikało że są jakieś jaja przy wgrywaniu romu. A tu przyczyn może być kilka: zła wersja mi flash, USB 3, procesor Ryzen, kropki/spacje w ścieżce dostępu czy w folderach, niewłaściwy format romu, kiepski przewód USB,
Przy odblokowanymi bootloaderze można po kolei robić próby aż w końcu zaskoczy.
Bo nie ma bata aby na fonie na EU, nie dało się wgrać oficjalnego romu, chyba że właśnie jakiś błąd w procedurze, albo jakaś specyficzna usterka w samym fonie.

Jest polecenie po przez konsole ADB, żeby sprawdzić stan bootloadera, ale musiałbyś poszukać jak to zrobić, bo ja raz w życiu to sprawdzałem i nie pamiętam jak to szło.

9 godzin temu, Netoper napisał:

Ehh, jeśli faktycznie został zablokowany bootloader to pozostaje serwis gwarancyjny, w opisie usterki podaj że po aktualizacji telefon padł.
Chyba że serwis @Acid to ogarnie w rozsądnych funduszach, bo oni zrobią to szybciej niż gwarancyjny, no i indywidualnie podchodzą do zleceń a nie taśmowo.
Nie bez kozery pisałem żebyś nie blokował bo z tego co pisałeś wynikało że są jakieś jaja przy wgrywaniu romu. A tu przyczyn może być kilka: zła wersja mi flash, USB 3, procesor Ryzen, kropki/spacje w ścieżce dostępu czy w folderach, niewłaściwy format romu, kiepski przewód USB,
Przy odblokowanymi bootloaderze można po kolei robić próby aż w końcu zaskoczy.
Bo nie ma bata aby na fonie na EU, nie dało się wgrać oficjalnego romu, chyba że właśnie jakiś błąd w procedurze, albo jakaś specyficzna usterka w samym fonie.

Jest polecenie po przez konsole ADB, żeby sprawdzić stan bootloadera, ale musiałbyś poszukać jak to zrobić, bo ja raz w życiu to sprawdzałem i nie pamiętam jak to szło.

nie wchodzi to w gre, jestem w niemczech a telefon musze miec do spraw biznesowych. zaraz sprobuje go odblokowac spowrotem , w adb pokazuje locked

bootloader odblokowany ponownie , teraz sprobuje z zaznaczona opcja erase all. usb w porzadku,kabel w porzadku, procesor amd, nie mam kropek w dostepie, przewod ok , format romu dobry . Ktos cos jakies sugestie?

3 minuty temu, Netoper napisał:

Jest jakaś poprawka dla miflash pod AMD, ale to musisz poszukać o co chodzi, bo ja tylko ja Intelu jadę.

zapedzilem sie panie, mam intela i7 przeciez,za duzo forow na raz. ktora wersje miflash proponujesz?

Kurna zaiste bardzo dziwna sytuacja żeby fon na EU nie chciał przyjąć żadnego globala, a weź jeszcze spróbuj Tajwan wgrać.

Kurna zaiste bardzo dziwna sytuacja żeby fon na EU nie chciał przyjąć żadnego globala, a weź jeszcze spróbuj Tajwan wgrać.

Albo poszukaj rom Płaya, bo może jakieś zrobili blokadę, ale z drugiej strony nie mam pojęcia jak mogliby to zrobić. Spróbować nie zaszkodzi

na kazdym mozliwym probowalem procz znow chinskiego. poprzedni chinski flashowalem bezposrednio w cmd jedno po drugim. moze o to chodzi? albo o komende disable verity vb meta? chociaz niewiem co oznacza

daje kawalek ostatniego raportu

096aff460408]:info2:Rebooting                                          OKAY [  0.000s]
[21:44:23  096aff460408]:info2:Finished. Total time: 0.000s
[21:44:24  096aff460408]:process exit id 4732 name cmd
[21:44:24  096aff460408]:error:Not catch checkpoint (\$fastboot -s .* lock),flash is not done
[21:44:24  096aff460408]:error:Not catch checkpoint (\$fastboot -s .* lock),flash is not done
[21:44:24  096aff460408]:process exit.
[21:44:24  096aff460408]:flashSuccess False
[21:44:24  096aff460408]:isFactory False CheckCPUID False
[21:44:24  096aff460408]:before:flashSuccess is False set IsUpdate:True set IsDone True
[21:44:24  096aff460408]:after:flashSuccess is False set IsUpdate:false set IsDone true

zrobilem wsio,chinski nie zadzialal z tym tez zrobilem. caly zrezygnowany sflashowalem twrp a w nim lineage os 18 i ku mojemu zdziwieniu zaskoczylo. zaraz robie testy z gappami i dwoma innymi systemami czy pojdzie tez. Dziwne te xiaomi strasznie