Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją


Arturo.sz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Jakiś czas temu zainstalowałem do mojego Ryża MIUI 5.5.15, problem polega na tym, że ta wersja jest u mnie dość niestabilna, sam włącza sobie tryb nocny, albo samolotowy, czasem wibracje, a ostatnio próba wysłania smsów kończy sie w oczekujących.

Znalazłem MIUI 5.6.4 do mojego telefonu, ale po próbie instalacji wywala mi: "signature veryfication failed"

Proszę o info co z tym zrobić. Jest to moja już ok. 5-6 aktualizacja telefonu, zatem nie jest to problem braku umiejętności.

Może jakiś link do wersji stabilnej? Nie chciał bym wymazywać wszystkiego.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia są dwa przy czym uważam, że chodzi o pierwsze:
1. Masz jakieś inne recovery lub TWRP 2.5. Zainstaluj 2.8.4.0 z wątku w dziale i powinno być ok bo chyba ludzie z niższą wersją TWRP mieli takie problemy.

2. Rzeczywiście tak jak sugeruje ZduneX ściągnąłeś ROM z jakiejś dziwnej strony. :P Co ma mało sensu bo przecież każdy ROM można pobrać z MIUIPolska no ale nic mnie już w życiu nie zdziwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będziesz musiał zrobić full wipe, bo takie cuda jakie u Ciebie się dzieją nie są normalne i nie słyszałem, żeby ktoś inny je miał. Prawdopodobnie po pierwszej instalacji nie zrobiłeś full wipe.

Jeżeli jesteś z tym pogodzony to jest poradnik na odceglanie w dziale tutoriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROM w wersji 5.6.4 jest najnowszym romem z miuipolska, na Red Rice, więc pewny.

Już mi udało się go zainstalować, ale problem z wysyłaniem smsów z systemowej aplikacji do smsów jest nadal. Po zainstalowaniu jakiejkolwiek apki z gogle play smsy można wysyłać, jak też automatycznie powysyłał mi wszystkie "oczekujące" z systemowej aplikacji. Jak się wróci do aplikacji systemowej nadal nie wysyła.

Jest możliwość ponownego zainstalowania samej aplikacji do obsługi sms? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Jeszcze ostatnie pytanko, tak,żeby się upwewnić:

Do recovery wchodzę poprzez przyciśnięcie vol- i pow. podczas uruchamiania.

Tam jest zakładka full wipe. Jeśli zrobię wipa, to czy po restarcie będę mógł wejść ponownie do recovery i od razu instalować aktualizację miui, czy najpierw muszę instalować update.zip ?

Kopia zapasowa z pozycji: Ustawienia - urządzenie - kopia i kasowanie danych - kopia zapasowa systemu MIUI  - rozumiem, że jak zrobię kopię z tej pozycji to będę mógł przywrócić wszystkie dane, ustawienia książkę telefoniczną?

 

Sorki za banalne pytania, ale jak to robiłem prawie 2 lataa temu to jakoś to inaczej wyglądało...  Mobileuncle i inne.

Jeśli coś poknociłem, to proszę o krótką poradę w hasłowych punktach co w jakiej kolejności, tak, żebym mógł odzyskać zawartość po wipie.

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full wipe czyści tylko partycję /data, czyli system zostaje Ci jaki był, po prostu uruchamia się pierwszy raz jak z fabryki.

Tak, po kopii stamtąd będziesz mógł wszystko przywrócić.

Teraz jest łatwiej, a mobileuncle było potrzebne tylko do instalacji recovery i przejścia z chińczyka na PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...