Skocz do zawartości

Brak pilota do Mi Tv Stick


Wollper

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mały problem, wyjechałem z Polski, wziąłem ze sobą wszystko co najważniejsze w tym zestaw Xiaomi Mi Tv Stick. Tego „pendrive”, zasilacz, kabel, pudełko… wszystko z wyjątkiem pilota.

 

pytanie jest takie:

czy jest możliwość połączenia się z siecią WiFi bez posiadania pilota, później dam sobie już radę. Telefon(iPhone) i Stick mam sparowane ze sobą Bluetooth, tyle udało mi się zrobić przed wyjazdem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, powiedz mi tylko w jaki sposób mam połączyć telefon z „pendrajwem” skoro „mi tv Stick” nie jest połączony z internetem? Druga sprawa taka ze dana apk jest na androida :/ posiadam telefon z Androidem ale nie jest sparowany w żaden sposób z „kijem”, na iphona pobrałem 27aplikacji które nie dały rady…

0466848C-2E18-4619-B12B-49D4AC20E215.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Morvi napisał:

A jaki problem utworzyć sieć?

Właśnie przetestowałem u siebie i działa bez problemu.

Pomysł z HDMI CEC też jest bardzo dobry.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

W jaki sposób ja utworzyć żeby Stick się z nią połączył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj utworzyć sieć o tej samej nazwie i haśle, która jest zapamiętana w sticku.
Możliwe, że stick połączy się automatycznie.
Wtedy pilot Androida i po temacie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Morvi napisał:

Spróbuj utworzyć sieć o tej samej nazwie i haśle, która jest zapamiętana w sticku.
Możliwe, że stick połączy się automatycznie.
Wtedy pilot Androida i po temacie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

No tak, tylko problem w tym ze nie pamietam nazwy tego wifi, nikt tez mo go nie sprawdzi (mieszkanie przez kolejne 3mies będzie stało puste) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie wiem w czym autor ma problem. 

W telefonie wchodzimy w WiFi - więcej ustawień - zapisane sieci i widać wszystkie SSID jak na dłoni.

W routerze/AP ustawiamy sieć WiFi o takiej samej nazwie (SSID spisane z telefonu) i haśle (zakładam, że każdy zna swoje hasło) i Mi BOX po włączeniu powinien się połączyć automatycznie.

Niezależnie od powyższego, jeśli MI BOX ma (miał) włączone HDMI CEC to można go obsługiwać pilotem od TV.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu podam rozwiązanie :D

AAAAAALE!

Na początek muszę coś dodać także drodzy koledzy:

@Morvi 

1. Rzeczywiście, twój sposób zadziałał. Ustawienie HOTSPOTA z ta sama nazwa i hasłem zadziałało!

2. nie pamietam bo jest to kombinacja liter i cyfr. Dla przykładu:

nazwa: UPC123456789.1

haslo: ********
3. A Stick należy do Bożeny Dykiel… Nie oczerniaj! Weź idź precz i nie wracaj… bardzo nieładnie się zachowałeś :/

@kola01

pisalem na początku ze używam IPhone, znalezienie SSID wszystkich zapisanych sieci i nie tylko graniczy z cudem… hasło pamietam wiec z tym nie było problemu… a do obsługi używam pilota pobranego z AppStore, dokładnie mówiąc „Android TV”

 

Na zakończenie kulka słów:

Do odzyskania(przypominania) nazwy sieci użyłem laptopa a dokładniej, dla kolejnych poszukiwaczy rozwiązań itd:

1. Po uruchomieniu lapka wciskamy kombinacje klawiszy: CTRL+R, wywołując w ten sposób „okno uruchamiania

2. W oknie wpisujemy: CMD, naszym ocza ukazuje się „okno Wiersza polecenia”, w którym możemy teraz wpisać odpowiednie komendy

3. Po wpisaniu komendy: netsh wlan show profiles pojawią sie nazwy zapisanych na urządzeniu sieci WiFi

3.1 Dla zainteresowanych dodam ze po wpisaniu: netsh wlan show profiles name=NAZWASIECI key=clear pojawia się szczegółowe informacje o wskazanej sieci. W tym hasło do danej sieci WIFI

4. ustawiamy na telefonie (android) tethering/hotspot o takiej samej nazwie i haśle jakie powinny być do połączenia się BOXa

5. pobieramy pilot z sklepu, w moim przypadku jest to „Android TV

6. Po połączeniu BOXa z dana siecią, łączymy telefon z zainstalowanym pilotem, z tą sama siecią (hotspotem) co BOX

6.1  Zmieniamy zapisana sieć w ustawieniach Stick’a, sterując za pomocą aplikacji, na taka SIEĆ, która jest dostępna (stara zostanie zapamiętana także bez stresu)

7. Ostatnim krokiem jest cieszenie się z swobodnego, nieograniczonego dostępu do urządzenia, połączonego z nowa siecią i co najważniejsze, bez pilota! 8-)
 

Dziękuje za wszelkie rady które pomogły rozwiązać mój niespotykany problem!

Problem braku pilota podałem krok po kroku! aby w przyszłości inni mogli dojść do ładu

Także temat uważam za zakończony, można zamykać. :x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...