Skocz do zawartości

Zamulanie, telefon chodzi jak jakieś "śmietniki za 300zl"


janusz777

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon MI NOTE 10 był zakupiony w sieci Play, i od początku miałem z nim dziwne problemy. To że chodzi powoli to jedno, ale np jak zrobiłem zdjęcie portretowe i chciałem je edytować to albo zawieszało galerie albo wcale go nie zapisywało (inne można było, tylko portretowe problemy) 

Pomyślałem że odblokuję telefon i wrzucę nowy Rom. Udało mi sie zainstalować najpierw rozwojową, ale nic to nie pomogło, wiec wrzuciłem stabilną ale bez zmian jeśli chodzi o jego zamulanie. Problemy takie jak np z tą galeria zostały rozwiązane, to wszystko działa, ale Chodzi o to, że telefon chodzi dość powoli. Chwilami szybciej jak by przez chwile normalnie, ale ogólnie jak cos klikne to sie chwile czeka. Bardziej przypomina mi to obsługę jakiegoś taniego tableta niż flagowego smartfona. Ponadto bywa też kilka razy dziennie, że przestaje reagować na kilkadziesiąt sekund ekran. Nie reaguje przez te sekundy nic, ani dotyk, ani przycisk power, tylko ekran swieci na ekranie jakim został zawieszony, po chwili sie odwiesza i działa dalej. Myslalem, że wrzucenie nowego romu rozwiaze problem, ale z telefonem jest ciagle tak samo, ciągle muli. 

 

czy jest na to jakaś rada? czy jakas część np pamięć/procesor jest zepsuta? 

Edytowane przez janusz777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.05.2021 o 23:48, Netoper napisał:

Zainstaluj np Aida czy CPU Z, i zobacz co się dzieje z procesorem i ramem.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

pobrałem te apki. 

Powiedz jakie dane z nich tu wkleić aby dało jakoś obraz sytuacji co się dzieje.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza zerkać jakie jest obciążenie procesora i zapełnienie ramu.
Czy procesor pracuje pełna wydajnością przy wykonywaniu jakichś zadań, czy przechodzi w stan spoczynku, Czy RAM nie jest zapchana.
Czy jakiś dziwny proces nie jest cały czas aktywny i zżera zasoby.
Jak jest karta pamięci to ją wyjmij dla testu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz jeszcze jak bez karty SIM będzie się zachowywał. Albo się nie męczyć tylko wgrać oryginalny rom, zablokować bootloadera i oddać na gwarancję.
Tylko nagrać filmik z tym zamulaniem i serwisowi podesłać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mój tez zamulał na sofcie 12.1.4, ponowna instalacja i to samo, i w końcu wykonałem chyba 5 podejście do custom roma i wgrałem nieoficjalny Lineage 18.1 x xda, i telefon odżył niesamowicie, dograny tylko poco launcher i gcam
ogólnie czysty android jest bardzo ubogi w opcje konfiguracji urządzenia pod siebie ale jakoś da się to przeżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.06.2021 o 14:44, PrezesASR2 napisał:

mój tez zamulał na sofcie 12.1.4, ponowna instalacja i to samo, i w końcu wykonałem chyba 5 podejście do custom roma i wgrałem nieoficjalny Lineage 18.1 x xda, i telefon odżył niesamowicie, dograny tylko poco launcher i gcam
ogólnie czysty android jest bardzo ubogi w opcje konfiguracji urządzenia pod siebie ale jakoś da się to przeżyć

Chętnie spróbuję. 
Podeślesz mi strone z instrukcja i linkami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2021 o 00:29, Netoper napisał:

Jest w dziale poradników, rom ( w formacie fastboot) wgrywasz miflash-em, przed rozpoczęciem flashowania w prawym dolnym rogu zaznaczasz - flash and lock

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Sciągnąłem ROM globalny, odpalam MiFlash, wybieram select, próbuje wyszukac plik z romem, ale na miflash go nie widzi.... co zle robie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...