Skocz do zawartości

Android 11 - MIUI 12 - powiadomienia/dymki aplikacji


kulig007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest ktoś w stanie podpowiedzieć, jak mam wyłączyć powiadomienia (głównie dotyczy to Messenger), okienko /dymek który wyskakuje po przyjściu wiadomości?

Odebrałem uprawnienia - chyba te które wydawały się słuszne. Niestety nadal wyskakuje, co jest irytujące, bo aktualnie pisząc ten wątek na forum, wyskoczyło na środku, przysłaniając klawiaturę.

Problem pojawia się na Androidzie 11 i wiem, że gdzie to było poruszone.

 

Jeśli wątek się powtarza, z góry przepraszam (usunę wtedy ten temat) 8c75be838daa93653e4142531357cba9.jpg

 

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem aplikacje, zobaczę czy pomogło.
Gdzieś doczytałem, że wina chyba leży po środku, choć ze wskazaniem na MIUI. Ale sam Android 11 też coś swoje namieszał.
Nie wiem na ile to szeroki problem i czy ostatnie cotygodniowe aktualizacje mają już poprawki tego błędu, ale pozostaje tylko czekać.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeinstalowaniu Messengera, w teorii, problem zniknął. Ale jeszcze z jednoznaczną opinią poczekam.
Być może aplikacja(może innych to też będzie tyczyć) "zwariowała, bo robiłem update z 10-tki na Androida 11, bez full wipe, tylko clear cache/dalvik.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kulig007 napisał:

@Pan_Adrian, ale bąbelki to zależą chyba od samej aplikacji.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka


 

Zgadza się, ale mowa tutaj przede wszystkim o Messengerze, który u mnie w ogóle nie obsługuje (?) Dymków. Nie ma żadnej możliwości, aby je włączyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwyczajnie aktywowałem w ust. aplikacji Messenger i od razu się pojawiły przy nadchodzącej wiadomości.
Nie prowokuje póki co żadnych zmian w ustawieniach, bo nie chciałem dymków i na szczęście po reinstalacji Msg, nie pojawiają się.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnie się do tematu.

 

Wyłączyć dymki można bardzo łatwo.

Pobierz ze sklepu aplikacje activity launcher, w aplikacji wyszukaj "powiadomienia" - zejdź do sekcji ustawienia i stuknij "skonfiguruj powiadomienia" - wyświetli się karta ustawień - stuknij "dymki" a następnie odznacz "zezwól na wyświetlanie dymków przez aplikacje"

 

Ja z kolei mam pytanie czy ktokolwiek wie jak WŁĄCZYĆ dymki dla aplikacji SMS miui? Dymki działają w apce wiadomości google - ale google nie współgra z motywami miui.

Screenshot_2021-04-15-11-32-47-065_de.szalkowski.activitylauncher.jpg Screenshot_2021-04-15-11-32-55-307_com.android.settings.jpg Screenshot_2021-04-15-11-32-57-759_com.android.settings.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2021 o 11:33, Kamil94 napisał:

Witam podepnie się do tematu.

 

Wyłączyć dymki można bardzo łatwo.

Pobierz ze sklepu aplikacje activity launcher, w aplikacji wyszukaj "powiadomienia" - zejdź do sekcji ustawienia i stuknij "skonfiguruj powiadomienia" - wyświetli się karta ustawień - stuknij "dymki" a następnie odznacz "zezwól na wyświetlanie dymków przez aplikacje"

 

Ja z kolei mam pytanie czy ktokolwiek wie jak WŁĄCZYĆ dymki dla aplikacji SMS miui? Dymki działają w apce wiadomości google - ale google nie współgra z motywami miui.

 

 

Screenshot_2021-04-15-11-32-47-065_de.szalkowski.activitylauncher.jpg

Screenshot_2021-04-15-11-32-55-307_com.android.settings.jpg

Screenshot_2021-04-15-11-32-57-759_com.android.settings.jpg

Jaką wersję softu posiadasz? Jaki region? działasz na globalu czy xiaomi.eu? U mnie na oficjalnej wersji 12.1.4 EEA, po instalacji Activity Launchera nie ma w ogóle opcji "skonfiguruj powiadomienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 21.04.2021 o 15:26, Pan_Adrian napisał:

Jaką wersję softu posiadasz? Jaki region? działasz na globalu czy xiaomi.eu? U mnie na oficjalnej wersji 12.1.4 EEA, po instalacji Activity Launchera nie ma w ogóle opcji "skonfiguruj powiadomienia"

Zamiast "skonfiguruj powiadomienia" musisz wybrać opcję "powiadomienia" z szarym dopiskiem "com.android.settings.Settings$ConfigureNotificationSettingsActivity" (jak na zdjęciu)

IMG_20210713_153631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 13.07.2021 o 15:38, dmnx napisał:

Zamiast "skonfiguruj powiadomienia" musisz wybrać opcję "powiadomienia" z szarym dopiskiem "com.android.settings.Settings$ConfigureNotificationSettingsActivity" (jak na zdjęciu)

IMG_20210713_153631.jpg

Cześć,

robię tak jak napisałeś, mam wyłączone dymki, a jednak cały czas się pojawiają podczas rozmowy. Chodzi mi o rozmowę przez telefon, a nie messenger. Jakieś pomysły jak to wyłączyć?

miui 12.5.4

Edytowane przez gutek567
wersja miui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...