Skocz do zawartości

Karta sim jest nieaktywna - po zmianie numeru


Kupiec1985

Rekomendowane odpowiedzi

    Witam, w moim mi3 WCMDA zmieniłem numer wraz z kartą sim

 

wszedłem i zalogowałem się na i.mi.com i tam zmieniłem numer na ten nowy na moim koncie

dostałem sms z kodem i po wpisaniu zmieniło mi numer w profilu ,

 

tylko że problem mam bo na telefonie po uruchomieniu telefonu wskakuje mi komunikat z MI ze Karta sim jest nieaktywna  (zasięg , 3g połączenia i SMS działają ) po kliknięciu w ten komunikat wyskakuje następny :

"wykryto nową kartę sim  - wykryto więcej niż 1 kartę sim powiązaną z kontem , niektóre usługi mogą wymagać ponownej aktywacji. wysłane zostaną 2  smsy w celu aktywacji . darmowe wiadomości w chmurze. obowiązują standardowe opłaty wg taryfy operatora "

 

Kiedy potwierdzę i wcisnę "aktywuj " wyskakuje powiadomienie "aktywacja karty SIM- wysyłanie wiadomości aktywacyjnej do bramki.

w załącznikach screeny

 

 

robiłem już tak kilka razy i dalej jest to samo , 

 

w i.mi.com działa mi wszystko oprócz lokalizacji telefonu

jest na to jakaś rada ??

jak dobrze zmienić numer-kartę sim w MI3 ??

 

post-2395-0-71638600-1432039537_thumb.pn

post-2395-0-45946500-1432039562_thumb.pn

post-2395-0-01405300-1432039623_thumb.pn

Edytowane przez Kupiec1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłane zostaną 2  smsy w celu aktywacji . darmowe wiadomości w chmurze. obowiązują standardowe opłaty wg taryfy operatora "

haha darmowe wg taryfy operatora :P niech sie chinole zdecydują czy darmo czy jednak nie

 

Jak nie wiadomo skąd to wina operatora,a jak już play to na bank on pierdzieli.No w każdym bądź razie trzeba znaleść winowajcę,oddalajac podejrzenia od miui.Ja bez zmiany SIM taki komunikat widzialem co parę dni,wszystko hulalo a komunikat jak sie pokazywał tak sie pokazywał,ja ze dwa miechy temu pisalem o tym i wspominalem że system źle odczytuje SIM i do tego okazalo sie potem w rachunku że każdy komunikat i kliknięcie w aktywuj kończyło sie smsami do bramki.W jeden miesiąc zaplacilem za 11 sms-ów.

Jeżeli ci działa wszystko to przebolej te komunikaty,wyłączaj i czekaj na kolejnego fixa miui,może w końcu poradza sobie z tym durnym odczytywaniem SIM

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież jest tam w sms napisane że wysyłasz do drugiej osoby z systemem MIUI. Czyli odbiorca także musi mieć aktywne wiadomości w chmurze. Na tym to polega.

Wysłane z MI Note

czyli chmura to wielki pic,dobrze rozumiem? nie chodzi o krytykę ale fakt.Masz miui -za darmo,nie masz - chmura staje się zbędnym dodatkiem? Nie zastanawiałem sie nad tą chmurą,wogóle nad kontem xiaomi,ale święcie przekonany byłem że rozpracowali to na zasadzie jakiejś darmowej bramki do ktorej trafiałby mój sms i przesyłaniu dalej,a tu wynika że nie.

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lool. Zastanów się chwilę jak to działa albo... przeczytaj podpis funkcji w apce SMS.

Masz jak byk napisane, że to idzie przez internet. INTERNET. Czyli to w zasadzie jest jak komunikator typu Hangouts tylko zintegrowany z apką SMS. Dlatego jest to darmowe.. bo.. możesz wysłać tysiąc wiadomości i zużyć nie wiem 10 kb pakietu danych czyli w praktyce rzecz niepoliczalna tak? Ale do aktywacji usługi.. jak i innych usług Xiaomi wymagany jest SMS aktywacyjny bo oni rejestrują numer telefonu. Eh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Acid,nie ma co lolować,przecież napisalem

Nie zastanawiałem sie nad tą chmurą,wogóle nad kontem xiaomi........

chodziło mi o to i w pierwszej części posta napisalem że zaskoczyło mnie to że chmura nic nie daje jak masz za odbiorcę sms-a osobe bez miui.Czyli biorąc za przykład siebie i swoje otoczenie - do żadnej!!!.Spodziewalem sie że ta akurat opcja daje spore mozliwości dla lubiących pisać,a dowiedzialem sie ze jest na odwrót i tyle.

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Acid,nie ma co lolować,przecież napisalem

Nie zastanawiałem sie nad tą chmurą,wogóle nad kontem xiaomi........

chodziło mi o to i w pierwszej części posta napisalem że zaskoczyło mnie to że chmura nic nie daje jak masz za odbiorcę sms-a osobe bez miui.Czyli biorąc za przykład siebie i swoje otoczenie - do żadnej!!!.Spodziewalem sie że ta akurat opcja daje spore mozliwości dla lubiących pisać,a dowiedzialem sie ze jest na odwrót i tyle.

 

Lada chwila odkryjesz jeszcze, że masz, uważasz, chiński fon nie przygotowany oficjalnie do działania w Polsce w związku z czym nie wszystko działa jak to oczekujesz, czy to od strony filozofii, sprzętu czy coś. :-P

 

Jeśli będzie trzeba pocieszenia, Marvinka proponuje metodę lokalną - uchlanie się w trupa. Byle nie chińszczyzną. Ohida. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Wiadomości w Chmurze od początku miały takie założenie. Łączyć użytkowników MIUI a nie byle kogo z iPhonem czy Nokią. Zresztą... Brak logiki czasem poraża. Bo choćby BIS w BlackBerry jest też darmowy (emaile, bbm etc.) ale tylko dla ludzi z BlackBerry OS. Podobnie ma Apple z ich iMessage.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...