Jump to content

Mi Max 2 brak różnicy po wymianie baterii na nową


michube
 Share

Recommended Posts

Po 3 latach używania czas pracy mojego lekko już wysłużonego Mi Maxa 2 na jednym ładowaniu wyraźnie się skrócił. Pomiary przeprowadzone software'owo (aplikacja AccuBattery) jak i hardware'owo (miernik USB Keweisi) dawały zbliżony wynik: pojemność baterii w granicach 2600-2700 mAh, więc o połowę mniej, niż fabrycznie. Zakupiłem oryginalne, nowe (wyprodukowane w sierpniu 2020) ogniwo i je wymieniłem. Niestety ani czas pracy telefonu nie uległ jakiemukolwiek wydłużeniu, a pomiary aplikacją i miernikiem USB tylko to potwierdzają.

Czy po wymianie baterii trzeba wdrożyć jakąś procedurę resetującą stan baterii? Czy mam pecha i zakupiona bateria jest trefna?

Link to comment
Share on other sites

Oryginalne - nowe - z 2020 roku?

Czyli 3 lata po wydaniu tego telefonu na rynek firma LG produkuje nadal baterię do tego telefonu? I do 100 kolejnych modeli jakie w tym czasie wydało Xiaomi?

Oryginalna to taka z demontażu telefonu. To co masz na allegro to nie oryginał tylko nowa bateria OEM wyprodukowana przez firmę X. Nie można tych baterii jakościowo porównywać. 

Link to comment
Share on other sites

Bateria prosto z Aliexpress, miała same pięciogwiazdkowe opinie od poprzednich kupujących, więc się zdecydowałem na zakup. Wizualnie też niczym nie odbiegała od tej wyjętej z telefonu (nie licząc oczywiście daty produkcji).

Czyli mam rozumieć, że jakiej innej baterii bym nie kupił będzie miała połowę nominalnej pojemności, bo tych fabrycznie montowanych już zwyczajnie nie ma na rynku?

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa sytuacja. Ja wymieniałem w swoim Mi4c baterię trzy razy. Za pierwszym razem było podobnie jak opisałeś ale wtedy bateria mi "spuchła" i to w pewien sposób pomogło w decyzji o zakupie kolejnej. Baterię kupiłem od polskiego dostawcy na najpopularniejszym portalu sprzedaży internetowej.
Nie wiem czy gdyby nie widoczne uszkodzenie i bateria by nie spuchła, to czy bym podjął decyzję o zakupie jeszcze jednej. Ale jak kupiłem to jednak różnica była i to od razu. Musisz sobie chyba zadać pytanie, jak bardzo lubisz swój telefon. Jeśli bardzo to będziesz wiedział co danej robić... :-D

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Swój telefon bardzo lubię, przede wszystkim za dotychczasowy czas pracy na jednym ładowaniu i zamierzam go używać, aż się nie rozpadnie albo zwyczajnie będzie już zbyt przestarzały. Liczyłem, że z nową baterią pociągnie jeszcze 3 lata.

 

Udało mi się zareklamować kupioną baterię i uzyskać zwrot kosztów. Znalazłem na wspomnianym najpopularniejszym w kraju portalu sprzedażowym kilku sprzedawców rzekomo testujących wybiórczo baterie przed przyjęciem partii towaru od swojego dostawcy. Będę próbował doprosić się o test konkretnego wysyłanego do mnie egzemplarza i zobaczymy co wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

Wieczorami jak wrócę do domu to spróbuję poszukać linku do chińczyka u którego kupowałem dobre baterie. Jak znajdę to podrzucę. Na naszym portalu aukcyjnym raczej bym nie podjął tematu. Ale zrobisz jak uważasz. :-D

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

No i proszę jest:

https://m.pl.aliexpress.com/item/32856335444.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0s.9042311.0.0.3EhKNZ

Żeby była jasność. Ja kupiłem tam baterie do MI4c, którego nie używam już od ok 1,5 roku..

Nie mam żadnych powiązań z tym sprzedawca czy cokolwiek innego. Baterię kupiłem tam 2 razy i zawsze byłem zadowolony. Proszę mieć na uwadze, że nie wiem czy w dalszym ciągu ten sprzedawca trzyma taki poziom swoich usług. W czasie kiedy ja u niego kupowałem swoją baterię ktoś z tego forum polecił mi tego sprzedawcę i w moim przypadku to był strzał w dziesiątkę. :-D

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...