Jump to content

michube

Użytkownicy
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

michube's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

  1. Będę zobowiązany na namiary na tego chińskiego sprzedawcę.
  2. Swój telefon bardzo lubię, przede wszystkim za dotychczasowy czas pracy na jednym ładowaniu i zamierzam go używać, aż się nie rozpadnie albo zwyczajnie będzie już zbyt przestarzały. Liczyłem, że z nową baterią pociągnie jeszcze 3 lata. Udało mi się zareklamować kupioną baterię i uzyskać zwrot kosztów. Znalazłem na wspomnianym najpopularniejszym w kraju portalu sprzedażowym kilku sprzedawców rzekomo testujących wybiórczo baterie przed przyjęciem partii towaru od swojego dostawcy. Będę próbował doprosić się o test konkretnego wysyłanego do mnie egzemplarza i zobaczymy co wyjdzie.
  3. Bateria prosto z Aliexpress, miała same pięciogwiazdkowe opinie od poprzednich kupujących, więc się zdecydowałem na zakup. Wizualnie też niczym nie odbiegała od tej wyjętej z telefonu (nie licząc oczywiście daty produkcji). Czyli mam rozumieć, że jakiej innej baterii bym nie kupił będzie miała połowę nominalnej pojemności, bo tych fabrycznie montowanych już zwyczajnie nie ma na rynku?
  4. Po 3 latach używania czas pracy mojego lekko już wysłużonego Mi Maxa 2 na jednym ładowaniu wyraźnie się skrócił. Pomiary przeprowadzone software'owo (aplikacja AccuBattery) jak i hardware'owo (miernik USB Keweisi) dawały zbliżony wynik: pojemność baterii w granicach 2600-2700 mAh, więc o połowę mniej, niż fabrycznie. Zakupiłem oryginalne, nowe (wyprodukowane w sierpniu 2020) ogniwo i je wymieniłem. Niestety ani czas pracy telefonu nie uległ jakiemukolwiek wydłużeniu, a pomiary aplikacją i miernikiem USB tylko to potwierdzają. Czy po wymianie baterii trzeba wdrożyć jakąś procedurę resetującą stan baterii? Czy mam pecha i zakupiona bateria jest trefna?
×
×
  • Create New...