Skocz do zawartości

Optymalizacja MIUI - opcje programisty


frrancuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć co ta funkcja zmienia w działaniu telefonu? Jedyne co zauważyłem, to ponowna potrzeba nadawania uprawnień. Poza tym jakoś nie specjalnie.

Co się wyłącza/włącza wtedy w telefonie? Czy po dezaktywacji odpada zabawa z austartami, wyłączaniem oszczędzania? Po prostu z automatu wszystko pracuje w opór, a nie jak z włączoną gdzie wszystko z automatu zabijane i blokowane?

Próbowałem sam trochę protestować, ale albo tak używam w cyklu dobowym telefonu że nie bardzo widzę różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wyłączeniu optymalizacji jak aktualizuje youtube vanced mam alarm od NOD internet security że urządzenie zablokowane i muszę ponowne nadać uprawnienia niektórym aplikacjom. W tym internet security. Traktuje on wyłączenie optymalizacji jako wyjęcie karty sim i bez wpisania hasła nie odpalę telefonu. Po włączeniu ponownie optymalizacji i po przydzieleniu uprawnień i po restarcie już jest ok. Ja bym zostawił na stałe tę optymalizację. Z jakiegoś powodu ona jest.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
On 11/11/2020 at 3:10 PM, Bullsblood said:

U mnie po wyłączeniu optymalizacji ikony aplikacji robią się kwadratowe.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 

U mnie też. Tak samo ikona od notify do mi band nie jest już kolorowa tylko wygląda jak ja moim starym mi a1.

Trochę odgrzewam kotleta prawdopodobnie ale sam walczę z poco f2 pro po ostatniej aktualizacji (Miui 12.2.4)

Znowu są problemy z powiadomieniami oraz pływające okna zawieszają interfejs i wymagana jest blokada ekranu. Pomijam że Messenger a raczej funkcja dymków wcale już nie działa. 

I o ile wyłączenie optymalizacji Miui częściowo rozwiązuje problemy z powiadomieniami to przy wyłączonej optymalizacji nie działają pływające okna zupełnie ;) a nie ukrywam całkiem przydatne o ile działa . 

Można gdzieś sprawdzić czy jest dostępna kolejna poprawiona wersja dla F2 Pro? Telefon twierdzi że jest najnowsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...